Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розвиток особистості молодших школярів у процесі вивчення іноземної мови

Розвиток особистості молодших школярів у процесі вивчення іноземної мови

Назва:
Розвиток особистості молодших школярів у процесі вивчення іноземної мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,88 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Розвиток особистості молодших школярів у процесі вивчення іноземної мови


Визнання на державному рівні доцільності запровадження іноземної мови у початковій школі змушує замислитись над питанням удосконалення раннього шкільного навчання цього предмета.
Якщо раніше раннє шкільне навчання іноземної мови базувалося значною мірою на імітації мовленнєвих знаків, то на даний час, згідно Державного стандарту базової і повної середньої освіти, змістовими лініями мовного компонента є мовленнєва, мовна , соціокультурна і діяльнісна ( стратегічна ). Мовленнєва лінія забезпечує вироблення і вдосконалення вмінь та навичок у всіх видах мовленнєвої діяльності ( аудіювання , читання, говоріння, письма); мовна- засвоєння системних знань про мову як засіб вираження думок і почуттів людини та формування мовних умінь і навичок; соціокультурна- засвоєння культурних і духовних цінностей свого та інших народів, норм, які регулюють стосунки між поколіннями, статями, націями, сприяють естетичному і морально-етичному розвиткові; діяльнісна ( стратегічна )- формування загально-навчальних умінь і навичок, опанування стратегій, що визначають мовленнєву діяльність, передусім спрямованих на розв’язання навчальних завдань і життєвих проблем [ 1, с.5]. Таким чином початкова школа має на меті виховати гармонійну особистість, яка може адекватно реагувати на всі аспекти життя в сучасному суспільстві.
Аналіз психолого-педагогічної, теоретико- методичної літератури, досвіду вітчизняних науковців свідчить про посилення інтересу до проблеми вдосконалення системи вивчення іноземних мов у початковій школі. В останні роки проведено ряд дисертаційних досліджень за такими напрямами: індивідуалізація навчання аудіювання учнів молодших класів (Жеренко Н.Є.), навчання учнів основної загальноосвітньої школи культурно-країнознавчої компетенції ( Голованчук Л.П.), формування інтелектуальних умінь молодших школярів ( Білоконна Н.І.), навчання учнів початкової школи англомовного мовлення та техніки читання ( Гузь О.І., Денисенко М.В.), тестовий контроль умінь читання англійською мовою в початковій школі ( Петренко О.П.). У цьому контексті малодослідженим залишається питання впливу вивчення іноземної мови на загальний розвиток молодшого школяра , адже в початковій школі учень ще не достатньо ознайомлений із рідною культурою та мовою.
Серед публікацій з досліджуваної нами проблеми одні праці присвячені психологічному аспекту навчання іноземної мови у початковій школі, інші – методичному та фізіологічному, одні науковці досліджують цілі та зміст навчання іноземної мови, інші - умови формування певних навичок та умінь у молодших школярів. Та на сучасному етапі розвитку початкової освіти особистість молодшого школяра розглядається через призму багатьох аспектів. До уваги потрібно брати анатомо-фізіологічні особливості молодших школярів, вікові особливості функціонування їх психічних пізнавальних процесів та емоційно-вольової сфери, психологічні особливості та рівень розвитку. Тому метою нашого дослідження є характеристика впливу вивчення іноземної мови на всебічний розвиток особистості молодшого школяра.
Мета конкретизується через завдання наукового пошуку- здійснити аналіз основних аспектів вивчення іноземної мови в початковій школі та розглянути нові сучасні тенденції початкової освіти.
Іноземна мова виконує загальноосвітню функцію, а саме: вивчення незнайомої мови, покращує володіння рідною мовою, сприяє удосконаленню логіки мовного спілкування і культури мови. При вивченні рідної мови діти займаються усвідомленням свого мислення шляхом проникнення в зміст понять, виражених засобами їх власної мови, тобто словами і граматичними формами. Вивчення іноземної мови допомагає усвідомленню рідної, оскільки іноземна мова дає можливість забезпечити термін для порівняння і вже на початковій стадіїї змушує учнів звільнитися з полону рідної мови [5, c.14 ]. При вивченні іноземної мови з перших уроків учитель звертає увагу учнів на відмінність звуків, граматичних та лексичних одиниць в рідній та іноземній мовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розвиток особистості молодших школярів у процесі вивчення іноземної мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок