Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Специфіка педагогічного керівництва музичною творчістю студентів музично-педагогічного факультету

Специфіка педагогічного керівництва музичною творчістю студентів музично-педагогічного факультету

Назва:
Специфіка педагогічного керівництва музичною творчістю студентів музично-педагогічного факультету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,97 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Специфіка педагогічного керівництва музичною творчістю студентів музично-педагогічного факультету


Проблеми розвитку української освіти хвилюють сьогодні широку громадськість країни, і особливо педагогів-практиків. Тож відродження національної школи, сучасні завдання реформування освіти взагалі неможливі без учительських кадрів, які є носіями духовності свого народу, його педагогічної культури. Від того, як буде вирішуватись проблема виховання підростаючого покоління, молоді, яким джерелом вона буде користуватися, якими засобами буде здобувати духовну культуру – значною мірою залежатиме подальший рух усього народу, країни на шляху духовного відродження та вдосконалення. Тому всі ці питання мають перебувати в центрі уваги всього суспільства і вирішуватися практичними носіями цього процесу – вчителями, вихователями, науковою, педагогічною та творчою громадськістю.
У цільовій комплексній програмі “Вчитель”, затвердженій рішенням колегії Міносвіти України і Президії АПН України 29 жовтня 1997 р. підкреслено, що саме завдяки діяльності вчителя реалізується державна політика зі створення інтелектуального, духовного потенціалу, розвитку вітчизняної науки й культури, техніки, збереження та примноження культурної спадщини й формування людини майбутнього. Усе це актуалізує проблеми підготовки вчителя, його професійного становлення та вдосконалення.
Еталон, ідеальна модель учителя-майстра включає в себе загальнокультурну, професійно-предметну, методичну, психолого-педагогічну підготовленість, захопленість своєю роботою й почуттям романтизму, повагу й довіру до особистості учня. Жоден з компонентів не можна абсолютизувати. Проблема взаємозв’язку та взаємозалежності компонентів – одна з головних і націлена на вдосконалення педагогічної майстерності й розвиток творчого потенціалу вчителя. Тож формування творчої особистості майбутнього вчителя є необхідною умовою організації такого педагогічного процесу, в якому розвиваються його творчі здібності, виховується творче мислення.
Розвиток творчих здібностей молодої людини – це один із гуманістичних принципів організації освіти більшості країн. Відкинувши різного роду думки з приводу того, чи всі діти наділені творчими задатками, передові країни увесь навчально-виховний процес підпорядковують високій меті – розвитку творчої особистості, бо людина найповніше виражає себе у творчості.
Студент, як майбутній педагог, має наслідувати принцип: “Від творчості вчителя – до творчості учнів” [2, с. 146]. Початок такої творчості – у здатності педагога якомога раніше “закохати” студента в його майбутню професію, зародити бажання творити. У музично-педагогічній підготовці студентів ВНЗ приділяється велика увага засвоєнню та змісту художньо-педагогічного спілкування, яке підкоряється законам художньої логіки та має естетичну природу. Таке спілкування стверджує позицію особистості як форму реалізації духовних, творчих, емоційних, вольових проявів учителя.
Успіх педагогічної діяльності загалом і розвитку творчого потенціалу зокрема залежить від знання педагогом рівня музичних здібностей вихованця та від урахування його вікових особливостей. Психологічні теорії вбачають у юнацькому віці певний етап розвитку. Вони розглядають юність перш за все з точки зору внутрішнього процесу розвитку людини як індивіда та особистості. Але цей розвиток протікає по-різному залежно від соціального та культурного середовища. Юнацький вік – це період формування світогляду, самосвідомості, характеру й життєвого самовизначення, якому сприяє пізнавальна діяльність. Пам’ять стає більш зрілою, мислення здатне абстрагувати й узагальнювати навчальний матеріал. Мовлення збагачується науковими термінами, увиразнюється й конкретизується. Формуються стійкі професійні інтереси. Прагнення до самовиховання стає рисою особистості.
У системі підготовки вчителя музики чи не найперше місце належить питанням розвитку творчої активності. Згідно з положеннями психолого-педагогічної науки, основним механізмом формування творчої активності є діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Специфіка педагогічного керівництва музичною творчістю студентів музично-педагогічного факультету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок