Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вплив добровольців Корпусу Миру США на формування особистості студентів

Вплив добровольців Корпусу Миру США на формування особистості студентів

Назва:
Вплив добровольців Корпусу Миру США на формування особистості студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,02 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 37.03 Чуєнко В.Л.
Вплив добровольців Корпусу Миру США на формування особистості студентів
Америка має давню традицію добровільної служби, коли люди віддавали свій час, енергію та зусилля заради доброї мети. Так, в 1961 році президентом Джоном Кеннеді була заснована організація Корпус Миру, метою якої стало впровадження ідей прогресу, миру і гармонійного розвитку світу.
Насправді Корпус Миру сприяє ефективному обміну знаннями і досвідом між країнами та залучає добровольців до роботи в галузях економіки, освіти, охорони довкілля та культури. З часу заснування Корпусу Миру 155 тисяч американців працювали у 134 країнах світу. Їх діяльність в Україні розпочалась лише у травні 1992 року, коли президент України Леонід Кравчук та президент Сполучених Штатів Джордж Буш підписали першу міждержавну угоду. За словами Ярослава Дуткевича, директора Корпусу Миру, "метою їх програми в Україні є надання можливості українцям та українським організаціям вивчати західний досвід ведення бізнесу та формування екологічної свідомості, підвищити рівень знань англійської мови, що є необхідним для гармонійного входження України до Європейського співтовариства" [2].
Один із проектів Корпусу Миру торкається питань освіти. На теперешній час українська система освіти перебуває в стані змін, але ще не всі навчальні заклади позбавилися принципів старої системи, яка вимагала пасивність, беззаперечну ретельність та не давала права вибору. Києво-Могилянська Академія - саме той навчальний заклад, який прагне до перетворень, тому, за словами її президента В.С.Брюховецького, впроваджує нову в нашій державі освітню концепцію, базовою основою якої є принципи вільного творчого навчання (liberal arts education), які широко використовуються в розвинених країнах. Він стверджує, що вибір цієї освітньої схеми не був випадковим. По-перше, це є відродженням певної традиції Києво-Могилянської Академії XVII-XVIII століть, навчання в якій якраз базувалося на подібних принципах. По-друге, така освітня схема найбільше відповідає тенденціям сьогоднішніх потреб суспільства в підготовці високо-кваліфікованих і широкоосвічених фахівців, які можуть успішно пристосуватися до постійних динамічних змін на ринку праці і які спроможні розв'язувати комплексні проблеми. По-третє, студенти привчаються до прийняття важливих рішень та відповідальності за їх результати. І, насамкінець, навчальний процес в Києво- Могилянській Академії максимально орієнтовано на розвиток творчої особистості кожного студента [1].
В процесі впровадження цих нових ідей Києво- Могилянська Академія знайшла важливим скористатися досвідом і підтримкою добро-вольців Корпусу Миру. Їх основна діяльність в рамках університету полягає у викладанні розмовної або письмової англійської мови та спеціальних курсів з економіки та екології. Але разом з цим, вони допомагають розширити комунікативну компетенцію студентів, розкрити їх творчий потенціал та навчити критичному мисленню.
Варто помітити, що сьогодні ми спостерігаємо позитивні результати цієї діяльності, бо багато студентів мають глибоку мотивацію до вивчення іноземних мов і прагнуть вдосконалити свої знання будь-якими засобами. Вони більш не обмежуються репродуктивним відтворенням знань викладача. Це відбувається не через те, що викладач перестає бути для них авторитетом, а через те, що їм самім є що сказати і вони можуть аргументувати свої відповіді (справді, іноді не на високому рівні), тому задачами для викладача є, по-перше, створити сприятливе освітнє середовище і надати їм можливість проявити себе, а по-друге, навчити їх критично і творчо мислити. Ерік Граймз, волонтер Корпусу Миру, до цього списку додає третю, не менш важливу, за його словами, мкту: психологічно налаштувати студентів на те, що їх ідеї можуть бути пристосовані до реального життя. Це стимулює їх до пошукової діяльності, надає оптимізму та впевненості у власних силах.
Яким же чином виконуються ці задачі? На практичних заняттях з англійської мови популярними стають форми дискусій, презентацій, міні-конференцій, які є найкращими засобами для студентів реалізувати себе.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вплив добровольців Корпусу Миру США на формування особистості студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок