Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Викладання навчальної дисципліни “соціологія” через модуль-контроль

Викладання навчальної дисципліни “соціологія” через модуль-контроль

Назва:
Викладання навчальної дисципліни “соціологія” через модуль-контроль
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Викладання навчальної дисципліни “соціологія” через модуль-контроль


   
Приєднання України до Болонського процесу вимагає нового погляду на викладання гуманітарних і соціально-економічних дисциплін. Сьогодні іде активний процес розвитку соціології як самостійної наукової дисципліни, пошук методологій і методик її викладання і вивчення.
   Прагнення України інтегруватися в Європейський і світовий освітній простір настійно вимагає демократизації навчально-виховного процесу.
   У ході проведення реформи в освіті, після розпаду Радянського Союзу, в незалежній Україні не зачіпався сам навчальний процес, який укладався у форму викладач-студент, де суб’єктом навчального процесу був викладач, а об’єктом – студент. У даний час таке співвідношення застаріле, оскільки студент теж стає суб’єктом навчання. Сьогодні, у зв’язку з комп’ютеризацією навчального процесу, необмеженими можливостями виходу в Інтернет, викладач повинен не стільки учити, скільки допомагати студенту вчитися самостійно.
   Відповідальність за навчання перекладається на студента. Навчальний заклад мобілізує студента на навчання, а не забезпечує викладання як раніше.
   У зв’язку з цим, зараз головним буде не розробка програм і курсів навчання, і передача їх від викладача до студента, а створення атмосфери відповідальності, умов, стимулюючих самопідготовку і оцінку знань на початку, середині і кінці навчального процесу (модульні заліки), а головне – роботу з кожним студентом.
   Підсумком роботи студента буде отримання “кредиту”, (кредит – це норматив, який встановлює мінімальну кількість годин для вивчення окремих дисциплін. У нас, в Україні, він складає 54 години), який свідчить про засвоєння ним необхідних знань і навичок, причому незалежно від того, де і яким чином він їх одержав. Це примушує студента бути активним учасником навчального процесу, шукати шляхи накопичення своїх знань.
   Виникає питання: а де місце викладача?
   Викладач повинен створювати активне навчальне середовище для студента, але не обов’язково сам особисто бути залученим в окремі форми навчальної активності.
   Головне – сформувати інтерес і творче ставлення до навчання і відповідні умови для цього. Саме тому західні університети переходять на цілодобовий доступ до бібліотек, Інтернету і іншої інфраструктури навчання для забезпечення самостійної роботи студентів.
   У результаті такої організації навчального процесу, викладач починає виступати не в ролі строгого судді, який тільки оцінює знання, а в ролі помічника, що розробляє плани навчання, дає поради своїм студентам.
   У зв’язку з цим, у Севастопольському комерційному технікумі на новий 2005–2006 навчальний рік, розроблені методичні рекомендації з вивчення дисципліни “Соціологія” через модуль-контроль. Якщо раніше в процесі навчання активно використовувався лекційно-семінарський метод, то тепер планується замінити семінарські заняття трьома модуль-контролями.
   Тематичний план виглядає таким чином:
ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1

СОЦІОЛОГІЯ, ЇЇ МІСЦЕ І РОЛЬ В НАУЦІ І СУСПІЛЬСТВІ

   
Мета:
   з’ясувати, що є наука соціологія, а також уміти дати її визначення і пояснити, яке місце займає вона серед інших гуманітарних і соціальних наук;
   визначити, що є об’єктом соціології, а що складає її предмет;
   уміти виділити рівні соціалістичної системи знань і пояснити взаємозв’язок між ними;
   знати зміст основних функцій соціології, уміти дати їм визначення і показати їх роль в подальшому розвитку соціологічного знання;
   знати основні передумови виникнення соціології як самостійної галузі наукових знань;
   показати, в чому полягає суть концепції О. Конта, а також роль позитивізму в подальшому розвитку соціології;
   мати уявлення про основні етапи становлення і розвитку соціології як науки;
   уміти виділити основні теорії соціальної структури суспільства, а також показати їх переваги і обмеження;
   визначити зміст соціальної стратифікації, розкрити суть її видів і основних стратифікаційних модулів сучасного суспільства;
   визначити основні елементи соціально-класової структури українського суспільства і показати їх вплив на динаміку його розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Викладання навчальної дисципліни “соціологія” через модуль-контроль

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок