Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інформаційне забезпечення управління школою

Інформаційне забезпечення управління школою

Назва:
Інформаційне забезпечення управління школою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,60 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інформаційне забезпечення управління школою


Невід’ємною складовою частиною процесу управління є інформація, під якою розуміється сукупність корисних відомостей, фактів, даних, що характеризують стан керованої системи, а також використовуються для її розвитку й удосконалення [5, 9]. Глибоке знання реального стану справ – необхідна умова підвищення ефективності управління. На основі інформації робляться висновки, приймаються управлінські рішення, забезпечується безперервність процесу управління.
Однією із важливих закономірностей управління є його безперервність. Практична реалізація цієї закономірності дає можливість не тільки підтримувати педагогічний процес у школі в рамках запрограмованих вимог, але й здійснювати його розвиток. При цьому необхідно дотримуватись наступних важливих умов. По-перше, директор школи повинен знати результати, а також характер і спрямованість змін педагогічного процесу. По-друге, потрібно мати точні відомості про те, як виконуються прийняті рішення і що це дає для розвитку процесу, тобто постійно отримувати зворотну інформацію.
Управлінська інформація – це дані, які мають для керівника певну новизну і вимагають прийняття ним управлінських рішень. Це можуть бути відомості про хід і результати навчально-виховного процесу, про педагогів, учнів, умови їх навчання, виховання і розвитку. Важливою для директора є і зовнішня інформація: стан справ у сім’ях, зв’язок з позашкільними закладами, дані засобів масової інформації, здобутки педагогіки і психології, теорії управління, передового досвіду. Все опрацьовується керівником школи, і на цій основі приймаються управлінські рішення.
Інформація, яка збирається у школі, повинна бути повною, об’єктивною, конкретною і вчасною. Для створення системи внутрішньошкільної педагогічної інформації необхідно знати мету інформації, її зміст, обсяг, а також хто і в якій формі буде її збирати, кому вона надходить і як використовується в управлінні. Вирізняються два види управлінської інформації: оперативна і стратегічна.
Керівнику школи для прийняття оперативних рішень необхідно мати щоденну і щотижневу інформацію про відвідування, успішність і поведінку дітей, про харчування, виконання плану роботи школи на тиждень.
У щомісячну внутрішньошкільну інформацію директор включає ще й таку, як робота факультативів і гуртків, виконання навчальних програм і нормативних документів. Оперативна інформація, як правило, збирається й обробляється інформаційним штабом школи, у якому велику роль відіграють органи учнівського самоуправління. Зібрана інформація надходить для аналізу відповідальному, який готує рішення і виносить його на обговорення відповідного органу управління.
Розкриємо докладно зміст оперативної інформації (щоденної, щотижневої, щомісячної), її потоки і виведення їх на рівень колегіального прийняття управлінських рішень (табл. ).
Директору школи потрібно приймати рішення не тільки з оперативних, а і стратегічних питань, і для цього йому потрібна належна інформація: тематична та підсумкова. Метою тематичної інформації є збір даних з конкретної теми, пов’язаної з вирішенням актуальних завдань школи, наприклад, про підвищення якості знань, поведінку учнів, якість викладання.
Підсумкова інформація – це дані про результати роботи за чверть, півріччя, навчальний рік (табл. ). У цьому випадку дані збираються згідно з усіма основними параметрами, які характеризують стан навчально-виховного процесу в школі в цілому, що дозволяє відповісти на запитання: чи відповідають одержані результати поставленій меті і завданням на кінець звітного періоду?
У школах потрібно створити цілісну систему внутрішньошкільної педагогічної інформації. На першому етапі – розробити блоки збору тематичної інформації з метою створення банку даних для підсумкової інформації за півріччя, рік і більш довготривалий період.
У банк даних повинні входити питання, які всебічно охоплюють педагогічний процес, тобто складають цілісну систему інформації про нього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інформаційне забезпечення управління школою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок