Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Основні поняття андрагогіки 

Основні поняття андрагогіки 

Назва:
Основні поняття андрагогіки 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Основні поняття андрагогіки 


Зростаюче значення науки про навчання дорослих – всіма визнаний факт. На землі немає країни , технологічний , соціально-економічний та культурний прогрес якої не залежав би від вивчення андрагогіки. Рівно як немає країни, яка б не пов’язувала своє майбутнє з майбутнім розвитком цієї науки. В нинішньому столітті науці про навчання дорослих соціологи відводять виключно важливу роль. Характерна тенденція історичних змін у андрагогіці – її дотримання та організаційне уособлення , виражене в збільшенні кількості навчальних установ, створених виключно для дорослого населення, у зростанні різноманітності програм , які їм пропонуються. Як наслідок цього глобального процесу, виникає і з’являється коло реалій, яких немає у дитячій та юнацькій науці.
Згідно матеріалів ЮНЕСКО, пріоритетне завдання навчання дорослих – забезпечити людину комплексом знань та вмінь, необхідних для активної творчості та діяльності в сучасному динамічному житті. Мова йде про постійний, безперервний розвиток людини, як робітника , громадянина, особистості, індивідуальності на протязі всього життя. В наш час склалась сукупність поглядів на роль науки про дорослих в досягненні узгодженого прогресу особистості і колективізму і на осмислення шляху його обновлення.
Завданням номер один , по висловленню одного з найбільших теоретиків та практиків навчання дорослих, американського вченого Ноулза, стало “підготування компетентних людей – таких людей , які були б здатні використовувати свої знання в умовах ,що постійно змінюються, та чия основна компетенція полягала б у вмінні займатись постійним самовдосконаленням та самоосвітою на протязі всього свого життя”. Справа навчання стає ще більш важкою та напруженою. Справжньою рятівною силою , що допомагає сучасній людині подолати свої проблеми за допомогою навчання , є андрагогіка – наука про навчання дорослих.
Поява андрагогіки як окремої гілки педагогіки обумовлена низкою причин різного характеру. Основою нової науки вчені назвали об’єктивні умови, які виникли завдяки потребам у розвитку андрагогіки.
По-перше, сам процес розвитку освіти призвів до завоювання ведучої ролі в процесі навчання тими, хто навчається. Педагогіка виходила з принципової позиції, що людина , яка навчається, у виборі отримання освіти займає в основному пасивну позицію; виняток становлять тільки профільні класи у школі, характерні для старшокласників ; у той час як дорослі підсвідомо вибирають не тільки курс, але й форму, термін та рівень навчання.
По-друге, еволюція філософських і психологічних наук призвела до свідомого визнання ведучої ролі людини в усіх соціальних процесах , в тому числі у науці.
По-третє, досягнення в галузі інформаційних технологій дозволили по-новому організувати навчальний процес, що суттєво змінило ролі того , хто навчається, та того, хто навчає, в процесі навчання.
По-четверте, еволюція педагогічних концепцій теж вела до визнання необхідності надання більшої свободи в процесі навчання тому , хто навчається.
По-п’яте, завдяки різній ведучій діяльності у дітей та дорослих, необхідно чітко розділяти принципи педагогічних та андрагогічних моделей навчання.
Нарешті, фізіологи та психологи довели , що люди здатні успішно навчатись практично на протязі всього життя.
Формування основних принципів андрагогіки було запропоновано у 1970-му році у роботах американського вченого М. Ноулза , англійця П.Джарвіса , американця Р.М.Сміта та групи молодих вчених з Ноттингемського університету. 1970-му році Малколм Шеперд Ноулз видав фундаментальну працю з андрагогіки “ Сучасна практика науки дорослих .Андрагогіка проти педагогіки”.
На базі основних положень андрагогіки, висунутих Ноулзом, пропонується будувати діяльність по навчанню дорослих, головними характеристиками якої є активна ,провідна роль того, хто навчається , в побудові і втіленні програми навчання, з одного боку , та співпраця дорослого учня зі своїм викладачем з іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Основні поняття андрагогіки 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок