Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сутність, функції, структура шкільних програм і підручників

Сутність, функції, структура шкільних програм і підручників

Назва:
Сутність, функції, структура шкільних програм і підручників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,46 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Тема:
Сутність, функції, структура шкільних програм і підручників


План
Програми.............................................................................. 3
Підручники........................................................................... 7
Висновки............................................................................... 14
Пропозиції............................................................................. 15
Власні міркування.............................................................. 15
Література............................................................................ 17


Навчальна програма
Навчальна програма – документ, що визначає зміст і обсяг знань з кожного навчального предмета, умінь і навмчок, які необхідно засвоїти, зміст розділів і тем з розподілом їх за роками навчання.
Навчальні програми повинні мати високий науковий рівень з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу, втілювати виховний потенціал, генералізувати навчальний матеріал на основі фундаментальних положень сучасної науки, групувати його навкола провідних ідей і наукових теорій, не містити надто ускладненого і другорядного матеріалу, реалізувати міжпредметні зв’язки та ідею взаємозв’язку науки, практики і виробництва, формувати вміння і навички учнів з кожного предмета.
Основні розділи навчальної програми:
Пояснювальна записка, яка містить виклад мети навчання з певного предмета, ознаки процесу (організація навчання кожного класу);
Зміст навчального матеріалу, поділений на розділи і теми із зазначенням кількості годин на кожну з них;
Обсяг знань, умінь і навичок (у їх різновидах) з певного предмета для учнів кожного класу;
Перелік унаочнень, літератури для учнів та методологічної літератури для викладачів;
Критерії оцінювання знань, умінь і навичок що до кожного з видів роботи.
До навчальних програм додають пояснювальні записки, що розкривають основні завдання викладання предмета, особливості організації й методів навчальної діяльності, форми зв’язку класної та позакласної работи, зміст практичних і лабораторних занять, систему вироблення вмінь і навичок як результат викладання предмета.
Важливу роль відіграє авторська модернізація навчальних програм залежно від нових методичних знахідок, науково-методичного прогресу і змін в соціальному житті. Так, на прикінці 80-х років минулого сторіччя виникла потреба внесення істотних змін до програм з російської та української літератури, коли було знято заборону на твори незаслужено витіснених з духовного простору письменників, розширено перелік сучасних авторів. Необхідність загального екологічного навчання і виховання значно змінила програму з географії.
Внесенням змін до програм займаються комісії, створені при Науково-методичному центрі Міністерства освіти і науки, до яких входять провідні вчені, спеціалісти-практики.
На основі навчального плану створюють навчальні програми, які розкривають зміст навчального матеріалу з кожного предмета і встановлюють послідовність його вивчення.
Навчальні програми затверджуються вищим державним органом (Міністерством освіти і науки України). Вони містять загальну характеристику змісту матеріалу з кожної дисципліни, розподіляють його за роками навчання і темами.
Навчальні програми часто зазнають змін: їх удосконалюють, розвантажують від другорядного і надто складного матеріалу, підвищують їх науковий рівень, забезпечують реалізацію міжпредметних зв’язків.
На сучасному етапі існують такі системи викладу змісту навчального матеріалу:
1. Лінійна – безперервна послідовність матеріалу від простого до складного у відповідності з принципами послідовності, систематичності, доступності (нове будується на основі вже відомого і в тісному зв’язку з ним). Лінійний принцип побудови програм дає економічність, оскільки унеможливлює надлишкове дублювання матеріалу.
2. Спіральна – неперервне розширення і поглиблення знань з певної проблеми.
3. Концентрична – повторне вивчення певних розділів, тем з метою більш глибокого проникнення в сутність явищ та процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Сутність, функції, структура шкільних програм і підручників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок