Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Естетичне виховання в контексті професійної підготовки кадрів для дошкільних навчальних закладів

Естетичне виховання в контексті професійної підготовки кадрів для дошкільних навчальних закладів

Назва:
Естетичне виховання в контексті професійної підготовки кадрів для дошкільних навчальних закладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,42 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Естетичне виховання в контексті професійної підготовки кадрів для дошкільних навчальних закладів


Підготовка кадрів із дошкільного виховання у вищих навчальних закладах має свою специфіку. Вона зумовлена насамперед своєрідністю діяльності вихователя – професійною багатогранністю, широким спектром виробничих функцій і типових задач, до виконання яких готується майбутній фахівець, навчаючись за програмою відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня.
На вихователя покладена відповідальна місія – увести дітей у світ людської культури, створити необхідні умови для всебічного гармонійного розвитку дошкільників, забезпечити успішність складного процесу формування особистості в дошкільному віці, сприяти розкриттю творчих нахилів і здібностей наймолодших громадян. Вихователь – людина-художник у світі освіти. Майбутній педагог має збагачуватися власним культурно-естетичним досвідом, виявляти активність, прагнути до творчого самовираження. Отже, фахова підготовка мусить сприяти творенню студентом самого себе.
Зробимо акцент на проблемі естетичного виховання дошкільників і майбутніх вихователів у контексті професійної підготовки останніх. Слід зазначити, що ефективність організації естетичного виховання дітей дошкільного віку залежить не лише від професійних знань і вмінь педагога, а й від його естетичної вихованості. Науковий інтерес до проблеми естетичного виховання в професійній підготовці майбутніх вихователів викликаний прагненням відстежити невикористані педагогічні резерви щодо формування естетичної культури студентів та їх готовності до забезпечення естетичного виховання дошкільників.
Мета розвідки – визначити сутність категорії естетичного виховання у її зв’язках із професійною підготовкою кадрів із дошкільного виховання. Завдання: розкрити зміст естетичного виховання в контексті естетичної культури майбутнього вихователя та його готовності до практичного здійснення естетичного виховання дошкільників; окреслити перспективу подальшого дослідження заявленої проблеми.
Як свідчать спостереження, інноваційний педагогічний досвід завжди виникав рівнобіжно з розв’язанням проблем формування естетичної культури (К.Ушинський, А.Макаренко, В.Сухомлинський, Ш.Амонашвілі та інші). Аналіз наукових праць із проблем естетичного виховання переконує в тому, що питання сутності естетичної культури молоді, її ролі в житті суспільства привертають пильну увагу представників різних галузей знань. Так, філософсько-естетичні аспекти розглядаються в наукових працях Ю.Афанасьєва, М.Кагана, М.Киященка. Психологічні основи естетичного виховання висвітлюються у дослідженнях Л.Божович, Л.Виготського, І.Кона, Б.Теплова. Питанням формування естетичної культури молоді присвячені роботи Д.Остапенко, О.Миронюк, О.Бездверної-Хомерікі, З.Гіптерс, І.Зязюна. Теорія естетичного виховання дошкільників сформована на основі наукових висновків Є.Фльоріної, Н.Сакуліної, Н.Вєтлугіної, Т.Комарової, В.Котляра, В.Ждан, Г.Підкурганної. Проблема естетичного виховання майбутніх педагогів у наукових студіях обговорюється в контексті професійної підготовки вчителя (В.Абрамян, В.Гриньова, С.Мельничук, Л.Суходольська-Кулєшова, І.Зязюн тощо). Водночас є підстави констатувати потребу в спеціальних дослідженнях, де було б науково обґрунтовано систему естетичного виховання студентів спеціальності “Дошкільне виховання” та формування їх готовності до здійснення естетичного виховання дітей дошкільного віку. На сьогодні найбільш значущим у цій предметній царині є дослідження доктора педагогічних наук Т.Танько “Теорія та практика музично-педагогічної підготовки майбутніх вихователів дошкільних закладів у педагогічних університетах” (2004).
У педагогічній науці категорія естетичного виховання дошкільників визначається як розвиток здібностей сприймати, відчувати, розуміти прекрасне в житті та мистецтві; виховання прагнення самому брати участь у перетворенні оточуючого світу за законами краси; залучення дітей до художньої діяльності; розвиток творчих здібностей [6, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Естетичне виховання в контексті професійної підготовки кадрів для дошкільних навчальних закладів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок