Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування етнокультурної компетентності студентів в умовах поліетнічного середовища

Формування етнокультурної компетентності студентів в умовах поліетнічного середовища

Назва:
Формування етнокультурної компетентності студентів в умовах поліетнічного середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,54 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Формування етнокультурної компетентності студентів в умовах поліетнічного середовища


На етапі реформування сучасної вищої школи виникла суперечність між рівнем традиційної підготовки майбутнього вчителя до професійної діяльності та новими вимогами суспільства до випускників педагогічних ВНЗ. Ці вимоги зумовлені необхідністю активного використання майбутніми фахівцями спеціальних знань та розв’язання з їх допомогою нових соціально-педагогічних завдань.
Серед низки цих завдань важливими є налагодження позитивних стосунків між дітьми багатонаціонального колективу, виховання підростаючого покоління на засадах етнокультури та етнопедагогіки.
У зв’язку з цим на сучасному етапі виникає необхідність підготовки педагогів до роботи в поліетнічному середовищі. Метою такої підготовки є формування етнокультурної компетентності студентів педагогічного вищого навчального закладу в умовах поліетнічного середовища.
У психолого-педагогічній літературі етнокультурну компе-тентність визначають як необхідну сукупність особистих якостей педагога, яка включає високий професіоналізм, знання, вміння й навички, які дозволяють вільно використовувати етнопедагогічні засоби в етнокультурному середовищі. Тобто це засіб передачі культурно-педагогічного досвіду від одного покоління етносу до іншого, носієм якого є педагог як особистість та індивідуальність (Н.Г. Арзамасцева, В.О.Забреєва Н.Ф.Саловкова та інші).
З огляду на це етнокультурна компетентність розглядається нами як складне інтегроване поняття, яке включає в себе теоретичну і практичну готовність до педагогічної діяльності і поліетнічному соціумі.
Ми вважаємо, що формування етнокультурної компетентності студентів вищої школи можливе за умов:
створення та впровадження програми виховання національної самосвідомості та культури міжнаціонального спілкування студентів;
оволодіння студентами основами етнокультури й етнопедагогіки національних меншин на основі відповідного спецкурсу;
включення елементів етнокультури до змісту спецдисциплін та педагогічної практики;
створення наукових гуртків та проблемних груп для поглибленого вивчення культури етнічних груп з подальшим дослідженням цієї проблеми у науковій роботі (курсові та дипломні проекти).
Наша науково-дослідна робота здійснювалася у регіоні українського Північного Приазов’я. Вибір регіону обумовлений тим, що на його території проживає 27% болгар, 21,1% греків, 19% німців, 15,4% поляків, 6,3% євреїв та представників інших національностей.
Зміст, мета та завдання нашої експериментальної роботи, а також її основні форми представлено у схемі:
Рівні та завдання дослідження | Форми реалізації завдання | Мета проведення заходу
1 | 2 | 3
І рівень – констатуючий
Виявити доцільність впровадження роботи з етнокультури національних меншин (греки, болгари, німці) в дошкільні заклади та школи І ступеня українського Північного Приазов’я. | Анкетування вихователів та вчителів школи І ступеня й аналіз планів навчально-виховної роботи.
Бесіда з старшими дошкільниками та молодшими школярами. | Вивчити стан етнокультурної роботи в дошкільних закладах та школах І ступеня.
Проаналізувати етнічний склад дітей. Виявити обсяг знань дітей з етнокультури національних меншин даного регіону.
Встановити наявність проведення етнокультурної роботи на факультетах дошкільного виховання та підготовки вчителів початкових класів. | Аналіз типових програм
ВНЗ та робочих програм викладачів з психолого-педагогічних дисциплін. |
Проаналізувати заплановані зміст та форми роботи (повідомлення матеріалу, самостійна робота студентів тощо).
Визначити рівень сформованості етнокультурної компетентності студентів факультету дошкільного виховання та підготовки вчителів початкових класів. | Анкетування студентів – випускників факультету дошкільного виховання та підготовки вчителів початкових класів.
Аналіз етнокультурних (конструктивних, організаторських, комунікативних, гностичних) вмінь майбутніх фахівців. | Виявити обсяг знань студентів з етнокультури національних меншин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Формування етнокультурної компетентності студентів в умовах поліетнічного середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок