Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Тренінгове заняття «Творчість – основа прогресу»

Тренінгове заняття «Творчість – основа прогресу»

Назва:
Тренінгове заняття «Творчість – основа прогресу»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Тренінгове заняття «Творчість – основа прогресу»
Мета: Ознайомити учнів з поняттям «творчість» , формувати уміння творчо розв»язувати будь-які завдання.
Тривалість: 90 хв.
Привітання – знайомство.
Час – 5 хв.
Тренер пропонує учасникам назвати своє ім.»я і описати казкового героя, у якого вони перевтілилися на новорічному балі.
Прийняття правил.
Час – 5 хв.
Ресурси: плакат, правила.
Тренер пропонує правила на плакаті. Заслуховуються думки учасників щодо прийняття правил.
Оголошення теми і мети заняття. Визначення очікувань.
Час – 5 хв.
Ресурси: плакати «Тема», «Мета», «Портфель», стікери, ручки.
Тренер оголошує тему і мету заняття і пропонує учасникам визначити свої очікування на стікерах. Після оголошення очікувань, кожен з учасників прикріплює свій стікер на плакат із зображенням портфеля.
Вправа «Асоціації»
Час – 5 хв.
Ресурси: плакат «Творчість – це …», маркери.
Методом мозкового штурму визначаються асоціації учасників з поняттям «творчість».
Інформаційне повідомлення.
Час – 10 хв.
Життя доводить, що в складних умовах, в умовах, що постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина творча, гнучка, креативна, здатна до генерування і використання нового (нових ідей, задумів, нових підходів, нових рішень). Творчість не виростає на порожньому місці, творчість – це властивість, як правило, професіоналів своєї справи, які ефективно працюють у відповідній галузі.
Останнім часом зростає інтерес до процесу творчості. Якщо в деяких психічних процесах людині допомагають складні механізми (комп»ютери, сканери, обчислювальні машини), то творчість не може бути формалізована і укладена в певну програму дій, не може бути механічною. Але від творчості залежить науково-технічний прогрес і створення нового. Навіть у школі можна впевнитись у зростанні інтересу до творчості: за новою 12-бальною системою оцінювання найвищі бали отримують учні тоді, коли виявляють творчість.
Творча самореалізація в широкому розумінні становить основну рису, невід»ємну характеристику психічно здорової людини. Так, за А. Маслоу, психічно здорова людина – це щаслива людина, яка живе в гармонії з собою, не відчуває внутрішнього розладу, любить навколишній світ, людей і творчо працює, реалізуючи свої здібності й обдарованість. Механізм творчості не має віку: на 6-му році життя стає активним і набирає потужності впродовж усього життя; він закладений в нас природою, може так і залишитися нерозкритою брунькою, якщо ця брунька була пригноблена несприятливими обставинами; вона не загине, вона існуватиме, але це буде всього лише нереалізована потенція.
Творчість – це діяльність, результатом якої є створення матеріальних і духовних цінностей, найвищий рівень пізнання. Це процес розв»язання завдання, стан натхнення людини – спалах її енергетичного потенціалу, який розкриває межу невідомого, виокремлює його частину і перетворює його на відоме. Розрізняють наукову творчість, художню, літературну, педагогічну та інші види творчості.
Творчість – психологічно складний процес. У центрі його – уява. Навколо неї задіяні інші психічні процеси: увага, пам»ять, мислення, які виявляються в тих знаннях, що є в людини. Уява доповнюється здібностями і уміннями, мотивами цілеспрямованої діяльності. І, безумовно, процес творчості може відбуватися лише за умови відповідного емоційного тла.
Творчість може привести до великих відкриттів, винаходів. Ті продукти діяльності, які вона створює, відзначаються новизною, оригінальністю й унікальністю. Але ці критерії не є єдиними для визначення творчості. Чи можна назвати творчістю талановито продумані та здійснені злочини та нові ідеї й винаходи, спрямовані проти спокою і добробуту людства? Згадаймо теракт 11 вересня 2001 року у США.
Інтерактивна технологія «Аналіз ситуації».
Час – 15 хв.
Ресурси: плакат «Аналіз ситуації», аркуші із завданнями, чисті аркуші, ручки.
Тренер об»єднає учасників у 4 команди.Кожній команді пропонується розглянути з точки зору гуманності і моралі наукові винаходи (на вибір):
Лікування онкозахворювань за допомогою клітин, вилучених з плаценти ненародженої дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Тренінгове заняття «Творчість – основа прогресу»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок