Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інструментальні засоби та методичні аспекти створення гіпермедіа підручника з хімії

Інструментальні засоби та методичні аспекти створення гіпермедіа підручника з хімії

Назва:
Інструментальні засоби та методичні аспекти створення гіпермедіа підручника з хімії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,62 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Інструментальні засоби та методичні аспекти створення гіпермедіа підручника з хімії


У наш час відбувається зміна ролі комп’ютера в навчанні: із засобу, який використовується лише на уроках інформатики для вивчення мов програмування, комп’ютер перетворюється на активного помічника вчителя-предметника, що відкриває нові обрії у вивченні багатьох дисциплін, у тому числі предметів природничого циклу.
Але для того, щоб комп’ютер став дійсно потужним засобом, використання якого у навчальному процесі надасть гарні технічні можливості для реалізації різноманітних дидактичних цілей, дозволить здійснювати індивідуалізацію й диференціацію процесу навчання, треба не лише розробити якісні україномовні програмні засоби, які були б адаптовані до використання в умовах школи (а не орієнтовані тільки на самостійну роботу учнів удома із програмою-репетитором), запропонувати методичні рекомендації щодо їхнього використання в учбовому процесі, але й докорінно змінити, по суті, радикально трансформувати весь зміст та методику навчання в школі.
На жаль, методичні аспекти інформаційних технологій навчання відстають від технічних засобів, що, на нашу думку, пов’язано з тим, що комп’ютерні технології навчання інтегрують знання таких різнорідних наук, як психологія, педагогіка, кібернетика, інформатика, математика і тому робота над створенням якісних програмних продуктів вимагає спільної праці не лише спеціалістів зазначених галузей, а також учителів-предметників, які не тільки добре володіють змістом певного предмету, але й можуть враховувати властиву йому специфіку навчання в школі.
Проаналізувавши вітчизняні та деякі закордонні програмні продукти учбового призначення з хімії, вимушені констатувати той факт, що більшість фірмових програмних засобів, в особливості мультимедійних, розроблені людьми, які або взагалі не мають педагогічної освіти, або давно не працювали в школі. Більшість програмних продуктів, які в широкому асортименті з’явилися на нашому комп’ютерному ринку, російськомовні, пристосовані до російських шкільних програм, а також орієнтовані на самостійну роботу учнів удома. Цілий ряд електронних підручників являють собою спрощені популяризовані довідники, які не можуть стати джерелом системного, поглибленого знання і за своїми дидактичними характеристиками не можуть бути оцінені навіть на “задовільно” (2, 6, 8). При роботі з такими підручниками вся технологія навчання полягає в тому, що учні мають “пройти й здати” матеріал, але скористатися для цього комп’ютером. У результаті формується методика репродуктивного комп’ютерного навчання, яка має ті ж недоліки, що і традиційні методики. Отже, саме відставання у розробці методологічних проблем, відсутність науково обгрунтованих концепцій навчання за допомогою комп’ютера, неадаптованість наявних програмних продуктів до навчального процесу є одними з основних причин розриву між потенційними та реальними можливостями інформаційних технологій навчання.
Слід зазначити, що ми далекі від протиставлення роботи з комп’ютерними програмами роботі зі звичайними “паперовими” підручниками і тим більше заміни ними учителя. На нашу думку, оптимальною є періодична зміна цих форм діяльності. Але повне нехтування тими можливостями та перевагами, які надають електронні підручники у порівнянні з їхніми друкованими аналогами в наш час уже недоцільне й неможливе. Серед основних переваг зазначимо:
1.        Широке використання дидактичних можливостей графіки та звука.
2.       Можливість забезпечити навчальний матеріал динамічними малюнками.
3.       Можливість швидко та ефективно тестувати або яким-небудь іншим чином перевіряти знання учнів.
4.       Можливість створення гіпертекстових посилань, що полегшує пошук необхідної інформації за ключовими словами, виділеними в тексті.
5.       Можливість реалізації інтенсивних методів та форм навчання, організації самостійної роботи учнів та розвитку їхньої пізнавальної самостійності, підвищення якості засвоєння матеріалу за рахунок підсилення мотиваційно-орієнтувального, операційного, контрольно-оціночного аспектів навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Інструментальні засоби та методичні аспекти створення гіпермедіа підручника з хімії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок