Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підготовка керівників ЗНЗ до дослідницької діяльності

Підготовка керівників ЗНЗ до дослідницької діяльності

Назва:
Підготовка керівників ЗНЗ до дослідницької діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,15 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Підготовка керівників ЗНЗ до дослідницької діяльності


Постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями. Реалізація нової освітньої парадигми в Україні, що спирається на ідеї відкритості та неперервності не лише змінила уявлення про професійну компетентність керівників ЗНЗ, але й відкрила нові можливості для підготовки фахівців, здатних вирішувати професійні проблеми методами наукових досліджень. Адже отримати достовірну інформацію про результативність освітніх технологій, кількісні та якісні зміни в інтелектуальній та духовній сфері учнів можна лише на науковій основі. Тому оволодіння технологіями дослідницької діяльності стає потребою і вимогою компетентного керівництва загальноосвітнім навчальним закладом.
Виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття. Проте творчо працюючі керівники ЗНЗ залишаються без необхідної допомоги з боку педагогічної науки. Недослідженими залишається низка актуальних питань, пов'язаних із побудовою процесу формування дослідницьких умінь у керівників ЗНЗ: не здійснено теоретичний аналіз дослідницької діяльності як компоненту професійної культури сучасного управлінця, специфіки дослідницької діяльності керівника-практика; не визначено склад і структуру дослідницьких умінь, принципи побудови процесу з їх формування з опорою на інтеграційну взаємодію навчальних дисциплін; адекватні специфіці управлінської підготовки зміст, дидактичні засоби тощо.
Вивчення рівня готовності керівників шкіл до проведення науково-педагогічного дослідження у школі та знань особливостей інноваційного процесу у школах України показало, що близько половини керівників не вміють виділити об’єкт і предмет дослідження, сформулювати гіпотезу, спрогнозувати очікувані результати і часто навіть не допускають думки про будь-які негативні наслідки. Крім того, опитувані досить поверхово здатні охарактеризувати сутність своїх новаторських пошуків, не знають сутності нових дидактичних і виховних концепцій, не спираються у своїй роботі на будь-які чітко окреслені педагогічні ідеї. На основі самооцінки ми виявили, що лише 4,2% слухачів володіють дослідницькими уміннями на високому рівні, 8,8% – на достатньому, 14,3% – на недостатньому, а 72,7 – на низькому рівні.
Проведений аналіз отриманих даних дозволяє зробити висновок про низький рівень сформованості дослідницьких умінь у керівників ЗНЗ та недостатньому використанні інтегруючих факторів психолого-педагогічної і спеціальної підготовки керівників ЗНЗ.
Цей факт, на нашу думку, можна пояснити підвищенням вимог стрімко змінюваного суспільства до комплексу знань і вмінь керівників ЗНЗ; недостатньою розробленістю та орієнтацією інтегрованих програм (спецкурсів) на дослідницьку діяльність; відсутністю програм (спецкурсів) підготовки до дослідницької діяльності керівників ЗНЗ. Разом з тим, аналіз отриманих анкетних даних дав можливість побачити значні резерви підвищення ефективності управлінської діяльності керівників ЗНЗ, які містяться в дослідницькій діяльності та усвідомити зростаючу потребу керівників ЗНЗ у дослідницьких знаннях і вміннях.
Підготовка, підвищення кваліфікації та перепідготовка керівників ЗНЗ здійснюється в ЦІППО АПН України та обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти на основі типових навчальних планів і програм розроблених дослідницьким колективом ЦІППО під керівництвом Л.І. Даниленко та базового стандарту професійної діяльності директора (керівника) школи, рекомендованих МОН України для використання в навчальному процесі системи післядипломної педагогічної освіти.
Структура навчальних планів є модульною і складається з трьох модулів, які містять, на думку розробників, практично всі дисципліни, що необхідні для формування загальної управлінської культури керівника ЗНЗ [7]. Між тим, змістова характеристика цього блоку є однаковою для керівників всіх кваліфікаційних категорій (незалежно від стажу, досвіду роботи, наукового ступеня чи звання).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Підготовка керівників ЗНЗ до дослідницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок