Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Місце та роль інформаційних та комунікаційних технологій в системі освіти країн Європейського Союзу

Місце та роль інформаційних та комунікаційних технологій в системі освіти країн Європейського Союзу

Назва:
Місце та роль інформаційних та комунікаційних технологій в системі освіти країн Європейського Союзу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,67 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Місце та роль інформаційних та комунікаційних технологій в системі освіти країн Європейського Союзу


Освітні реформи у країнах світу тісно пов’язані з упровадженням ІКТ у процеси навчання молодого покоління. Більшість країн світу стратегічним вважають забезпечення комп’ютеризованих робочих місць для учнів, оснащення шкіл новітнім поколінням різноманітних технологічних засобів для модернізації освітніх процесів, створення підґрунтя для набуття школярами необхідних навичок та компетентностей у сфері застосування ІКТ.
У країнах-членах Європейського Союзу період до 2010 року проголошено пріоритетним напрямом вступ усіх освітніх та навчальних систем країн ЄС до Лісабонської декларації, яка підтримує загальну тенденцію інформатизації освіти у країнах Європи (2002 р.).
Як стверджує Європейський комісар з питань освіти і культури Європейської комісії Вів’єн Редінг: „Одним з пріоритетів європейського співробітництва є використання мультимедійних та Інтернет технологій у рамках покращення якості освіти”[1]. В. Редінг наголошує на необхідності оснащення якщо не всіх класів, то всіх шкіл найсучаснішими комп’ютерами та технологіями для того, щоб учителі могли використовувати дані технології для покращення методів роботи та для того, щоб учні могли розширити власні горизонти пізнання через використання мультимедійних засобів у т. зв. необхідній критичній перспективі.
Нині стало нормою для країн ЄС кожного року здійснювати загальний моніторинг доступу школярів та педагогів до мультимедійних технологій та визначати їх компетентності в даній сфері. Такі дослідження здійснюються в рамках міжнародних досліджень PISA та PIRLS, які здійснюють емпіричні дослідження та збирають необхідні дані на міжнародному рівні.
Дані, що збираються щорічно в рамках міжнародних порівняльних досліджень, свідчать, що рівень загальної комп’ютеризації шкіл у країнах ЄС дуже різниться залежно від країни. Більше того, близько 60%[2] опитаних учнів із країн Євросоюзу стверджують, що вони ніколи не використовували існуюче обладнання в навчальному закладі. Як стверджує В. Редінг[3], загальні освітні цілі тільки тоді будуть досягнуті, коли завдяки технологіям буде відчутно поліпшено якість викладання та навчання. Важливо відзначити й те, що переважно європейські вчителі набувають навичок роботи на комп’ютері не під час навчання в університеті, а вже пізніше, під час підвищення їх кваліфікації (протягом різноманітних навчальних та тренінгових програм).
За даними досліджень, що проводились в 2000 році в країнах Євросоюзу, на один комп’ютер припадало від 5 до 20 15-річних учнів. Ці дані свідчать, що комп’ютеризація дуже різниться залежно від країни.
Найбільший показник мають такі країни як Греція та Португалія. Найбільша кількість учнів на один комп’ютер припадає на Польщу[4]. Тут, як і в Україні не всі навчальні приміщення оснащуються мультимедійними засобами, а створюються окремі комп’ютерні класи. Якщо ж розглянути дані, що свідчать про рівень наявності домашнього комп’ютера, то найкращі показники припадають на скандинавські країни – 90% учнів мають вдома комп’ютери. Водночас загальні пропорції наявності домашнього комп’ютера становлять 50%.
Якщо ж розглядати рівень загального оснащення та доступу до мережі Інтернет, то в країнах ЄС є також великі розбіжності. Важливо відзначити, що рівень доступу до Інтернету є меншим у тих країнах, де меншим є рівень комп’ютеризації. Доступ до мультимедійних технологій удома пропорційно залежить від рівня доходу на одиницю населення.
Інформаційні та комунікаційні технології складають частину обов’язкової загальної навчальної програми більшості європейських країн. На рівні початкової освіти лише сім країн не включили ІКТ до обов’язкових навчальних програм (Італія, Болгарія, Чеська республіка, Латвія, Литва, Угорщина та Словаччина)[5]. В інших країнах ІКТ включено до базового навчального плану, зміст ІКТ впроваджується згідно двох різних підходів: перший – ІКТ можуть викладатись як окремий предмет, інший – можуть бути застосовані для викладання інших предметів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Місце та роль інформаційних та комунікаційних технологій в системі освіти країн Європейського Союзу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок