Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В СОЦІАЛЬНІЙ РОБОТІ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В СОЦІАЛЬНІЙ РОБОТІ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В СОЦІАЛЬНІЙ РОБОТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,10 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УДК [378.2+371.388]:364
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В СОЦІАЛЬНІЙ
РОБОТІ
Стаття присвячена специфіці організації експериментальної роботи при написанні магістерських та дипломних робіт зі спеціальності "Соціальна робота ". "Експериментом називають зміни або відтворення явища з метою його вивчення у найбільш сприятливих, чітко фіксованих та контрольованих умовах" [2, с. 157]. Експерименту притаманні характерні риси, основними з яких є: фіксування умов, свідоме варіювання досліджуваних зв'язків, вимірювання параметрів змін, які відбулися в досліджуваних явищах, можливість багаторазового відтворення явища, що досліджувалося. Якщо відсутня хоча б одна з провідних ознак, то таку роботу не можна вважати повноцінним експериментом.
Експеримент як дослідницький метод застосовується не лише у педагогіці, психології, але й у соціальній роботі. Адже соціальна робота грунтується на трьох китах - педагогіці, психології та соціології. Виходячи з цього, експеримент у цій галузі визначатиметься рівнем розвитку методології дослідження саме в педагогіці, соціології та психології. Експеримент, на відміну від інших методів наукового дослідження, відрізняється тим, що він надає можливість досліднику активно впливати на досліджуваний об'єкт. Як правило, потреба у активному втручанні виникає тоді, коли завдання, поставлені дослідником, вимагають створення ситуації, яку у звичайних умовах потрібно очікувати тривалий час. Таким чином, експеримент є тим механізмом, за допомогою якого науковець отримує можливість створювати дослідницьку ситуацію, активізувати чи нейтралізувати дослідницьку ситуацію, активізувати чи нейтралізувати дію певних факторів впливу, варіювати умови протікання процесу, набуваючи можливість спостерігати за розвитком соціальних, психологічних процесів та педагогічних явищ.
Експеримент дає змогу творення нового досвіду у галузі соціальної роботи. Отже, чим більше в магістерській (дипломній) роботі нового інноваційного, тим більше ця робота має експериментальне спрямування. І навпаки, чим більше в ній відтворення в інших умовах, іншим соціальним працівником вже відомих технологій, тим ближче вона до узагальнення передового досвіду в соціальній роботі, на основі якого з'являється можливість пошуку нових меж і подальша апробація, тобто знову ж таки ми маємо вихід на експеримент. Все вищевикладене дає можливість погодитися з О.С. Цокур, яка наголошує, що експеримент - це комплексний багатофункціональний метод, призначений для розв'язання найрізноманітніших завдань [5, с. 58].
Експеримент - це своєрідний комплекс методів дослідження, спрямованих на доведення за допомогою перевірки достовірності наукових гіпотез. Провідне місце експерименту серед інших методів дослідження полягає в тому, що він дає змогу:
- більш глибоко, ніж інші методи, встановлювати характерні зв'язки між
різними компонентами соціального, психологічного та педагогічного процесу;
виявити необхідні умови для реалізації поставлених дослідниками завдань;
виявити особливості протікання, як процесів соціалізації, так і навчально- виховного процесу;
встановити закономірні зв'язки між явищами не лише у якісній, але й у кількісній формах;
перевірити ефективність нових форм і методів навчання та впровадження.
Існують різні класифікації, але найбільш часто експеримент поділяють на природній і штучний. Природний експеримент - експеримент що не передбачає попереднього підбору й заміни певного фактору впливу, не здійснює активного втручання у звичайний перебіг досліджуваного процесу або явища, а лише спостерігає за об'єктом (явищем), очікуючи, коли і за яких умов відбудуться зміни з об'єктом. Такі експерименти характерні для роботи соціологів і їх основне призначення - вивчення соціальних явищ, наприклад, розвиток алкоголізму, наркоманії, проституції, торгівлі жінками тощо. Означений вид експери-менту побудований на ретельному вивченні документації, внутрішніх і зовнішніх зв'язків явища, залишаючи їх без змін. Але разом з тим, соціологічне дослідження має цілу низку специфічних особливостей, які мають бути враховані в умовах проведення дослідження в галузі соціальної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В СОЦІАЛЬНІЙ РОБОТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок