Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Морфологічні аналіз і синтез задач розвитку стійко-довгочасової пам’яті студентів

Морфологічні аналіз і синтез задач розвитку стійко-довгочасової пам’яті студентів

Назва:
Морфологічні аналіз і синтез задач розвитку стійко-довгочасової пам’яті студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Морфологічні аналіз і синтез задач розвитку стійко-довгочасової пам’яті студентів


Методи морфологічного аналізу і синтезу знайшли широке застосування під час розв’язування задач пошуку нових науково-технічних рішень, а також у винахідницький практиці [1]. Розроблені та впроваджені в навчальний процес ряду вищих навчальних закладів і технічних університетів алгоритми програмового морфологічного аналізу і синтезу, які призначені для реалізації функціонально-змістовного принципу системного підходу до найбільш актуальних задач у галузі інженерної педагогіки [2,3].
   Морфологічний аналіз і синтез є найбільш розповсюдженими методами інженерно-технічної творчості, які базуються на класифікації та систематизації. Морфологічний аналіз полягає в тому, що під час розгляду та вирішення будь-якої проблеми виділяють певну кількість найбільш характерних для неї функціональних або структурних морфологічних ознак, що дозволяють визначити варіанти пошуку цих ознак. Для кожної морфологічної ознаки складають список конкретних варіантів вирішення. Варіанти морфологічних ознак будуються у вигляді морфологічної таблиці або “морфологічної матриці”. Термін “морфологічний” пояснюється тим, що варіанти ознак визначаються, як правило, літерами якої-небудь абетки, наприклад, української мови. Перебираючи всілякі сполучення варіантів, можна виявити нові розв’язання, які при простому переборі можуть бути втрачені. Певна річ, що пошук найбільш доцільних варіантів необхідно проводити з застосуванням ЕОМ.
   Морфологічна таблиця розвитку стійко-довгочасової пам’яті. У двох перших стовбцях таблиці (див. табл. 1), які розташовані ліворуч, розташовані відповідно індекси ознаки і морфо-логічна ознака методів, що призначені для удосконалення та розвитку стійко-довгочасової пам’яті.
   
Далі в кожному рядку таблиці наведено дидактичні технології, які призначені для реалізації кожної з морфологічних ознак. Певна річ, що найбільший інтерес представляють технології, які сприятимуть розвитку стійко-довгочасової пам’яті студентів. У деяких випадках морфологічну таблицю можна побудувати у вигляді двомірної матриці-плану, в якій колонка містить показники, які треба поліпшити (оптимізувати). Ті ж самі показники, які не можуть бути погіршені, розташовані у головці таблиці [4]. Така двомірна морфологічна матриця дозволяє зробити параметричну оптимізацію кожного з показників. У клітках двомірної матриці вказані методи або навчальні технології, що вирішують задачі удосконалення та розвитку стійко-довгочасової пам’яті студентів.
   Інтерпретація варіантів ознак, які містить табл. 1:
   А1 – Професійна орієнтація студентів.
   А2 – Навчання студентів вмінню проектувати свою власну діяльність.
   А3 – Забезпечення поєднання процесів сприйняття навчальної інформації з розумовою діяльністю.
   А4 – Розвиток орієнтованої основи діяльності.
   А5 – Зв’язок задач і проблем з майбутньою діяльністю фахівців.
   Б1 – Розвиток правої півкулі головного мозку, яка сприяє розвитку стійко-довгочасової пам’яті (підкоркова структура [5]).
   Б2 – Навчання евристичним методам творчої діяльності.
   Б3 – Навчання системному підходу (системним методам) до розв’язування задач і проблем.
   Б4 – Застосування концепції “9Е” (енергетика, екологія, економіка, ергономіка, евристика, електроніка, естетика, етика, етнологія) [3].
   Б5 – Ознайомлення з основами психологічної теорії навчання.
   В1 – Ознайомлення з теорією масового обслуговування.
   В2 – Ознайомлення з методами АРВЗ і ТРВЗ (алгоритми розв’язування винахідницьких задач і теорія розв’язування винахідницьких задач).
   В3 – Навчання методам системного аналізу когнітивних карт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Морфологічні аналіз і синтез задач розвитку стійко-довгочасової пам’яті студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок