Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування електронних ресурсів у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського

Формування електронних ресурсів у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського

Назва:
Формування електронних ресурсів у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,24 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Формування електронних ресурсів у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського


Інформаційне забезпечення наукових досліджень нині є важливим напрямком діяльності бібліотек. З цією метою бібліотеками визначається стратегія формування загальнодержавної інформаційно-комунікаційної системи освіти і науки, розглядаються особливості створення та розвитку національних електронних інформаційних ресурсів, оптимальні методи організації доступу до світових наукових електронних ресурсів, приділяється увага інноваційним стратегіям розвитку бібліотек в умовах електронного середовища, приділяється увага таким електронним ресурсам, як бібліотечні електронні каталоги, тематичні бази даних, електронні реферативні журнали, електронні бібліотеки [18; 19].
За останнє десятиліття розвиток інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) змінили уявлення про бібліотеку та її роль у системі наукових комунікацій. Бібліотеки пройшли стрімкий шлях від замкненої системи до навігатора в світовому інформаційному простору. Нині бібліотеки впроваджують ІКТ в усі сфери своєї діяльності: від управління бібліотечно-бібліографічними технологіями до створення власних електронних ресурсів. Створюються колекції власних електронних ресурсів (створення електронного каталогу бібліотеки, оцифровування фондів, нові надходження на нетрадиційних носіях тощо), починають створювати відкриті електронні журнали, електронні архіви, також реформується система інформаційно-бібліографічного обслуговування, яка будується на принципах оперативності та доступності інформації: віртуальна бібліографічна довідка, електронна доставка документів. Електронні ресурси забезпечують високу інформаційну ємність, оперативність тиражування та розповсюдження документів, меншу вартість їхнього виробництва, можливість актуалізації даних [21; 22].
Зазначимо, що термінологічне поняття «електронний документ» і «електронний ресурс» визначали чимало науковців, що активно досліджують сутність документа у цілому та електронного зокрема. Серед них М.І. Килина, А.Б. Антокольський, Г.Г. Воробйов, Ф.С. Воройський, Р.С. Гіляревський, А.І. Земсков, Н.Б. Зінов’єва, Н.М. Кушнаренко, Т.В. Майстрович К.Г. Митяєв, П. Отле, А.В. Соколов, Ю.М. Столяров, Г.М. Швецова-Водка, Я.Л. Шрайберг та ін.
На наш погляд, найбільш оптимальне визначення терміну є у міждержавному стандарті ГОСТ 7.83-2001 «Электронные издания. Основные виды и выходные сведения», де «електронний документ – це документ на машинозчитуваному носії, для використання якого необхідні засоби обчислювальної техніки» [18, 424].
А.І. Земсков і Я.Л. Шрайберг у посібнику «Электронные документы» дали наступне визначення електронного ресурсу – це сукупність, множина (колекція) електронних документів (маючи на увазі, що колекція створюється, як правило, навмисно, а ресурс може утворитися і внаслідок випадкових дій або подій) [4, 55].
З огляду на актуальність питання щодо створення електронних ресурсів і використання їх у науково-інформаційному забезпеченні педагогічної науки, освіти і практики, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського (ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського), як науково-інформаційний центр Академії педагогічних наук України, а також всеукраїнський бібліотечно-інформаційний центр освітянської галузі України, розпочала формувати фонд електронних документів і створювати електронні ресурси. Бібліотека, незважаючи на свій молодий вік (їй усього 8 років), приділяє чималу увагу цьому питанню, адже, від інформаційно-освітніх ресурсів, якій є сукупністю науково-педагогічної, навчально-методичної, нормативно-технічної та інструктивної й іншої інформації, залежить повноцінне забезпечення фахових потреб освітян України [11].
Проблемою було визначити основні напрями, послідовність та форми і методи упровадження ІКТ у практику роботи бібліотек освітянської галузі України.
Фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського було розроблено три етапи комп’ютеризації бібліотек освітянської мережі, в умовах недостатнього фінансування, обґрунтовано їхні поступові інноваційні кроки: на першому етапі книгозбірням рекомендовано підключитись до Інтернету, створити свій веб-сайт і через нього надавати доступ користувачам до вітчизняного та світового інформаційного простору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Формування електронних ресурсів у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок