Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Неперервна освіта і підготовка професійних керівників-лідерів

Неперервна освіта і підготовка професійних керівників-лідерів

Назва:
Неперервна освіта і підготовка професійних керівників-лідерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,33 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 371.1 Романовський О.Г.
Неперервна освіта і підготовка професійних керівників-лідерів
Наприкінці двадцятого сторіччя людство поступово усвідомлює, що основним джерелом науково-технічного і соціального прогресу й основним його ресурсом усе більше стає творча особистість. При цьому умовою успішного розвитку практично кожної сфери людської діяльності стає не просто наявність висококваліфікованих і навіть не просто творчих фахівців, а фахівців-лідерів. Дійсно, тільки творчо мисляча індивідуальність може створювати техніку і технологію нового покоління, які у гармонійній єдності з суспільством і природою здатні забезпечити гідні умови матеріального і духовного життя, принести щастя та задоволення інтересів і прагнень людей. Проте в будь-якому творчому колективі повинен бути лідер, спроможний на основі методології системного аналізу своєчасно визначати тенденції розвитку суспільних потреб і відповідно до них прогнозувати розвиток техніки і технології. Володіючи найвищим фаховим і особистісним авторитетом, він повинен вміти організовувати ефективну спільну діяльність великих груп людей, спрямовуючи її на досягнення соціально значимих цілей.
Такий підхід ставить нові завдання перед сучасною системою навчання і виховання. Нова парадигма освіти повинна виходити з таких трьох принципових положень. По-перше, необхідно методами психолого-педагогічної діагностики як можна більш рано виявляти природні схильності, таланти і задатки кожного, особливо виділяти людей з яскраво вираженими рисами і якостями лідерів і забезпечувати їх цілеспрямовану фахову підготовку для формування потенційних лідерів, у тому числі лідерів-керівників. По-друге, варто наповнити глибоким гуманістичним сенсом зміст освіти, освітні технології та їхню спрямованість. По-третє, необхідно кожній людині прищепити потребу, бажання і навички навчатися протягом усього активного життя. Саме тут і лежать витоки ідеї неперервної освіти.
Виходячи з основних положень класичної педагогіки, результатів сучасних досліджень провідних вітчизняних та іноземних вчених у галузі психолого-педагогічної науки і філософії освіти, насамперед, В. Г. Кременя, І. А. Зязюна, С.У.Гончаренка, Н.Г.Ничкало, Г.О.Балла, І.ДБеха,
В.В.Рибалки, С.А.Сисоєвої, О.І.Кульчицької, В.О.Моляка, Б.О.Федоришина та інших, автор здійснив спробу розглянути деякі філософські, педагогічні і соціально-економічні аспекти проблеми підготовки професійних керівників-лідерів на основі аналізу світових тенденцій розвитку неперервної освіти.
1. Загальнофілософська цінність освіти в умовах науково-технічної революції
Для нинішнього етапу науково-технічної революції характерними стали небувалі якісні і кількісні зміни у структурі та організації суспільного виробництва, в управлінні ним. Досягнення науки і техніки безпосередньо впливають на виробництво, безупинно змінюючи його зміст, характер суспільного розподілу праці, її продуктивність, галузеву і професійну структуру. Це прямим чином обумовлює необхідність нової парадигми освіти. Наприклад, Е.В.Лузик розглядає природній розвиток знань як динамічну модель структури і змісту вищої освіти і формулює "кількісні критерії, що характеризують якість освітніх систем" [1, с. 58]. Сьогодні, на підставі результатів філософських досліджень проблем освіти в роботах В.Г.Кременя, І.А.Зязюна, Ш.А.Амонашвілі, В.О.Лозового та інших, можна стверджувати, що основні положення філософії освіти в ХХІ сторіччі полягатимуть у наступному.
По-перше, переважатиме особистісно- індивідуальна орієнтація навчально-виховного процесу. Як медицина сьогодні приходить до розуміння істини, що лікувати треба не хворобу, а людину, що нею хворіє, так і педагогіка повинна перейти від підготовки фахівця до формування особистості. Іншими словами, учити треба не кожну людину конкретній професії, а конкретну людину тій професії, яка найбільшою мірою відповідає її здібностям, покликанню і бажанню. Важливо підкреслити, що саме тут збігаються інтереси і суспільства, і самої людини. Дійсно, тільки при такому підході можна забезпечити умови найбільш повної самореалізації творчої індивідуальності кожного в його особистих і суспільних інтересах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Неперервна освіта і підготовка професійних керівників-лідерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок