Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості підготовки вчителя біології щодо моделювання навчально-виховного процесу

Особливості підготовки вчителя біології щодо моделювання навчально-виховного процесу

Назва:
Особливості підготовки вчителя біології щодо моделювання навчально-виховного процесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості підготовки вчителя біології щодо моделювання навчально-виховного процесу


В сучасних умовах розвитку української держави особливо гострою є проблема навчання та розвитку підростаючої молоді, тому що різкі соціальні зміни в країні від кожного учня потребують уміння гнучко адаптуватися до нового, виявляти ініціативність, творчість, самостійність. В умовах гуманізації біологічної освіти пріоритет надається науковим знанням і оволодінню ними на теоретичному рівні пізнання, практичному рівні застосування, що сприяє глибшому засвоєнню основ біології і впливає цим саме на формування у школярів природничо-наукової картини світу та потребує від вчителя обізнаності, високого професійного рівня. Образ сучасного професіонала-педагога створюється інтеграцією досліджень багатьох наук: педагогіки, психології, історії, професіографії, методик окремих наук, педагогічного менеджменту та ін.
Зміст дисципліни “Шкільний курс біології та методика його викладання” на кафедрі методики викладання біології та основ с/г МДПУ передбачає той рівень професійної підготовки студентів спеціальностей “Біологія та хімія”, “Хімія та біологія”, “Біологія та практична психологія”, “Біологія та фізичне виховання”, який повністю відповідає основним вимогам кваліфікаційної характеристики спеціальності. Однім з основних підходів до удосконалення організації навчальної діяльності викладача є вміння використовувати у педагогічному процесі систему пізнавальних задач професійної спрямованості: мотиваційну, цільову, орієнтаційну, змістову, операційну, контрольно-оціночну.
Свій вклад у розвиток теорії управління, проблеми підвищення кваліфікації педагогічних кадрів присвятили свої праці М.М. Поташник, В.С. Лазарєв, Є.С. Березняк, В.С. Пекельна, В.І. Маслов, В.І. Бондарь, М.Ю. Красовицький, Т.І. Бесіда та ін.
При проведенні лекційного курсу та практичних занять з “Шкільного курсу біології” розглядаємо також етапи педагогічного керівництва навчанням учнів на уроці та позаурочний час, а саме: діагностику рівня розвитку учнів, особливості розробки методик дослідження, їх використання та обробку результатів; прогнозування педагогічних навчальних цілей; розробку робочих моделей дидактичних цілей; підготовку навчальних програм та навчальних тематичних планів; збір банку інформації, що забезпечує дидактичну мету; забезпечення матеріальної бази; розподіл учнів на групи; інструктаж груп, їх орієнтація, безпосереднє навчання (організація, регулювання); оцінку поточних результатів; планування навчального матеріалу; оцінювання етапів, внесення коректив у зміст та організацію навчального процесу; стимулювання учнів (1, 9).
Ми вважаємо, що раціонально побудована модель педагогічного керівництва навчанням учнів з біології повинна включати орієнтовану, виконавчу і контрольну частину. Пропонуємо таку модель, яка характеризується наступними ознаками: за видом – динамічна, за формою відображення – логічна; за природою явищ – соціальна, психологічна; за завданнями дослідження – прогностична; за ступенем точності – достовірна; за обсягом – повна; за способом відображення – графічна; за властивостями відображення – функціональна, систематична. Галузь використання моделі – навчально-виховний процес. На основі розробленої моделі пропонуємо систему моделювання навчально-виховного процесу з біології з боку вчителя, який володіє теоретичними та методичними знаннями, практичними вміннями, здібного кваліфіковано здійснювати роботу в області колекційного навчання, виховання й формування особистості учня на даному етапі навчання.
Розроблена нами комплексна система моделювання навчально-виховного процесу з біології включає:
1) Психолого-педагогічний аналіз рівня розвитку учнів, умовний розподіл учнів класу на динамічні групи.
2) Аналіз змісту програм, підручників та посібників біології, визначення ступеню їх складності для засвоєння різними групами учнів. Розподіл змісту навчального матеріалу за часом, формами і методами реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості підготовки вчителя біології щодо моделювання навчально-виховного процесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок