Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Ціннісний зміст педагогічних комунікацій

Ціннісний зміст педагогічних комунікацій

Назва:
Ціннісний зміст педагогічних комунікацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,42 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему
Ціннісний зміст педагогічних комунікацій


Великим потенціалом ціннісного педагогічного впливу володіють діалогові технології, оскільки вони, припускають особливе дидактико-комунікативне середовище, на фоні якого здійснюється суб’єктно-смислове спілкування, рефлексія, самореалізація особистості. Факторами здійснення діалогу є персоналізм (особистісна спрямованість) і цілісність (гармонія думки, почуття та вчинку).
Філософ Міро Кесада назвав найбільшим недоліком сучасного людства невміння слухати і розуміти ”не своє”, терпимо ставитися до чужого і, навпаки, вміння з дивовижною наполегливістю перетворювати чуже у вороже.
Психотерапевт В.Л. Леві згоден з тим, що бажаючих змінити ближнього рівно стільки, скільки небажаючих змінити себе. Нездатних до спілкування стільки ж.
У К.Д. Ушинського є вислів: ”…залишається тільки дивуватися кількості дітей, яким удалося успішно протистояти прагненню педагогів спотворити їх за власним образом та подобою”.
Слова ”зрозумійте мене” – від риторичного оклику до крику душі, породженого розпачем, – виражають одну із найгостріших людських потреб: бути зрозумілим, прийнятим, визнаним.
Дослідження В. Лівенцової констатує низький та стихійний рівень формування культури професійного спілкування у студентів ВНЗ. Рефлексивно – творчий рівень культури професійного спілкування властивий для 25,6% студентів, репродуктивний – для 44,2%, емпірично-інтуїтив-ний – для 30,2%. Більш детально розкриємо зміст цих рівнів:
1. Рефлексивно-творчий рівень культури характеризується сформованістю в майбутніх учителів адекватно усвідомлюваної ієрархічної структури ціннісних орієнтацій, де домінантою виступає орієнтація на ефективність професійної діяльності у комплексі з орієнтацією на формування сприятливих міжособистісних стосунків і позитивного психологічного мікроклімату.
2. Репродуктивний рівень забезпечує усвідомлення студен-тами структури ціннісних орієнтацій, які визначають спрямова-ність їх спілкування у професійній діяльності. Проте, ці орієнтації часто характеризуються однобічністю й внутрішньою суперечливістю: орієнтація на ефективність спільної діяльності одночасно з недооцінкою важливості формування сприятливих міжособистісних стосунків у колективі, або ж надмірно вираже-на орієнтація на себе.
3. Емпірично-інтуїтивний рівень характеризується повер-хо-вими уявленнями студентів про складові елементи культури професійного спілкування, нерозвиненістю пер-цеп-тив-них, інтерактивних умінь. Це призводить до упередженості й суб’єктивізму у сприйманні та оцінюванні особистості співрозмовника, невміння слухати та інтерпретувати його невербальну поведінку.
Відомо декілька типів діалогів: духовний, смислотворчий, рефлексивний, самореалізуючий.
У посібнику ”Вихователю про психологію та психогігієну спілкування” О.Б. Добрович аналізує сім рівнів спілкування: примітивний, маніпулятивний, стандартизований, конвенціо-нальний, ігровий, діловий та духовний.
Педагогічне спілкування в рамках аксіологічного підходу розуміється як процес взаємодії вчителя та учнів, ідеальною метою якого виступає прийняття одним одного як безумовної цінності (І. Бех), а прагматичними завданнями – обмін інформацією, почуттями, діями, зразками поведінки на основі взаємного інтересу і щирого налаштування учасників. Таким чином, педагогічне спілкування можна розглядати як фактор оптимізації педагогічного процесу, який дозволяє учителеві якісно вирішувати професійні завдання.
С.Г. Вершловський пише, що для педагога, якому важливе ставлення до учня як до вищої цінності, необхідна ”…здатність визнавати за кожним з них право бути самим собою, розвивати свої здібності, висловлювати свої думки, мати свої судження: приймати участь у вирішенні питань стосовно їх життя, характерна здатність до співпереживання, співчуття”.
М. Красовицький змальовує поведінку учнів шкіл США: ”…самоуправління, участі школярів в організації свого життя фактично не існує. Їх одяг не відрізняється від домашнього, навіть від пляжного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Ціннісний зміст педагогічних комунікацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок