Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання методів педагогічного стимулювання на початковому етапі навчання іноземної мови у педагогічному ВНЗ

Використання методів педагогічного стимулювання на початковому етапі навчання іноземної мови у педагогічному ВНЗ

Назва:
Використання методів педагогічного стимулювання на початковому етапі навчання іноземної мови у педагогічному ВНЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,46 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Використання методів педагогічного стимулювання на початковому етапі навчання іноземної мови у педагогічному ВНЗ


З метою підвищення результативності навчального процесу та прискорення подолання труднощів початкового адаптаційного періоду виникає необхідність впроваджувати методи педагогічного стимулювання на заняттях з іноземної мови на першому курсі ВНЗ. Створення сприятливого емоційного мікроклімату, налагодження взаємин співробітництва і побудова навчального процесу з урахуванням інтересів студентів призводять до зняття у них почуття невпевненості в собі, страху перед очікуваними негативними оціночними судженнями викладача. На практичних заняттях з іноземної мови при використанні методів заохочення вияв довіри або прояв симпатії, створення ситуації успіху в навчанні найприродніше відбуваються в діалозі. Тому організація аудиторної роботи на заняттях з іноземної мови передбачає поєднання індивідуальної роботи викладача з кожним студентом. Це можливо за умов оснащення аудиторії технічними засобами і використання навчальних комп’ютерних програм.
“Механізація” навчання, застосування у навчальному процесі технічних засобів і, зокрема, навчальних машин не може зменшити роль безпосереднього людського спілкування у процесі навчання.
У роботах вітчизняних і зарубіжних дослідників містяться вказівки про необхідність створення певних взаємин під час навчання іноземної мови. Так, В.Ріверс пише: “Ситуація між учнями і викладачем має бути найбільш невимушеною, а між окремими учнями не повинно бути ніяких незгод”[6]. Автор зазначає, що процес комунікації передбачає певний взаємозв’язок між індивідами і не зводиться до оперування завченими напам’ять у результаті багаторазового повторення зворотами і «затренованими» структурами. Якщо ж учасники в умовах групової бесіди почуваються скутими, то настає період їхнього мовчання, що аж ніяк не пов’язане зі здатністю говорити даною мовою. В.Ріверс справедливо вказує, що “уміння вільно вести бесіду на іноземній мові легше формується, якщо ті, хто навчається, відчувають себе вільно у взаєминах із викладачем і один з одним”[6]. Недотримання цієї важливої соціально-психологічної вимоги при організації занять з іноземної мови на початковому етапі її вивчення у ВНЗ може призвести, по-перше, до упередженої оцінки викладачем рівня іномовленнєвої підготовленості першокурсника, по-друге, суттєво знижує ефективність засвоєння іноземної мови.
А.А.Алзашвілі, аналізуючи у докторській дисертації психологічні основи і загальні закономірності навчання усної іноземної мови, рекомендує викладачеві не надавати своїй особистості надмірного нашарування академізму, а намагатися встановити деяку рівновагу соціальної позиції “студент-викладач” [1].
Важливим є врахування низки соціально-психологічних факторів: емоційної поведінки викладача іноземної мови, його доброзичливості та поваги до студентів; зближення соціально-рольових позицій і скорочення соціальної відстані при спілкуванні педагога і вихованця; безумовного прийняття кожного студента незалежно від рівня його мовленнєвої підготовки, дидактичної адаптованості і результативності вивчення іноземної мови тощо.
У цьому аспекті цікавою видається методика болгарського педагога Г.К.Лозанова, що ґрунтується на організації використання закладених у неусвідомленій психічній сфері резервних можливостей людської особистості і має назву сугестопедії [5]. Важливу роль у цій методиці відіграють такі фактори, як авторитет, інтонація, спокійна обстановка, музичний фон; необхідним є встановлення спокійного стану і довіри до запропонованої програми. Велика увага приділяється ролі особистості викладача, його “багатоканальності”. Створюється така обстановка, за якої людина переконується, що її здібності та пам’ять мають значно більше можливостей, чим зазвичай вважається і ніж вважає вона сама. Врахування цього конструктивного моменту методики є особливо важливим для першокурсників, у яких в адаптаційній період відбувається суттєва трансформація їх “Я-концепції”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Використання методів педагогічного стимулювання на початковому етапі навчання іноземної мови у педагогічному ВНЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок