Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Духовні цінності сенсу життя сучасного педагога

Духовні цінності сенсу життя сучасного педагога

Назва:
Духовні цінності сенсу життя сучасного педагога
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,50 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему
Духовні цінності сенсу життя сучасного педагога


Для адекватного природі людини моделювання її основних властивостей необхідно вибудувати, насамперед, філолофсько-соціологічний фундамент, який вимагає осмислення таких категорій, як ідеальне, цінне. І хоча цілісний аналіз людини припускає одночасний її розгляд у трьох аспектах – індивідуальному, особистісному і суб’єктно-діяльнісному – центральним серед них виступає особистісний аспект.
Найбільш розповсюдженим у філософії і психології є розуміння психологічного змісту особистості як ”ансамблю відносин”. Безумовно, характер цих відносин визначається різними макро– і мікрофакторами (соціально-економічним і психологічним станом суспільства, соціально-професійною приналежністю людини, її віком, статтю, станом здоров’я й ін.), а механізмом формування відносин виступає діалектичний взаємозв’язок свідомості і самосвідомості, які, фіксуючи відображення людиною дійсності у специфічному оцінному варіанті, формують внутрішній світ людини. У цьому внутрішньому світі постійно відбуваються процеси формування і переформування ціннісних орієнтацій, складаються і перебудовуються зразки та поняття, у яких запам’ятовуються людиною навколишня природа, суспільство, інші люди і вона сама із усіма неоднозначними взаємозв’язками між ними, змінюються існуючі оцінки і самооцінки, зникають одні домагання та з’являються інші і т.і. Тому будь-яке прагнення зрозуміти суб’єктивну основу людини не може не враховувати закони освіти і функціонування цього світу.
Робота внутрішнього світу виявляється в постійному становленні та якісній зміні системи позицій, які визначаються я-концепцією (образ ”я”) і, отже, ментальністю людини, що обумовлює зміст соціально-психологічних характеристик особистості. В основі ментальності лежить ціннісно-смислова освіта, яка є змістовною детермінантою спрямованості особистості, визначаючи характер її відносин, мотиваційну сферу і сенс життя. Фантаст Станіслав Лем у повісті ”Навігатор Піркс” пише, що кожна людина – це ходяча геологічна формація, що пройшла через тисячу розжарених епох і ще через тисячу льодовитих, коли нашарування накладалися на нашарування... Спочатку той, кінцевий, бо перший і ні з чим не порівнянний світ дитини до знайомства з мовою – світ, що пізніше поглинається стихією cпілкування і гинe, але все ж криється десь на дні. Це вторгнення барв, форм і запахів у мозок, вторгнення через органи чуттів, що відкрилися одразу після народження... І лише потім починається поділ на світ і не-світ, тобто на ”не-я” і ”я”.
Філософ Ортега-і-Гасет Х. заснував ”авторства” та ”співавторства” у житті людини. Бути людиною означає бути автором свого життя. Стати автором – це означає пройти через довгу шеренгу співавторів і не загубитися в ній, а залишитися самим собою. Авторство життя – це трансцендування в процесі відкритого полілогу із співавторами, число яких може розростатися.
Практично не можливо визначити наперед і передбачити які скривлення і деформації відбудуться у ході гри під назвою ”життя”, – для цього необхідно зіграти в неї, тобто прожити це життя, і тоді життєвий досвід надасть право судити про мудрість чи дурість правил, яких дотримується індивід.
У реальному світі існує багато проблем та факторів, яким треба активно протистояти і перебороти їх. На жаль, інфантиль-не невміння перебороти їх часто буває причиною того, що частина зневірених молодих людей, що не зуміли влаштувати своє життя належним чином, починають сприймати його як ”хворобу, що передається статевим шляхом”.
Образ “Я”, або, як його ще називають, “Я”– концепція, за визначенням психологічного словника – це відносно стійка, більш-менш усвідомлена й опосередкована неповторними переживаннями система уявлень індивіда про самого себе, на основі якої він будує свої стосунки з іншими людьми і ставиться до себе. І.О. Мартинюк визначає суб’єктивну рольову позицію індивіда як частину образу “Я”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Духовні цінності сенсу життя сучасного педагога

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок