Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інформаційне наповнення порталу «Діти України»

Інформаційне наповнення порталу «Діти України»

Назва:
Інформаційне наповнення порталу «Діти України»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інформаційне наповнення порталу «Діти України»


Однією з актуальних проблем сучасної освіти є використання електронних інформаційних ресурсів, сервісів і служб мережі Інтернет в освітньому процесі – електронної пошти, чатів, форумів, конференцій. У такий спосіб досягається головна мета сучасного освітнього процесу – виховання критично мислячої особистості, здатної до безперервного підвищення свого культурного, освітнього і професійного рівня, високого рівня адаптованості до нових умов життя суспільства.
Користувачами Інтернет-ресурсів є, здебільшого, молодь, для якої інформація, що надходить з Інтернет-простору, формує специфічний виховний простір. Недостатність освітньої україномовної інформації в електронному просторі призводить до неможливості цілеспрямованого впливу на молодіжну аудиторію з метою створення позитивного інформаційного поля освітнього напряму, побудови системи прямих виховних дій у цьому просторі.
Розвиток інформаційного суспільства, розповсюдження мережі Інтернет як основної інформаційної технології сучасного світу, в тому числі і в галузі освіти, викликає необхідність побудови і розвитку інформаційних ресурсів освітнього спрямування, створення україномовного освітнього інформаційного середовища.
Інформаційні ресурси в мережі Інтернет представлені сайтами – гіпертекстовою системою веб-сторінок, пов'язаних між собою за змістом. На сучасному етапі розвитку інформаційного суспільства відокремлено нове поняття носія інформаційного ресурсу – порталу, створення якого ґрунтується на засадах і концепціях, розвинутих в [1]. Освітній простір України в Інтернет на теперішній час представлено рядом освітніх сайтів і кількох освітніх порталів, які функціонують як окремі інформаційні джерела [2]. З метою насичення електронного україномовного простору освітньою інформацією створено Інтернет-портал “Діти України” www.children.edu-ua.net. Створенню порталу „Діти України” передував аналіз і зіставлення засобів створення порталів, а також засобів інформаційного наповнення сайтів і порталів. Мета цієї статті – описати практичні результати і технологію інформаційного наповнення цього освітнього ресурсу.
Структура інформаційного ресурсу порталу “Діти України”. Інформація в порталі “Діти України” представлена в таких розділах:
освіта (загальна середня освіта, позашкільна освіта, вища освіта, освіта обдарованих дітей, освіта дітей з особливими потребами, бібліотеки, дистанційні курси, тести, освітні портали і сайти, електронні ЗМІ);
здоров'я і медицина (дитячі заклади оздоровлення, статистичні дані, психолог, СНІД, боротьба зі шкідливими звичками, посилання);
фізкультура і спорт (матеріальна база спорту, окремі види спорту, наші чемпіони, посилання);
дозвілля (культура, туризм, ігри, музика, мультфільми, цікава інформація, програмне забезпечення, творчість дітей, галерея дитячого малюнка, посилання, центри дитячої творчості, казки);
соціальний захист (інформаційні матеріали, нормативна база, дитяча злочинність, дитячі будинки, діти-інваліди, працевлаштування, посилання);
дітям (молодші класи, старші класи);
батькам (немовлята, діти дошкільного віку, молодші класи, старші класи, діти-інваліди, корисна інформація, електронні ЗМІ, українська народна педагогіка);
освітянам (нормативна база, навчальні програми, інформаційні ресурси за предметними галузями, стандарти, методичні рекомендації, тести, авторські методики, конкурси, олімпіади, навчальні плани, корисні посилання, електронні ЗМІ, українська народна педагогіка, педагогічна наука – освітянам).
Загальна кількість документів і посилань, розміщених на порталі, перевищує 1300 матеріалів. Портал популярний серед користувачів – оптимальна структурованість розміщеної в порталі інформації дозволяє швидко відшукати необхідні відомості. Щоденно, як засвідчує статистика, до сторінок порталу “Діти України” звертаються десятки відвідувачів.
Технологія завантаження інформації на портал “Діти України”. З метою формування і актуалізації інформаційного ресурсу порталу його розробниками запроваджено технологію, що базується на створеному програмно-технічному комплексі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інформаційне наповнення порталу «Діти України»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок