Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблема запровадження інформаційних технологій навчання у контексті наукової організації праці

Проблема запровадження інформаційних технологій навчання у контексті наукової організації праці

Назва:
Проблема запровадження інформаційних технологій навчання у контексті наукової організації праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,45 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Проблема запровадження інформаційних технологій навчання у контексті наукової організації праці


Постановка проблеми. Прагнення України долучитися до європейського освітнього простору зумовлює необхідність підвищення якості загальноосвітньої, технічної та професійної підготовки громадян. Розв’язанню цієї проблеми сприятиме конструювання та реалізація ефективних науково обґрунтованих педагогічних технологій, здатних задовольнити освітні потреби особистості відповідно до вимог сучасного ринку праці. Інтенсивний розвиток інформатики, удосконалення комп’ютерної техніки зумовлює поступове упровадження інформаційних технологій (ІТ) у навчальний процес освітніх інституцій різних типів. Інформаційні технології навчання, уособлюючи значний освітній, розвивальний, виховний потенціал, мають стати невід’ємною складовою педагогічного процесу вітчизняних навчальних закладів, а, наприклад, дистанційне навчання – альтернативною формою здобуття освіти.
Інформатизація навчального процесу в освітніх інституціях різних типів зумовлює необхідність формування здоров’язберігаючого середовища цих закладів. Таке середовище передбачає забезпечення комфортних, оптимальних умов для успішної діяльності педагогів й учнів/слухачів. Створення здоров’язберігаючого середовища освітніх інституцій можливе за умови розробки і запровадження заходів з наукової організації праці (НОП) педагогів і вихованців.
Аналіз останніх досліджень. Проблеми формування інформаційної культури та компетентності фахівців висвітлюються у працях Н.В. Баловсяка. Теоретико-методологічні засади розвитку ІТ у галузі освіти, питання проектування, створення та застосування електронних підручників відображено в науковому доробку Р.С. Гуревича. Особливості використання новітніх інформаційних технологій у підготовці педагогів розглядаються в публікаціях М.Ю. Кадемії. Питання, пов’язані з розробкою та реалізацією ІТ у неперервній педагогічній освіті, знайшли відображення в наукових, навчально-методичних працях С.О. Сисоєвої, В.В. Осадчого. Психолого-педагогічні вимоги до інформаційного забезпечення професійного навчання дорослих є предметом наукового дослідження Л.П. Сущенко. Незважаючи на неухильне зростання кількості наукових праць з різних аспектів конструювання та реалізації ІТ навчання, їхні автори ці процеси не розглядають у контексті НОП.
Метою публікації є аналіз проблеми запровадження ІТ навчання в контексті НОП суб’єктів педагогічної діяльності. Вона конкретизується в таких завданнях: виходячи з позицій НОП, виокремити й схарактеризувати позитивні та негативні риси запровадження ІТ навчання, дистанційної форми організації навчання, визначити умови забезпечення здоров’язберігаючого освітнього простору закладів освіти.
Слід наголосити, що НОП як поняття використовується в різних галузях науки і практики. Наприклад, О. Гапіч, віце-президент з організаційного розвитку кампанії Softline наголошує, що НОП є елементом HR (human resource). Це, на її думку, „не тільки ергономіка заради правильного розташування столів для створення мінімального критичного шляху до виходу з приміщення на випадок пожежі, це створення максимально ефективних умов для підвищення продуктивності та ефективності персоналу” [1]. Проте на сучасному етапі розвитку освіти і науки відбувається трансформація наукових понять. Так, дефініція „наукова організація праці” дуже часто замінюється поняттям „тайм-менеджмент”.
На наш погляд, поняття „тайм-менеджмент” набагато вужче за змістом і не є тотожним дефініції „наукова організація праці”. Тайм-менеджмент – керування часом або вміння раціонально його розподіляти. Тайм-менеджмент передусім передбачає розв’язання двох ключових задач, а саме: а) грамотне планування робочого часу, б) раціональний розподіл обов’язків між співробітниками. Як зазначає Г.А. Архангельський, НОП, організація часу – „виключні галузі знань, в яких вкладений час, окрім інших прибутків, повертається прибутком часу” [17].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблема запровадження інформаційних технологій навчання у контексті наукової організації праці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок