Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Перевиховання неповнолітніх на засадах християнської моралі. Інтегративний підхід до виправлення неповнолітніх правопорушників на основі релігійного, морального і правового виховання

Перевиховання неповнолітніх на засадах християнської моралі. Інтегративний підхід до виправлення неповнолітніх правопорушників на основі релігійного, морального і правового виховання

Назва:
Перевиховання неповнолітніх на засадах християнської моралі. Інтегративний підхід до виправлення неповнолітніх правопорушників на основі релігійного, морального і правового виховання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,41 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Перевиховання неповнолітніх на засадах християнської моралі. Інтегративний підхід до виправлення неповнолітніх правопорушників на основі релігійного, морального і правового виховання


ПЛАН
1. Релігійне виховання як основа виправлення неповнолітніх правопорушників.
2. Формування саморегулюючої поведінки неповнолітніх на основі релігійного виховання.
3. Джерельна база інтегративного підходу до виправлення, реабілітації, профілактики негативних проявів поведінки індивідів.
4. Релігійна, моральна, правова свідомість як основа правомірної суспільної поведінки.


1. Релігійне виховання як основа виправлення неповнолітніх правопорушників.
Запобігання вчиненню правопорушень неповнолітніми є однією із складових боротьби із асоціальними проявами. Оскільки асоціальна поведінка неповнолітніх є результатом порушення гармонійних стосунків з оточенням, найважливішим у їх перевихованні є подолання усіх відхилень у поведінці на основі формування правильних поглядів, переконань, навичок і звичок правомірної поведінки.
Вчинювані неповнолітніми злочини свідчать про недостатній рівень сприйняття ними вищих духовних цінностей. Це є проявом низької культури, слабкості духу. Усе це вимагає підняття правопорушника до вищих проявів людської культури – сприйняття й розуміння справжніх моральних цінностей.
Наш досвід переконує, що формування моральності у неповнолітніх як основи їх поведінки, розвитку у них сприйняття вищих духовних цінностей допомагає релігійне виховання.
У процесі пошуково-експериментальної роботи з неповнолітніми слід намагатися використати такі релігійні цінності.
Ідея добра і зла. Добро править світом і воно повертається до людини добром, а заподіяна шкода – карою. Заповідь “роби з іншими так, як хочеш, щоб вони робили з тобою” допомагає визначити свої стосунки з людьми, ставлення до них.
Ідея прощення. “Око за око, зуб за зуб” – заповідь, яка діяла для людей згідно зі Старим Завітом, коли вони перебували на нижчому рівні розвитку. Згідно з Новим Завітом людина повинна прощати кривдникам. Тільки через прощення людина стає цілісною цінністю, особистістю. Прощенням дається становище набагато вище стосовно кривдників.
Ідея міцності духу. Прослідковуючи шлях Ісуса Христа на Землі, його страждання і муки, переконуємося, що кожній людині теж доводиться проходити через терни для досягнення високих цілей. Повинно вистачити духу витерпіти все, не зламатися, не занепасти духом.
Ідея любові до ближнього. “Люби ближнього як себе самого” – заповідь, яка допомагає переосмислити ставлення до самого себе і людей, знайти підхід до людських вад і слабкостей, навчитися жити у взаємоповазі і гармонії з усіма.
Ідея любові до Бога. Бог – абсолютна істина, добро і любов. Нема вищих законів, ніж Божі закони. Вірити в Бога, дотримуватись його заповідей означає вірити і любити абсолютну правду й істину. А отже, дотримуватись заповідей, які регулюють моральні стосунки між людьми. Суспільно-правові відносини теж охороняють права людини. Проте людська правда обумовлена людським життям, є показником рівня розвитку людської свідомості. Тому нам не все зрозуміле в релігійному вченні. Але правдивість його доказана дією Божих законів.
Не кради. Ідея “Не побажай добра ближнього твого” орієнтує людину на власні досягнення, на працю, на самовиховання, самовдосконалення. Ця заповідь стосується поведінки всіх людей. Неповнолітній правопорушник повинен дотримуватись цієї заповіді, тому що він також може стати потерпілим від неправомірної поведінки інших людей.
Не вбий. Вбити – зруйнувати створене Богом для гармонії світу. Це зробити біль для самого потерпілого, його близьких. Внести невиправне в людське життя. Горе, страждання, біль людей бумерангом повертаються до самого кривдника. Це втрата спокою, чистого сумління, впевненості в майбутньому.
Не свідчи неправдиво. Сказати неправду – викривити істину, що не відображає сутності речей, явищ. Це тягне за собою порушення норм співжиття, і в свою чергу викликає дисгармонію, біль, образу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Перевиховання неповнолітніх на засадах християнської моралі. Інтегративний підхід до виправлення неповнолітніх правопорушників на основі релігійного, морального і правового виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок