Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Енергетика й екологія

Енергетика й екологія

Назва:
Енергетика й екологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,49 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Тема уроку: «Енергетика й екологія»
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про різні ,види електростанцій, їх принцип дії, енергетичні перетворення; продовжити формувати вміння аналізувати, порівнювати, робити самостійно висновки, працювати з науковою літературою; виховувати економічне й екологічне мислення, вміння
працювати в колективі (групі), толерантність, прагнення до поповнення знань.
Тип уроку — урок узагальнення й систематизації знань.
Форми і методи навчання: бесіда, метод базово-перехресних груп, метод «дерево рішень».
Унаочнення: магнітофон, електричний чайник, плакати із схематичним зображенням електростанцій різних типів, таблиці для порівняльної характеристики різних типів ЕС, кольорові маркери, дидактичний мате-ріал з інформацією про певний тип електростанції, атла-си «Економічна та соціальна географія світу», кольорові картки, на яких написані цифри від 1 до 4.
План уроку
І. Актуалізація опорних знань.
II. Мотивація навчальної діяльності.
III. Узагальнення й систематизація знань.
IV. Підсумок.
Хід уроку
(У класі тихо звучить музика, на демонстраційно-му столі стоїть електричний чайник, в якому гріється вода, над класною дошкою горить лампа, учнівські столи розставлені для роботи в групах.)
Учитель. Дорогі друзі, розпочнемо сьогодні наш урок нетрадиційно. Спочатку під музику вип'ємо тро-хи чаю, а потім будемо працювати. Наш лаборант уже давно ввімкнув електрочайник, і вода ось-ось закипить. (Несподівано гасне світло, затихає музика, вимикається чайник. Лаборант підходить до вчителя і тихо щось йому каже.)
Учитель. Що сталося?
Учні. Немає струму в мережі.
Учитель. Шкода... Не вдасться нам зараз випити чаю. А скажіть, будь-ласка, звідки береться струм в електричній мережі нашого класу, наших помеш-кань?
Учні. Виробляється на електростанціях.
Учитель. Правильно. А які ви знаєте електро-станції?
Учні. ГЕС, ТЕС, АЕС, альтернативні (сонячні, вітряні, припливні, геотермальні, біогазові).
(Коли учні називають ЕС певного типу, вчитель чи асистент (можна з учнів) вивішує на дошці плакати зі схематичним зображенням ЕС цього типу.)
Учитель. Енергія є основою життя людського су-спільства, і його прогресивний розвиток пов'язаний з безпосереднім зростанням енергоспоживання. Це споживання зросло протягом XX ст. більш ніж у 100 разів, при цьому органічного палива було спалено у багато разів більше, ніж за весь попередній час. Які ж перспективи очікують нас у XXI столітті?
На порозі третього тисячоліття людство все більше усвідомлює свою відповідальність за збере-ження довкілля, за чистоту нашої планети. Науко-во-технічний прогрес, підвищення комфортності життя і пов'язане з ним зростання енергоспоживан-ня — об'єктивні речі. Але це зовсім не означає, що вони мають досягатися будь-якою ціною. Використання лише традиційних джерел енергії (нафти, газу, ядерного палива) руйнує і забруднює землю, водні ресурси й повітря. Разом з тим, понад 1 кВт на кож-ний квадратний метр щосекунди постійно забезпе-чує нам удень світло невичерпного, екологічно без-доганного і загальнодоступного природного джере-ла — Сонця. Досягнення світової технології вже за-раз дають змогу використовувати його для вироблення електроенергії, вартість якої наближається до тра-диційної. Поряд інтенсивно розвиваються в багатьох країнах також вітроенергетика й енергетика біома-си, які споріднені сонячній. Сьогодні, без сумніву, основною економічною проблемою у світі є енер-гетична криза. Соціально-економічний розвиток кожної країни, зокрема України, залежить від теперішнього і майбутнього стану її енергетики.
Отже, існують традиційні методи вироблення електроенергії з органічного і ядерного палива (ву-гілля, нафти, природного газу, урану). І, нарешті, використання відновлюваних джерел енергії (гідрав-лічної, сонячної, вітрової, припливної, геотермаль-ної та інших). Якому з них віддати перевагу? Тема нашого уроку — «Енергетика й екологія».
На цьому етапі уроку ми працюватимемо таким чином. (Можливі два варіанти проведення цього ета-пу уроку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 



Реферат на тему: Енергетика й екологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок