Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Теорія і практика опіки над дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку у Галичині в кінці ХІХ – на початку ХХ ст..

Теорія і практика опіки над дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку у Галичині в кінці ХІХ – на початку ХХ ст..

Назва:
Теорія і практика опіки над дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку у Галичині в кінці ХІХ – на початку ХХ ст..
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,51 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Теорія і практика опіки над дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку у Галичині в кінці ХІХ – на початку ХХ ст..


Зміст роботи
Вступ
Розділ І Соціально-політичні та соціальнокультурні передумови розвитку теорії та практики суспільної опіки дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Історико-педагогічні аспекти становлення опіки над дітьми в контексті європейських культурних традицій
Суспільно-політичні та соціокультурні чинники виникнення сирітства, бездоглядності та безпритульності українських дітей (кінець ХІХ – початок ХХ ст., західноукраїнські землі).
Висновки до розділу І.
Розділ ІІ теоретичні аспекти становлення опікунської педагогіки щодо дітей дошкільного і молодшого шкільного віку в Галичині у кінці ХІХ – на початку ХХ ст.
Педагогічна преса про форми, методи і засоби опіки дітей дошкільного віку.
Правові та соціально-педагогічні аспекти опіки природних і суспільних сиріт, а також малозабезпечених дітей молодшого шкільного віку в умовах народної школи та позашкільного середовища.
Висновки до розділу ІІ.
Розділ ІІІ. Практична опікунська діяльність культурно-освітніх товариств, релігійних організацій.
Загальна характеристика соціально-педагогічної роботи представників чернечих чинів у захоронках, сиротинцях, народних школах, які утримувалися Церквою.
Внесок українських культурно-освітніх товариству соціальну опіку та підтримку малозабезпечених і сирітських дітей.
Висновки до розділу ІІІ.
Висновки
Список використаних джерел
Додатки.


Актуальність дослідження.
Вступ.
Соціальні і політичні зміни, що відбуваються в Україні, зумовлюють розвиток безпритульності, бездоглядності, сирітства. В Україні існує нагальна потреба реформувати системи виховання з урахуванням нинішніх тенденцій розвитку суспільства. На це вказується у державних національних програмах “Освіта (Україна ХХІ століття)”, “Діти України”, з метою захисту дітей від негативних впливів.
Опіка над дітьми (безпритульними, беззахисними, сиротами) в Галичині завжди була однією з найважливіших функцій суспільства. Як стверджують історики педагогіки, культурі українців завжди були притаманні традиції гуманного, бережливого ставлення до немічних і обездолених людей, а особливо до дітей, як найбільш беззахисних серед них.
У кінці ХІХ – на початку ХХ століття в Галичині утворилася надзвичайно складна політична та соціально-економічна ситуація, що негативно позначилося на становленні освітніх закладів, а також сприяла поповненню армії безпритульних, бездомних і сиріт. Подібна ситуація склалася і сьогодні, що актуалізує тему нашого дослідження, оскільки в світі в цілому надзвичайно гострою залишається проблема безпритульних і дітей-сиріт: безробіття, воєнні конфлікти, епідемії зумовлюють їх появу. Аналіз досягнень і подолання безпритульності, бездоглядності, недоїдання, неосвіченості дітей в кінці ХІХ – на початку ХХ століття допомогли уникнути помилок у розвґязанні цієї проблеми і сприяти створенню наукової картини перебігу підходів до практики опіки і виховання даного контингенту дітей.
Проблема дитячої безпритульності, бездоглядності, сирітства досліджуваного періоду постійно висвітлювалася на сторінках журналів і газет “Шлях освіти і виховання”, “Діло”, “Рідна школа”, “Життя і знання”, “Учительське слово”, “Учитель”, “Українській дитині”. Кількість статей була значною, але вони носили фрагментарно-описовий характер.
Аналіз соціального, психологічного, правового та педагогічного контекстів дитячої безпритульності, бездоглядності, сирітства зроблено в процесі детального вивчення праць А.С.Макаровича, П.П.Блонського, Л.В.Василевського, Л.С.Виготського.
Окремі аспекти теми висвітлені у ряді дисертаційних досліджень. С.С.Коваленко у своїх наукових пошуках омновну увагу приділяє творенню дитячих будинків. Питання голоду 1921-1923 років і його наслідку – безпритульності, сирітства в історичному аспекті розглядають І.І. ??? , Б.Б.Драмарецький та інші.
Оскільки проблема опіки і виховання безпритульних, бездоглядних і сиріт недостатньо вивчена вітчизняними вченими, основним джерелом досліджень стали публікації у педагогічних періодичних виданнях кінця ХІХ—початку ХХ століття, архівні документи, збірники документів, а також праці сучасників – монографії, брошури, наукові статті ??? .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Теорія і практика опіки над дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку у Галичині в кінці ХІХ – на початку ХХ ст..

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок