Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Гендерний моніторинг підготовки спеціалістів в технічному ВНЗ: емпіричний вимір

Гендерний моніторинг підготовки спеціалістів в технічному ВНЗ: емпіричний вимір

Назва:
Гендерний моніторинг підготовки спеціалістів в технічному ВНЗ: емпіричний вимір
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Гендерний моніторинг підготовки спеціалістів в технічному ВНЗ: емпіричний вимір


Гендер – це змодельована суспільством та підтримувана соціальними інститутами система цінностей, норм і характеристик чоловічої й жіночої поведінки, стилю життя та способу мислення, ролей та відносин жінок і чоловіків, набутих ними як особистостями в процесі соціалізації. Соціологічні методи вивчення гендеру дають змогу визначити будь-які гендерні параметри, співвідносити їх з іншими соціальними характеристиками. Серед соціальних та гуманітарних наук найактивніше вивчає гендерну проблематику саме соціологія, в межах якої соціологія гендеру сформована як самостійний напрям. Категорія “гендер” належить до базових соціологічних понять. Гендерний вимір соціального контексту дає змогу соціологічними методами описувати соціальні структури та практики, визначати роль чоловіків та жінок у них.
Культура суспільства, як і уява соціалізованого в ній індивіда, містить узагальнені уявлення про те, якими є чоловіки і жінки та яким видом діяльності вони повинні займатися. Такі узагальнені усталені уявлення стосовно спільнот чоловіків і жінок називають гендерними стереотипами, які насамперед виявляються як гендерно-рольові стереотипи, що стосуються прийнятності видів діяльності та різноманітних ролей для жінок і чоловіків, а також як стереотипи гендерних рис, тобто психологічних та поведінкових характеристик чоловіків і жінок. Наведені два компоненти гендерних стереотипів досить тісно пов’язані між собою. Переважна прийнятість якої-небудь соціальної ролі для людини певної статі обґрунтовується мірою наявності в неї певних рис і характеристик. Уявлення про психологічні та поведінкові відмінності статей є основою формування і відтворення гендерно-рольових стереотипів. Так, існує думка, що жінки занадто емоційні і нездатні мислити раціонально, щоб займати робочі посади, що потребують значної нервової напруженості та відповідальності, а чоловіки в свою чергу навпаки здатні працювати в ускладнених умовах праці . Характерною ознакою таких міркувань є неврахування наявних у конкретної особи психологічних і поведінкових рис. Гендерний підхід має розкрити та проаналізувати наявні відмінності в освіті між жіночою та чоловічою статями, а також гендерний дисбаланс в системі освіти в цілому. Для цього необхідна подальша інтеграція гендерних досліджень в систему вищої освіти, розвиток гендерно збалансованих навчальних планів шляхом введення нових знань про жінок у традиційні соціальні та гуманітарні дисципліни, що потребує змін в ідеології вищої освіти в країні [1].
Студенти вищого навчального закладу спеціальності “теплоенергетика” вивчають дисципліни з робочої професії та експлуатації теплових електростанцій (ТЕС).
До складу ТЕС входять котло-турбінний та хімводоочисний цехи або відділення [2,3]. Оператори котло-турбінного цеху (КТЦ) працюють в умовах високого нервового напруження через високу ціну наслідків можливих помилок, шуму та вібрації фундаменту турбін, підвищених концентраціях пари мастил та продуктів згоряння палив, електромагнітного випромінювання електрогенераторів. Від операторів потрібні значні фізичні зусилля при відмовах електроприводів арматури та при ліквідація поламок та аварій. Через ускладнені умови роботи серед операторів КТЦ практично немає жінок. В цеху хімводоочищення вода з водосховища прокачується насосними агрегатами через фільтри і збирається в баки знесоленої води. Навантаження на операторів цього цеху є відносно невисокими, тому в більшості персонал є жіночим.
Найбільш складними в експлуатації обладнання ТЕС є пускові операції та операції з усунення аварійних ситуацій. В умовах навчального закладу запустити натурні агрегати ТЕС та створити на них нештатні ситуації достатньо складно. Тому для цієї мети створені комп’ютерні тренажери, які імітують режими експлуатації агрегатів ТЕС. Комп’ютерний тренажер з КТЦ імітує блок ТЕС з промислово-опалювальною котельнею в його складі. На дисплей ПЕОМ виводяться зображення мнемосхем агрегатів ТЕС із зазначенням положень органів регулювання – засувок, клапанів, шиберів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гендерний моніторинг підготовки спеціалістів в технічному ВНЗ: емпіричний вимір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок