Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інформаційні технології у культурологічній освіті студентів 

Інформаційні технології у культурологічній освіті студентів 

Назва:
Інформаційні технології у культурологічній освіті студентів 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,20 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Інформаційні технології у культурологічній освіті студентів 


Сучасний світовий соціально-культурний простір у його постмодер-ністському контексті утворений безліччю інформаційних потоків, унікальність яких полягає в домінанті їх візуального представлення. Парадигма новочасної європейської культури з її орієнтованістю на слово, звук як форми подання значень, цінностей поступилась місцем зоровому кодуванню інформації. Відроджується той спосіб осмислення образів дійсності, що був природним для первісних людей з їх здатністю до одухотворення кожної тілесної форми, для східної людини з її тяжінням до гармонійного синтезування слова, звука, зображення, для античної людини з її розумінням ідеї, теорії як чистої умоглядності, тобто споглядання тілесних або безтілесних ейдосів, для середньовічної та ренесансної людини, що відкривала у красі візуально явленого божественність будь-якого творіння. Інформаційне суспільство породило бурхливий розвиток різних засобів передачі візуальної інформації і способів її візуального представлення. Колосальне збільшення її обсягу й наступальності створило ситуацію “відео-революції”, яка вимагає зміни традиційно усталених підходів і у сфері освіти будь-якого рівня.
Дійсно, сьогодні роль візуальних образів стала вирішальною у житті кожного. Професійна сфера буття людини утворюється безліччю схем, таблиць, графіків, “меню”, об’яв, конспектів тощо, які управляють її діями і впливають на вироблення результатів. Освітнім середовищем, скоріше, стає телебачення, відео, комп’ютерний продукт, ніж звична книга і підручник, що повинно сьогодні сприйматись не як вади виховання підростаючого покоління, а як реалії, які треба навчитись спрямовувати у потрібному руслі. У сфері споживання вже стало аксіомою не тільки для професіоналів, а й для пересічного покупця те, що ми купуємо не стільки саму річ з певною для нас споживацькою цінністю, а її візуальну цінність, представлену нам рекламними постерами, буклетами, упаковуванням. Сучасні мас-медіа втручаються у наше життя за допомогою агресивних зорових образів, що породжує необхідність активної оборони простору буття людини від цього наступу через вміння правильно читати й декодувати візуальні знаки. Буденне життя людини стало більше суспільним, відкритим поглядам інших, що, враховуючи модний культ тіла й молодості, вимагає орієнтуватись у сигналах, які подаються жестами, мімікою, макіяжем, одягом тощо. І нарешті, елітарна художня культура, з якою раніше пересічна людина зустрічалась у спеціально організованому просторі музею, театру, виставки, тепер сміливо вторгається у її життя будь-де: відповідно, вміння інтерпретувати семантику смислів мистецьких творів стає актуальним не тільки для критика-професіонала. Активний вплив візуальної інформації на свідомість, почуття і поведінку людини — реальність сучасного етапу культурного розвитку.
Не можливо не погодитись з російським філософом, культурологом В.Розіним, який стверджує, що “сьогодні ряд проблем культури і професійного життя просто вимагає спеціальної візуальної освіченості. Більш інтенсивне, а головне масове підключення людини до образотворчого мистецтва, продуктів поліграфічної промисловості, дизайну і графіки, поява нових насичених візуальним матеріалом професій і способів спілкування передбачає зустрічний розвиток здатності людини до візуального сприйняття. У наш час дизайнери, мистецтвознавці, педагоги вважають, що у дітей у ході виховання повинна формуватися візуальна установка, особливе ставлення до видимого як тексту, що має ряд значень” (4, 41).
Інтерес до психологічних проблем візуального сприйняття виник ще у гештальтпсихології. Класичні дослідження Р.Арнхейма надали проблемам відображення видимої дійсності наукової визначеності. Теоретики дизайну розглядають питання зорового середовища та декодування його семантичних значень як визначальне для буття сучасної людини. В.Розін підкреслює, що пропонований теоретиками лозунг “тотальної візуалізації” покликаний впорядкувати, гармонізувати, ущільнити обсяг інформації, що її поглинає сучасна людина; у цьому вони вбачають вихід з “інформаційної кризи”, спосіб спрощення й активізації процесу засвієння понять (4).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Інформаційні технології у культурологічній освіті студентів 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок