Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Професійна культура вчителя: педагогіко-антропологічний аспект

Професійна культура вчителя: педагогіко-антропологічний аспект

Назва:
Професійна культура вчителя: педагогіко-антропологічний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,79 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Професійна культура вчителя: педагогіко-антропологічний аспект


Необхідність активізації теоретичних досліджень у галузі соціальної і культурної антропології диктується сучасним процесом розвитку суспільства. Спеціальна педагогічна освіта і система підвищення кваліфікації потребують простору для практики та її осмислення.
В історії розвиту освіти в Україні професійній культурі вчителя завжди надавався високий статус. При цьому особлива увага зверталась на оволодіння ним гуманітарними знаннями як важливим складником створюваної наукової картини світу, дійовим регулятором і корелятивом процесу формування наукового світогляду. Ці знання розкривають сутність і механізми процесів виникнення і розвитку нашої культури, закономірності походження і шляхів еволюції духу української нації як основоположного компонента державотворення, комунікативну роль людського суспільства та багато інших “світових загадок” минулого, теперішнього і майбутнього.
Сама логіка педагогіко-антропологічного підходу до професійної культури вчителя, зумовленої рефлексією гуманітарного знання, розкриває принципово важливу світоглядну функцію конкретних наук, яка найтіснішим чином пов’язана з опрацюванням загального наукового світогляду, котрий правомірно спирається на сукупність даних усіх наук, на здобуті знання стосовно законів суспільства, духовної діяльності людини. Важливо підкреслити, що приклад педагогічної антропології виразно демонструє, яким чином фундаментальні наукові ідеї стають складовими елементами змістовних характеристик наукового світогляду, а філософсько-світоглядні категорії, принципи, закони втілюються у систему освіти, у самий процес професійної творчості, виступаючи як своєрідний евристичний каркас усього наукового знання, його єдності та цілісності.
Мотиваційно-ціннісні настанови сучасної дидактики вищої освіти неодмінно мають погоджуватися з очевидним фактом: тепер педагогічна наука, створюючи загальну культурно-професійну теорію, виразно стикається з необхідністю змістовного переосмислення своїх концепцій, принципів і теоретичних узагальнень, їх удосконалення, реалізації прогностичної функції освітніх знань на підвалині формування якісно нових інтегративних характеристик. Стратегія такого роду нетривіальних наукових шукань, прийняття пріоритетних рішень повинні здійснюватися неодмінно в річищі наукового світогляду. Саме цей світогляд, достатньою мірою апробований практикою і позитивним досвідом педагоігки, сучасною методолого-гносеологічною ситуацією розвитку освіти, безпосередньо сприяє прирощенню нового наукового знання про людину як найвищу цінність суспільства, дійово беручи участь у формуванні оригінальних гіпотез і теорій, розкриваючи при цьому свої інтегративну і евристичну функції. Одне слово, науковий світогляд цілком правомірно є островом і наріжним каменем сучасного стилю наукового мислення учителя-професіонала, виступає як важливий складник інтелектуального, загальнокультурного підґрунтя його діяльності та розвитку педагогічної науки в цілому.
Разом з тим, сьогодні аж ніяк не можна відстоювати ортодоксальні погляди, винесення за рамки формули світосприймання, світорозуміння, світобачення й світовідтворення через найуніверсальнішу форму їх вираження – мову та всього ірраціонального. Зокрема, необхідно виважено оцінити актуальні модерністські тенденції у філософії Г.С.Сковороди, І.І.Огієнка та ін. [2; 3]. Мова йде про “оптимістичні і еволюційні” погляди, в створенні яких широко використані факти мовнокультурного життєпису та які багатьма нашими сучасниками сприймаються такими, що найбільше відповідають гуманітаризації освіти і науки ХХІ століття.
Поглиблюючи змістовні характеристики гуманізації вищої педагогічної освіти, виділяючи її філософсько-світоглядні аспекти, необхідно аргументовано переконувати вчителів у тому, що саме такі освітянські настанови повинні становити основу цілеспрямованості удосконалення їхньої професійної культури, фахової діяльності з усвідомленим способом бачення, осмислення і оцінки дійсності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Професійна культура вчителя: педагогіко-антропологічний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок