Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методика вивчення базових понять web-дизайну студентами гуманітарних спеціальностей ВНЗ

Методика вивчення базових понять web-дизайну студентами гуманітарних спеціальностей ВНЗ

Назва:
Методика вивчення базових понять web-дизайну студентами гуманітарних спеціальностей ВНЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,00 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методика вивчення базових понять web-дизайну студентами гуманітарних спеціальностей ВНЗ


Нині широко розповсюдженою є глобальна мережа Internet, базовим протоколом якої, тобто стандартом передавання даних, є WWW (від англ. World Wide Web – світова павутина). У загальному сенсі протоколом називають сукупність правил взаємодії клієнта та серверу. У свою чергу поняття WWW, тобто світової павутини сторінок, тісно пов’язане з HTML (від англ. Hiper Text Markup Language – мова розмітки гіпертексту). Гіпертекст є системою взаємопов’язаних сторінок, а гіпертекстове посилання – це невеликий підкреслений і виокремлений іншим кольором текст у документі, картинка чи інший елемент, клацнувши на якому мишею, отримують доступ до пов’язаного з ним об’єкта, наприклад, тексту, малюнка, музичного або відеофайлу, іншої сторінки тощо.
Web-сторінка є HTML документом, тобто текстовим файлом на мові HTML (розширенням *.htm або *.html), розміщеним у World Wide Web. Web-сторінка, крім тексту, може містити гіпертекстові посилання, за допомогою яких можна переходити до інших Web-сторінок і переглядати їх. Web-сторінка може також містити вставки у вигляді графіки, анімації, відеокліпів і музики. Для перегляду Web-сторінок використовують програми-броузери MicroSoft Internet Explorer або NetScape Navigator, а також Opera, Mozilla.
У зв’язку з широким розповсюдженням Internet постає питання вивчення понять про сервіси глобальної мережі студентами не лише технічних та фізико-математичних спеціальностей, але й гуманітарних факультетів. Мета повноцінного розкриття методики навчання web-дизайну потребує розгляду історії створення та використання HTML.
Мова HTML була розроблена Тімом Бернерс-Лі під час його роботи в CERN і набула поширення завдяки браузеру Mosaic, розробленому в NCSA. У 90-х роках ХХ ст. HTML стала особливо популярною завдяки швидкому росту Web. У цей час HTML була розширена й доповнена. У Web є дуже важливим використання однакових стандартів HTML всіма авторами Web-сторінок і виробниками програмного забезпечення. Це є основною причиною спільної роботи над специфікаціями мови HTML.
HTML 2.0 (листопад 1995) була розроблена під егідою Internet Engineering Task Force (IETF) для впорядкування загальноприйнятих положень наприкінці 1994 року. HTML+ (1993) і HTML 3.0 (1995) – це більш функціональні версії мови HTML. Зусилля робочої групи World Wide Web Consortium з HTML у впорядкуванні загальноприйнятих положень у 1996 році призвели до версії HTML 3.2 (січень 1997).
Документи HTML мають працювати в різних браузерах і на різних платформах. Досягнення сумісності знижує витрати авторів, оскільки вони можуть розробляти тільки одну версію HTML документа. Інакше виникає ризик, що Web буде лише сумішшю несумісних форматів, що врешті решт призведе до зниження комерційного потенціалу Web для всіх його користувачів.
У кожній версії HTML робилася спроба відобразити все більшу кількість угод між працівниками й користувачами цієї індустрії, щоб зусилля авторів не були витрачені марно, а їх документи були б доступними для користувачів Internet. Мова HTML розроблялася з того погляду, що всі типи електронних пристроїв повинні мати можливість використовувати інформацію у Web: комп'ютери з графічними дисплеями, персональні помічники, стільникові телефони, електронні перекладачі і т.ін. У HTML 4.0 уводяться механізми таблиць стилів, скриптів, форм, вбудовування об'єктів, поліпшена підтримка різних напрямків тексту, використовуються таблиці з великою кількістю можливостей, а також забезпечено кращі можливості роботи для людей з фізичними вадами. Версія HTML 4.0 розроблена за допомогою експертів у галузі інтернаціоналізації, тому документи можна створювати будь-якою мовою і легко передавати їх у будь-яку точку світу.
Важливим кроком стало прийняття стандарту ISO/IEC:10646, що визначає набір символів для документів HTML. Це найбільш змістовний у світі стандарт, у якому вирішено питання подання національних символів, напрямку тексту, пунктуації тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методика вивчення базових понять web-дизайну студентами гуманітарних спеціальностей ВНЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок