Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Спеціалізація як засіб мотивації мовленнєвої діяльності у процесі викладання англійської мови

Спеціалізація як засіб мотивації мовленнєвої діяльності у процесі викладання англійської мови

Назва:
Спеціалізація як засіб мотивації мовленнєвої діяльності у процесі викладання англійської мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,93 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 37.013 Парсяк О.Н.
Спеціалізація як засіб мотивації мовленнєвої діяльності у процесі викладання англійської мови
Одним з важливих питань методики навчання англійській мові є питання спеціалізації в мові, тематики та змісту навчальних матеріалів у зв'язку з профілюючими дисциплінами. Проблема спеціалізації є дуже актуальною, тому що спеціалізація передбачає зв'язок іноземної мови з спеціальними предметами, а цей зв'язок випливає з мети комплексного підходу до виховання студентства. Більшість дослідників обґрунтовують необхідність більш раннього включения в курс навчання текстового матеріалу для читання та усного мовлення, пов'язаного з майбутньою спеціальністю студентів. Це б дозволило з самого початку вивчити конкретну термінологію певної галузі знань. Перевага такого підходу безперечна, оскільки в цьому випадку процес вивчення англійської мови наближується до вивчення профілюючих дисциплін.
Однак, треба врахувати, що передбачена програмою мета навчання іноземній мові у вищому навчальному закладі не зводиться тільки до оволодіння спеціальною лексикою. Студенти повинні навчитися працювати з суспільною та загальноосвітньою літературою. Навчання усному мовленню також не раціонально обмежити лише спеціальною тематикою. Слід включати до списку тем при вивченні курсу англійської мови також побутові, краєзнавчі, мистецтвознавчі теми.
При навчанні усному мовленню зусилля викладача мають бути направлені, в першу чергу, на формування навичок та вмінь професійного усномовленнєвого спілкування. Випускник вищого навчального закладу має бути, хоча б на елементарному рівні, підготовленим до обміну думками з тематики тої чи іншої галузі знань або до виступу з коротким повідомленням на іноземній мові.
Важливо, щоб студент міг розповісти про свою роботу і життя, міг зрозуміти нескладні питання і відповісти на них.
Мета навчання усному мовленню на І етапі у вищому навчальному закладі, у якому студенти готуються до спеціалізації як в області читання, так і в області усного мовлення і аудіювання полягають у розвитку навичок та вмінь мовлення при використанні мовленнєвого та граматичного матеріалу даного етапу навчання. Це дає змогу підготувати випускника вищого навчального закладу до неофіційного спілкування з зарубіжним колегою і забезпечує професійну усно-мовленнєву комунікацію, оскільки при формуванні відповідних лексичних та граматичних навичок студенти засвоюють лексику і граматичні конструкції, що є необхідним для спілкування у будь-якій галузі. Отже, формування відповідних лексичних та граматичних навичок є головною метою в навчанні усному мовленню. Що стосується навичок фонетично правильного мовлення, то під час говоріння вони мають бути доведені до такого рівня, при якому висловлювання студента стає цілком зрозумілим. Під час аудіювання фонетичний та мовленнєвий слух мають забезпечити правильне розпізнавання та ідентифікацію звуків, слів, інтонаційного малюнку фраз. Як правило, у більшості студентів фонетичні навички мовлення та аудіювання в основному сформовані у шкільні роки навчання. У вищому навчальному закладі їх розвиток не є окремою метою. Необхідно лише їх попутно коригувати та доформовувати.
Вміння говоріння будується на функціюванні мовного механізму, що складається з дій оперування (порівняння, вибір, підбір і т.ін.), внутрішнього та зовнішнього оформлення висловлювань. В процесі навчання ці дії мають бути доведеними до рівня навичок.
Іншомовні лексичні, граматичні та вимовні навички забезпечують мовленнєві повідомлення.
Під вмінням мовлення розуміють здатність (спроможність) студента відповісти вимовним мовленнєвим вчинком на внутрішнє або зовнішнє спонукання до мовлення. Мовлення ділиться на діалогічне та монологічне.
Метою навчання діалогічному мовленню є оволодіння вмінням адекватно до ситуації відповідати на репліки співрозмовника і спонукувати його своїми репліками до початку або продовження бесіди. Метою навчання монологічному мовленню є оволодіння вмінням виступити з коротким, логічно зв'язаним повідомленням з вивченої тематики з усного мовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Спеціалізація як засіб мотивації мовленнєвої діяльності у процесі викладання англійської мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок