Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Про впровадження КНП при навчанні народному ремеслу художньої кераміки 

Про впровадження КНП при навчанні народному ремеслу художньої кераміки 

Назва:
Про впровадження КНП при навчанні народному ремеслу художньої кераміки 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,18 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Про впровадження КНП при навчанні народному ремеслу художньої кераміки 


У школі створюється міцний каркас естетичного виховання на основі вивчення художньої спадщини народу, першим каменем в цій будові має бути народне мистецтво. Дидактична, методична, загальна педагогічна цін-ність народного мистецтва очевидні (5).
Впровадження в школах та вузах України народних промислів є одним з шляхів вирішення питання про відродження національної культури. В шко-лах багатьох областей нашої країни запроваджені заняття з художньої оброб-ки деревини і металу, вишивання, кераміки і т.п. Приділяють особливу увагу врахуванню та розвитку обдарованості дітей; формування інформаційної і національної культури.
Для надання допомоги вчителям при донесенні нового матеріалу, наоч-ності, зацікавлення дітей, контролю знань та поліпшення вивчення і розумін-ня курсу художньої кераміки, як народного мистецтва, впроваджений процес навчання, який займає багато часу; інформатизація навчання художньої кера-міки, на наш погляд, може набагато скоротити цей процес. Вважаємо доведе-ним (1), що за допомо-гою комп’ютера можна активніше, комплексно вплива-ти на розвиток дитини, ін-тенсифікувати й активізувати її пізнавальну діяль-ність та розв’язувати про-блеми розвитку таких взаємопов’язаних процесів, як сприйняття, мислення, запам’ятовування, відтворення.
В проблемі навчання керамічній справі існують такі рішення, як пере-давання знань, рецептів та технологій з покоління в покоління, а також ін-ди-відуальне навчання у народного майстра в процесі практичної роботи ос-нов гончарної справи або на уроках та в позаурочний час. Навчання відбува-ється постадійно, тому легко піддається алгоритмі-зації та моделюванню. Фактично здійснюється поетапне навчання художньої кераміки, яке на кож-ному своєму етапі закінчується практичною роботою, тобто вживається мо-дель процесу навчання за лінійним алгоритмом з перери-ваннями. Для здійс-нення такої “інформатизованої” технології можна запропонувати комп’ютер-ну навчально-розвиваючу про-граму (КНП) для впровадження у груповому та індивідуальному навчанні за моделлю стандартного уроку.
Інформаційну частину програми, що відповідає на уроці донесенню но-вого матеріалу вчителем, було розроблено в середовищі MS Power Point (3) згід-но із принципом застосування готових форм середовищ (4). Процес заго-тів-лі, зберігання, підготовки до роботи з глиняною масою, технологія виго-товлення керамічних виробів (2) представлені фотокартками та коментарям-и. Також представлені знімки відомих громівських майстрів, їх ро-боти та інди-відуальний процес виготовлення виробів з їх розповідями.
Така програма надає достатній рівень знань з керамічної справи. У MS Power Point передбачено парціальність інформації в окремих слайдах. Одним з таких слайдів є показаний на рис.1, у лівій частині якого представлений на-очний матеріал, що відображає процес виготовлення глечи-ка на гончарному
крузі. А в правій частині – його детальний опис.
Основні вимоги такі: щоб навчальний матеріал був викладений в дуже стислій формі, але достатньо для отримання базового знання. Для більш широкого ознайомлення і глибокого вивчення учень може користуватись відповідною електронною бібліотекою у режимі гіперпосилки, передбаченим у програмі MS Power Point.
Контроль знань проводиться за тестовою програмою, укладеною в MS Excel (3), яка складається з кількох питань та відповідей.
Елемент такої програми показаний на рис.2, де послідовно зображено технологічний процес підготовки глиняної маси до роботи. У правій частині вікна занесено питання та перелік відповідей на які необхідно дати відповіді, спираючись на малюнок. Напроти варіантів відповідей у першій комірці уч-ням необхідно виставити: 1 – якщо відповідь вірна або 0 – якщо відповідь не-вірна; можна проставити тільки одиниці напроти вірних, на думку учня, від-повідей. Поряд розташована друга комірка з прихованою оцінкою якості від-повідей, що досягається спів падінням кольорів символів і фону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Про впровадження КНП при навчанні народному ремеслу художньої кераміки 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок