Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми навчання в пунктах вивчення української мови у Польщі

Проблеми навчання в пунктах вивчення української мови у Польщі

Назва:
Проблеми навчання в пунктах вивчення української мови у Польщі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,12 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблеми навчання в пунктах вивчення української мови у Польщі


Підчас проводження кваліфікаційного курсу для вчителів української мови (2001) одні із зайнять присвячено обговоренню наболілих проблем, з якими стрічаються вчителі (а також і учні та батьки), які працюють у того роду комплектах.
Редакція “Рідної мови” від самого початку поставила собі за мету якнайбільшу конкретну поміч вчителям, отже зараз постараємося деякі запитання обговорити і пояснити.
І група – матеріальні проблеми:
- брак дидактичних посібників
- проблема добору матеріалів
- відсутність підручників до всіх класів
- брак приміщень
- нестача дитячої художньої літератури і лектур
- брак програми навчання для пунктів
ІІ група – дидактично-методичні проблеми:
- брак методистів
- поверховний спосіб читання лектур
- мішані групи (віково та рівнем знання мови)
- вживання діалекту
- брак активних мотод навчання на уроках
ІІІ група – психологічно-побутові проблеми
- польськомовність дітей
- відсутність на уроках
- байдужість батьків
- негативне ставлення освітньої адміністрації до проблем навчання української мови
- пізня пора уроків
- несистематична праця дітей
Ясна річ, що всі вищенаведені приклади проблем з якими стрічається вчитель української мови в терені пов,язані зі собою, а неоднократно самі з себе послідовно виникають. Полськомовність батьків, паралельно перекладається на польськомовність дітей. Їх байдуже ставлення – на таке ж ставлення учнів.
Однак за чергою:
Дидактичні матеріали, посібники, програма навчання для пунктів
Програма навчання для пунктів існує. Вона дістала позитивні оцінки рецензентів і вже понад рік чекає на затвердження МЕН. Можна нею користуватись, можна теж скласти власні авторські програми – з користю для себе (полегшення роботи, професійний аванс).
УВТ зрештою цю програму (авторства Марка Сирника) розповсюджувало серед вчителів.
Посібників, матеріалів – дійсно бракує. Тобто – немає достосованих до метод і потреб навчання у мішаних групах. Який вихід? – Кожен вчитель через роки своєї праці напевно зібрав це, що називається його верстатом. Зараз лише треба це відповідно оформити, проаналізувати, додати що потрібне, розділити на окремі класи і тим дальше користуватися.
Ніхто за нас цього не зробить, а ми в цей спосіб значно полегшимо собі роботу.
І знову – поки відповідні позиції надрукуються. Вони в планах УВТ, і над ними йде вже серйозна робота. Однак варто, щось такого (свого) мати – не перестрибнемо умов в яких працюємо, в кожному пункті інші діти, інші проблеми.
Приміщення. Проблеми, коли навчання ведеться в школі, проблеми коли воно відбувається в домівці ОУП, чи катехетичному залі. Все ж таки нам здається, що найкраще, коли уроки відбуваються у школі. Пропонуємо завжди до початку нового шкільного року зв,язатися зі школою, щоб ця виділила одне приміщення для постійного викладання мови. Однак не вимагаймо, щоб цей клас був тільки для нас – це неможливо. Мусимо забезпечитись перед постійним перекиданням з класу до класу. Оскільки ситуація не покращає, можна попросити відповідного методиста (коли є) про поміч, або кураторію (згідно з законом, саме кураторія веде нагляд над правильним виповненням обов,язків зв,язаних з забезпеченням едукаційних потреб нацменшостей). Лишається ще звичайно управа місцевого ОУП, а коли ні то відповідного відділення цієї організації.
Дитяча література, лектури – немає. Конкретніше – немає такої як нам потрібно. Однак цю проблему постараємося детальніше представити в дещо іншому місці.
Проблеми дидактично-методичні
Методистів у нас бракує. І фізично, і частинно через нашу байдужість у минулому, і звичайно через незрозуміння наших потреб освітньою владою. Єдиний вихід – постійне зголошування цього постулату відповідним установам – так довго аж проблема дозріє до її вирішення. Тут велике завдання для наших організаці в терені, оскільки не можна лишати вчителів самих, і наділяти їх додатковими завданнями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми навчання в пунктах вивчення української мови у Польщі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок