Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Експериментальні програми з формування математичних уявлень у дітей 4-7 років та рівень їх контрастів 

Експериментальні програми з формування математичних уявлень у дітей 4-7 років та рівень їх контрастів 

Назва:
Експериментальні програми з формування математичних уявлень у дітей 4-7 років та рівень їх контрастів 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Експериментальні програми з формування математичних уявлень у дітей 4-7 років та рівень їх контрастів 


Вихідні логіко-математичного посилання. Ми визнаємо, що пізнання навколишньої дійсності починається із зовнішніх і безпосередніх її проявів, котрі виникають лише в процесі взаємодії. Завдяки взаємодії речей проявляються їхні властивості, які й пізнає людина, а через них і самі речі. З цього можна зробити висновок, що річ є не чим іншим як сукупністю тих або інших властивостей. Отже, пізнати річ - означає пізнати її властивості. Тотожність, однорідність предметів за якістю є передумовою для розуміння іншої сторони - кількісної. Категорія кількості потребує абстрагування, тобто відхилення від якісної різноманітності речей. Загальна закономірність пізнання така, що спочатку досліджуються якісні відмінності речей, а потім їхні кількісні закономірності. Кількість є вираженням однорідності речей, їх подібності, внаслідок чого вони можуть зазнавати операції збільшення або зменшення, поділу або об'єднання. Тому кількість втілюється у величині, числі, обсязі, у ступені та інтенсивності розвитку тих чи інших сторін об'єкта. Отже, якість речі нерозривно пов'язана з певною кількістю, що регулюється таким поняттям, як міра.
Вихідні факторні посилання. Ми вважаємо, що причинність є лише однією з численних форм зв'язків об'єктів, може мати різний рівень узагальнення і розкриття всесвітнього зв'язку. Причинно-наслідкові відношення, будучи однією з форм прояву всезагального, універсального зв'язку, мають закономірний характер. Основою наукового передбачення є усвідомлене знання закономірностей причинно-наслідкового зв'язку об'єкта або явища, що вивчається. Гносеологічною основою теорії факторів є положення про детермінізм.
Факторний підхід слід доповнити системно-структурним підходом. А це означає, що фактори і їхня взаємодія задаються як елементи структури. У цьому конкретному випадку такою соціальною структурою є освітньо-виховний процес. Щоб фактори були вбудовані в його структуру та вивчені як її елементи, необхідно спробувати їх згрупувати, а отже, обрати основи і принципи їх виділення, визначитися в типології. Виходячи з передумов найбільш загального характеру, робимо конкретний висновок. Ми припускаємо, що в кожній основі діє підгрупа факторів, які можна поділити на об'єктивні і суб'єктивні, тривалі і короткочасні, зовнішні й внутрішні. Саме комбінація різноманітних факторів та їх динамічна взаємодія і визначають рівень розвитку дитини та його перспективу. Для вивчення взаємодії різноманітних факторів ми використовуємо гіпотетичний метод як засіб перевірки наслідків і суджень, посиланнями яких є емпіричні узагальнення з різних галузей навколишньої дійсності.
Вихідні теоретичні посилання розвитку дітей дошкільного віку. В основі будь-якого розвитку лежать кількісні та якісні зміни, що відбуваються під тиском внутрішніх і зовнішніх суперечностей. Кількісні зміни зумовлюють якісні зміни в розвитку. Якісне перетворення можливе лише як заперечення старого стану. Зовнішні і внутрішні суперечності можна розглядати як активну взаємодію біологічних, суспільно-історичних та онтогенетичних факторів розвитку. Суперечності між цілями, завданнями та засобами їх досягнення, що виникають в житті дитини, а також суперечності між намаганням та можливостями для їх задоволення, між старим і новим розв'язуються через систему головних і другорядних суперечностей. Розумовий розвиток суб'єкта пізнання відбувається в процесі взаємодії індивіда з навколишнім суспільним середовищем, у процесі виховання і навчання.
Вихідні експериментальні посилання. Виходячи з твердження, що дитина добуває з навколишньої дійсності різноманітну інформацію завдяки механізмам, що історично склалися, ми включаємо формування системи перцептивних, предметних, пізнавальних, розумових дій, послідовність яких відображає філогенетичне становлення сенсомоторної, мнемічної, інтелектуальної функцій свідомості. Природа системи дій і мислення допускає застосування педагогічних методів їх формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Експериментальні програми з формування математичних уявлень у дітей 4-7 років та рівень їх контрастів 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок