Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості застосування методів рельєфного креслення в процесі соціально-трудової реабілітації людей з вадами зору 

Особливості застосування методів рельєфного креслення в процесі соціально-трудової реабілітації людей з вадами зору 

Назва:
Особливості застосування методів рельєфного креслення в процесі соціально-трудової реабілітації людей з вадами зору 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,67 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості застосування методів рельєфного креслення в процесі соціально-трудової реабілітації людей з вадами зору 


Соціально-трудова реабілітація інвалідів по зору обумовлює процес подолання наслідків сліпоти та залучення людини до активної фахової трудової діяльності [1]. Однією з найсерйозніших проблем для фахівця з обмеженим зором є сприйняття та передача інформації у вигляді малюнків, креслень, графіків, діаграм тощо. На жаль, багато незрячих спеціалістів, учнів та студентів, i, що ще більш прикро, більшість вчителів не володіють навичками сприйняття та виготовлення рельєфних зображень. В такому разі використання наочних посібників, як не дивно, не полегшує, а навіть ускладнює сприйняття матеріалу. Враховуючи те, що люди з нормальним зором все частіше користуються для передачі інформації графічними зображеннями, оволодіння навичками їх правильного сприйняття є вкрай необхідним. Зрозуміло, що такі зображення призначені, перш за все, для зорового сприйняття, але навіть для тотально сліпого зчитування та виготовлення креслень i графічних зображень є можливим. Особливе значення таке вміння набирає сьогодні, коли для передачі та створення інформації широко застосовується комп’ютерна техніка.
Комп'ютер надає нові можливості сприйняття та відтворення зображень людям з вадами зору. До того ж, комп’ютер з брайлівським принтером робить можливим створення рельєфних зображень. Це дозволяє створювати рельєфні копії зображень з магнітних носіїв. При цьому потрібне зображення переноситься на магнітний носій (твердий чи гнучкий диск) за допомогою сканера і будь-якої програми для сканування та редагування малюнків або самостійно створюється на магнітному носії за допомогою звичних для людей з нормальним зором програм. Але перед відтворенням такого зображення його необхідно відредагувати: воно повинне бути чорно-білим, оскільки брайлівський принтер, на жаль, поки що не має можливості відтворення різниці кольорів у зручній для дотикового розпізнавання формі, і досить великим для якісного тактильного сприйняття, а також позбавленим зайвих прикрас. Окремі деталі такого малюнку не повинні зливатися або бути розташованими занадто близько одна до одної. У такому вигляді зображення розмножується за допомогою брайлівського принтера на цупкому папері.
Недоліки комп'ютерного рельєфного креслення: необхідність мати брайлівський принтер - апарат досить дорогий.
Для соціальної реабілітації та подальшої професіоналізації з орієнтацією на інформаційні комп’ютерні технології людей з вадами зору важливу роль відіграє вміння користуватись методами рельєфного креслення та навики відтворення зображення комп’ютерними засобами. Для детального розуміння важливості розв’язання проблеми відтворення графічних зображень людьми з вадами зору необхідно виконати аналіз існуючих приладів рельєфного креслення [2] для вибору найбільш зручного та ефективного, або вирішити питання їх вдосконалення. Це дозволить розширити можливості створення рельєфного креслення та розробити методи їх застосування для переходу від створеного рельєфного креслення до зображення побудованого на комп’ютері.
Один з перших приладів для рельєфного креслення, винайдений у Росії в 30-ті роки минулого століття - прилад Семевського. Він є комбінованим набором приладдя для позитивного та негативного креслення як на папері для тривалого зберігання, так і для створення короткочасних зображень. До складу цього приладу входить, зокрема, пластиковий планшет, вкритий спеціальною мастикою (шар товщиною близько 1 мм), до складу якої входять, між іншим, віск і бітум. За допомогою металевого конічного рейсфедера наноситься добре відчутна, досить висока (висотою до 2 мм) лінія, яка в разі необхідності легко стирається округлим металевим зрівнювачем.
Переваги креслення на приладі Семевського: воно позитивне, тобто, щоб розглянути зображення, його не потрібно перегортати; зображення однаково добре сприймається як дотиком, так і залишковим зором; користувач має можливість створювати тимчасові зображення і легко редагувати їх.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості застосування методів рельєфного креслення в процесі соціально-трудової реабілітації людей з вадами зору 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок