Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ЕКОНОМІСТА В ПРОЦЕСІ ІНШОМОВНОЇ ПІДГОТОВКИ

РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ЕКОНОМІСТА В ПРОЦЕСІ ІНШОМОВНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ЕКОНОМІСТА В ПРОЦЕСІ ІНШОМОВНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 378.013.41:331.54
О.І. Літікова
РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ЕКОНОМІСТА В ПРОЦЕСІ ІНШОМОВНОЇ ПІДГОТОВКИ
У статті наголошується на необхідності та шляхах розвитку індивідуального стилю діяльності майбутнього економіста в процесі іншомовної підготовки.
В умовах активізації інтеграційних освітньо-економічних процесів, модернізації та технізації виробництва, застосування засобів телекомунікації та інформаційних мереж зростають вимоги до рівня володіння майбутніми фахівцями економічних спеціальностей іноземною мовою.
На часі - зміна пріоритетів у системі навчання іноземних мов студентів економічних спеціальностей - від простого нагромадження професійно орієнтованих лексичних, граматичних і мовленнєвих знань на здобуття ними фундаментальних фахових знань, формування умінь спілкуватися в професійному середовищі іноземною мовою на засадах компетентної реалізації індивідуального стилю діяльності. Зокрема, ряд сучасних науковців наголошують на необхідності формування в майбутніх фахівців разом з мовленнєвими уміннями ще й професійно аксіологічних утворень (Т.Гусак, Андрійченко, В.Баркасі, О.Винославська, В.Волкова, Н.Замкова, О.Малінко), яким і є індивідуальний стиль діяльності.
У працях З.Абасова, В.Давидова, А.Капської, А.Карпова, Н.Кічук, Г.Романової, Холковської, Ю. Холковського, І.Хоменко, В.Ягупова, присвячених питанням професійної підготовки економістів, відзначається непересічне значення індивідуального стилю для ефективного функціонування майбутнього фахівця. Позитивний вплив розвинутого індивідуального стилю діяльності на успішність формування професійних умінь (роботи за фахом, розв'язання нестандартних завдань, здійснення ефективної комунікації та саморегуляції збалансованої діяльності) розглядали Н.Басова, В.Войток, В.Давидов, Г.Коротєєв, Г.Романова, О.Чернишов, В.Ягупов.
Зважаючи на науково-педагогічні розробки, що підтверджують наявність зв'язку індивідуального стилю діяльності з особливостями навчання іноземних мов (Є.Арцишевська, Н.Бориско, О.Гугелєва, М.Кабардов, М.Матова, А.Сиротюк та ін.), ми дійшли висновку про можливість розвитку індивідуального стилю діяльності майбутнього економіста в процесі іншомовної підготовки у ВНЗ.
Актуальність обраного нами вектора дослідження підкріплюється низкою нормативно-правових документів з питань викладання іноземної мови у ВНЗ (Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання" (2001), „Програма з іноземних мов для професійного спілкування" (2005), Галузевий стандарт вищої освіти (2005), згідно з якими підготовка майбутніх фахівців різних професій має бути спрямованою як на оволодіння розвиненою мовленнєвою компетенцією, так і характерною для них системою навичок, методів, прийомів і способів (зумовлених індивідуальним стилем) розв'язання нестандартних професійних завдань, здійснення комунікаційної взаємодії рідною та іноземною мовами і саморегуляції діяльності.
Ураховуючи положення праць психологів В.Давидова, Є.Клімова, О.Леонтьєва, В.Мерліна, Б. Теплова, В.Ягупова та Д.Ельконіна, можна зробити висновок про те, що, формуючись у навчальній діяльності як конгломерат стилів сприйняття, мислення й пізнання, індивідуальний стиль поступово трансформується в особистісне утворення, яке відіграє важливу роль в успішній соціалізації і професійній самореалізації особистості через характерну для неї певну систему навичок, методів, прийомів, способів.
Від того, наскільки успішно в майбутніх фахівців відбувається усвідомлення власних стильових діяльнісних стратегій, автоматизації характерних методів, прийомів і способів діяльності та розвитку в процесі навчання іноземної мови слабких сторін стилів (тих, що потребують додаткових зусиль для їх застосування, а інколи виявляються зовсім неефективними), залежить здатність як до оволодіння іноземною мовою, так і до реалізації майбутнього фахівця в професійній діяльності. Саме тому важливо на початковому етапі процесу іншомовної підготовки визначити сильні і слабкі боки індивідуальних стилів студентів з метою створення природовідповідних умов навчання для студентів різних стилів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ЕКОНОМІСТА В ПРОЦЕСІ ІНШОМОВНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок