Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Крилаті вирази та їх літературні першоджерела. Спецкурс із зарубіжної літератури для учнів загальноосвітніх навчальних закладів у контексті допрофільної гуманітарної підготовки. 8 клас

Крилаті вирази та їх літературні першоджерела. Спецкурс із зарубіжної літератури для учнів загальноосвітніх навчальних закладів у контексті допрофільної гуманітарної підготовки. 8 клас

Назва:
Крилаті вирази та їх літературні першоджерела. Спецкурс із зарубіжної літератури для учнів загальноосвітніх навчальних закладів у контексті допрофільної гуманітарної підготовки. 8 клас
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,71 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Крилаті вирази та їх літературні першоджерела. Спецкурс із зарубіжної літератури для учнів загальноосвітніх навчальних закладів у контексті допрофільної гуманітарної підготовки. 8 клас


Відповідно до Концепції профільного навчання [3] визначено ідею орієнтування на широку диференціацію, варіативність, багатопрофільність, інтеграцію загальної й допрофесійної освіти. Зазначена диференціація як напрям оновлення системи загальної середньої освіти передбачає: по-перше, широку інтеграцію, що створює умови для професійного самовизначення учня (елементом якої і є профільне навчання як специфічний вид диференційованого); по-друге, спеціалізацію освіти.
Гуманітарний профіль є способом організації диференційованого навчання, який передбачає поглиблене й професійно (читаємо – соціально-гуманітарно) спрямоване вивчення циклу предметів і дисциплін. Обов’язковою в системі гуманітарного навчання є допрофільна підготовка: передбачення додаткового часу на вивчення предметів інваріантної частини; цілісне соціально-гуманітарне планування варіативної частини, вивчення курсів за вибором, факультативних курсів, професійна діагностика і профорієнтаційне навчання тощо.
Висвітлення програми елективного курсу передбачає врахування основних аспектів його формування:
- концептуального, що складає комплексну ідею реалізації програми курсу;
- змістового, який висвітлює зміст вивченого у межах курсу;
- процесуального, представленого етапами вивчення навчального матеріалу, пріоритетними методами, відповідними прийомами і видами навчальної діяльності, а також конкретними навчальними завданнями.
- Комплексна мета реалізації програми елективного курсу пов’язана з її навчальними, виховними й розвивальними можливостями і спрямовує процес навчання на цілісний інтелектуально-творчий розвиток особистості школяра. Ця ідея тісно пов’язана з сучасними дослідженнями в галузі психології розвитку творчого механізму школяра [4], а також методики розвитку ораторських здібностей школярів середньої ланки у процесі вивчення зарубіжної літератури [2].
Змістовий компонент програми складають наявні в сучасному мовознавстві й літературознавстві дослідження крилатих висловів, джерелом яких є тексти світового красного письменства (Л.Скрипник, А.Коваль, В.Коптілов, Н.Корж, Ф.Луцька, В.Мокієнко, Ю.Цимбалюк, Г.Бігун та інші) [1;5-9].
Зазначені аспекти сучасних досліджень започатковують розв’язання порушеної проблеми і подальшого її вивчення на процесуальному рівні.
Основне завдання допрофільного періоду навчання – забезпечити основу для подальшого профільного навчання, сформувати і системно розвивати гуманітарне мислення школярів, мовлення, розширити кругозір, формувати етико-естетичні цінності й переконання. На рівні реалізації зазначених завдань передбачено оновлення і розробку педагогічних технологій на основі застосування активних форм навчання, самостійної учнівської діяльності, насамперед - вдосконалення змісту гуманітарної освіти. Ця ідея є основою створеної програми елективного курсу.
Пояснювальна записка
Зміст програми спецкурсу має на меті ознайомити учнів і витлумачити їм різноманітний лексичний і фразеологічний матеріал, що традиційно визначають "крилатими виразами". Саме так називають сталі загальновживані фразеологічні мовні одиниці, джерело яких може бути встановлене. Такими джерелами є окремі цитати з літературних творів, кіноекранізацій, вислови, походження яких пов’язане з античною культурою, Біблією, літературою давньою й новою, історією тощо.
Існування в сучасній літературній мові крилатих виразів є яскравим свідченням міцних історико-культурних зв’язків з мовами інших народів, впливу інонаціональної культури на розвиток української. Сталі висловлювання античного й біблійного походження є доказом того, що мова завжди вбирає в себе здобутки світової культури попередніх епох.
Однією з найвиразніших прикмет крилатих виразів є їх словотворчість, багатоваріантність. Наприклад, поряд з іменем Дон Кіхота, що набуло широкого узагальнення, вживаними є його похідні форми: донкіхотство, донкіхотствувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Крилаті вирази та їх літературні першоджерела. Спецкурс із зарубіжної літератури для учнів загальноосвітніх навчальних закладів у контексті допрофільної гуманітарної підготовки. 8 клас

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок