Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методи роботи учнів з підручником на уроках історії

Методи роботи учнів з підручником на уроках історії

Назва:
Методи роботи учнів з підручником на уроках історії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,91 KB
Завантажень:
538
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методи роботи учнів з підручником на уроках історії


План
1. Знайомство з підручником і загальні прийоми роботи з ним
2. Особливості роботи з підручником в процесі пояснення нового матеріалу
3. Текст підручника як джерело першопочаткового знання
4. Робота з текстом підручника як важливий елемент розвивального навчання


1. Знайомство з підручником і загальні прийоми роботи з ним
Курс “Вступ до історії України. 5 клас” є пропедевтичним, що й визначає його місце в системі шкільних історичних курсів, а також початковість, елементарність його змістової частини й тих вимог, що їх висувають до знань та умінь учнів. Історичній пропедевтиці властива своєрідна мета й засоби її втілення, не тотожні систематичним курсам історії в загальноосвітніх навчальних закладах. Головне завдання курсу “Вступ до історії України. 5 клас” - підготувати учнів до успішного засвоєння історичних знань в наступних класах, сформувати в дітей початкові уявлення про історію як науку та про історію України як її складову, прищепити інтерес до її вивчення. Все це і визначає особливості роботи з підручником у 5 класі.
Знайомство учнів з підручником у 5 класі слід починати з характеристики його хронологічних рамок, структури підручника, особливості його побудови, різними видами тексту, питаннями і завданнями, а також з ілюстраціями і учбовими картами.
На уроках в 5 класі слід застосовувати метод пояснювального читання. Він складається із органічно зв`язаних між собою елементів читання, роз`яснення і доповнення прочитаного, розгляду ілюстрацій, бесіди.
При пояснювальному читанні виділяються абзаци і окремі речення, їх складові, визначається головна думка, виявляються смислові зв`язки, а також зв`язки та ілюстрації.
Завдання по підручнику поступово ускладнюються. Діти вчаться знаходити фактичний матеріал (наприклад, власні імена і дпти), виписувати їх, формулювати відповіді самостійно, так як в готовому вигляді їх в підручнику немає.
Першочергове завдання вчителя – привчити учнів виділяти незрозумілі місця тексту, невідомі їм терміни. Важливо навчити учнів не пропускати невідомі слова і вирази, а шукати їм пояснення, звертаючись до вчителя чи до словників.
Для організації ефективної роботи учнів вчитель може використати пам`ятку адресовану учням:
1. Прочитай весь параграф і склади загальне учвлення про описані в ньому події і явища. Уважно розглянь карти, схеми, ілюстрації.
2. Зверни особливу увагу на виділені в підручнику факти, висновки, ідеї.
3. Склади розгорнутий план, він полегшить підготовку домвшнього завдання.
4. Постарайся узгодити з матеріалом підручника те, що побачив і почув на уроці.
5. У випадку необхідності переглянь параграфи, вивчені раніше.
6. Перевір чи знаєш ти матеріал теми, перекажи його, спочатку користуючись планом, потім без нього.
7. Підготуй відповіді на запитання і завдання, які розташовані в кінці параграфа.
До важливих елементів роботи з підручником слід віднести складання плану параграфу. Так, у 6 класі план можна починати складати вже на першому уроці по темі “Стародавній Єгипет”. Зокрема, складання плану для підзаголовків “Землеробство – основне заняття єгиптян” і “Початок обробки металів” допоможуть учням встановити взаємозв`язок фактів в історії: спочатку змінюється техніка, покращуються знаряддя праці, виникають нові галузі виробництва, і лише тоді відбуваються зміни в соціальній структурі суспільства. Так, перехід до орного землеробства привів до панівного становища чоловіка; з переходом до металу виділились ремісники. Послідовність цих явищ закріплюється в пам`яті учнів і допомагає усвідомленню їхнього взаємозв`язку.
Робота над планом по тексту підручника може йти інакше. Наприклад, при вивченні історії повстання в Єгипті у 1750 р.до н.е. Вчитель по ходу розповіді записує на дошці план: причини повстання, учасники повстання, вимоги повсталих або “проти кого і за що повстали”, причини поразки повстанців. Після розповіді і бесіди про повстання учні закріплюють матеріал читанням параграфа. Потім вони вказують, де саме в підручнику міститься відповідь на кожний пункт плану; деякі короткі фрази читаються вголос; залучається і раніше пройдений матеріал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методи роботи учнів з підручником на уроках історії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок