Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Укладання КНП в ГФС 

Укладання КНП в ГФС 

Назва:
Укладання КНП в ГФС 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,80 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Укладання КНП в ГФС 


Наслідуючи принципу застосування готових форм середовищ (ГФС)(2), для лабораторії технічної механіки укладались комп’ютерні навчальні про-грами (КНП) спочатку у середовищі Microsoft Word, але це виявилось складним для укладання обчислювальних частин програми, що потребувало багато часу навіть у досвідченого оператора, що працював під керівництвом досвідченого “адміністратора”, тому наступного разу (1) для укладання всієї програми було застосовано середовище Microsoft Excel (3), що дозволило дуже просто і навіть витончено укласти обчислювальної та тестової частини КНП, але в нас залишились претензії до інформаційно-демонстраційної, допоміж-ної частини програми. Практичні роботи з технічної механіки мають ту специфіку, що потребують багато чисельних розрахунків, тому вивільнення студентів від такої роботи (набуття навичок обчислень не входить до завдань технічної механіки) надає можливість приділяти увагу переважно методоло-гії предмету. Але каменем спотикання виявилась недосконала, значно гірша за ту, до якої звикли студенти у середовищі Windows, допоміжна система, тому після багатьох спроб було обрано для довідника середовище Microsoft Word. Було обрано форму багатофайлової системи довідника. Кожен файл у стислій формі дає відповідь на одне запитання, що може виникнути при роботі у КНП. Звернення до файлів довідок здійснюється через гіперпосилки.
Нижче описується укладання КНП для проведення проектних (добірних) розрахунків у технічній механіці. За дидактичними принципами КНП як елемент інформаційної технології навчання повинна складатись з інформів-ної (демонстраційна), виробничої (обчислювальна), контрольної (тестуюча) і допоміжної (helping) частини (рис. 1). Найбільш вдалою вважається програ-ма, в якій допомога є відкритою як з виробничої, так і з контрольної частин КНП. Допоміжну частину програми можна укладати для звернення до неї за ключовими словами (гіпертекст) або з кожного питання допоміжний текст поміщається на окремому слайді у Power Point або у окремому файлі Word.
На рисунку 1 стрілками показний зв’язок допоміжної частини програми з іншими. Демонстраційну частину КНП за бажанням укладача (він же й ви-кладач) можна також представити або як окремий документ, або як бібліо-течку файлів. Краще всього ця частина виглядає у Microsoft Word, тому що вставка формул, рисунків, звукового супроводу та динамічних відеокліпів у цьому середовищі легко здійснюється після одного тренувального заняття. Таким чином, навіть текст, що несе суху інформацію, можна оживити, зроби-ти динамічним.
Укладання виробничої частини припускає різноманітні варіанти, які тут обговорюються на прикладі рис. 2, де показаний фрагмент обчислювальної частини програми з проектного розрахунку плоскопасової передачі з синте-тичним пасом. У наведеному фрагменті у спеціальну комірку слід простави-ти № формули зі списку на окремому аркуші книги Excel. До комірки ста-виться у відповідність примітка, де дається інструкція із заповнення змісту комірки. При вірному виборі формули проводяться відповідні обчислення. Саму формулу можна викликати на робочий аркуш книги Excel, якщо виникає потреба або провести обчислення самостійно, або для друку звіту, або з іншої мети.
Якщо до формули входить табличний параметр, здійснення обчислення за вірною формулою приводиться у відповідність також із вірним вибором таблиці і параметру. Таке складне (вчитель – звичайний користувач!) моде-лювання проводиться простими логічними функціями “ЕСЛИ()”, “И()”. Сту-денти за повними інструкціями самостійно укладають такі програми після трьох занять з ЕТ Excel. Цікавим ще є те, що обговорюване середовище не потребує особливих зусиль укладача із захисту змісту бланка від “пошкод-ження”. Всі достатні інструменти захисту вмонтовані у самому середовищі. Так що, якщо комірка L36 заповнюється учнем, то комірку L 38 «заповнює» комп’ютер, і учень не може заповнити її сам. Наочно комірки відрізняються кольором. У випадку бажання звернення за допомогою можна запропонувати учневі або графічний об’єкт, або комірку, або кнопку з панелі інструментів “Формы”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Укладання КНП в ГФС 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок