Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Шляхи до прибуткової науки і освіти

Шляхи до прибуткової науки і освіти

Назва:
Шляхи до прибуткової науки і освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,64 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Шляхи до прибуткової науки і освіти


Найважливіше в навчанні і вихованні молоді в епоху, коли виживання і благополуччя людей визначаються ефективністю їх спільної інтелектуальної праці і духовністю їхньої спільної поведінки в суспільстві, — запрограмувати в майбутньому громадянині волю, прагнення, бажання й уміння постійно змінювати навколишній світ, безупинно посилюючи в ньому все раціональне, розумне, науково обґрунтоване, доцільне і гуманне в межах моралі, духовності, закону і людських можливостей. Усе інше в освітньому процесі другорядне. Це стосується такого елемента освіти, як програмування здорового і розумного способу життя особистості, що забезпечує існування у людині фізичних і духовних можливостей для виконання основної мети — конструктивно змінювати навколишнє середовище. І все це разом — основа для щастя, зокрема в особистому житті, в матеріальному благополуччі. Проте останнє можливо тільки в тому випадку, якщо людина, здобуваючи освіту, науково конструктивно і раціонально викорінюватиме над собою і навколо себе насильство і рабство, насамперед з боку недосконалої влади, які паралізують людські можливості і прагнення до досконалого. Вони спричиняють деградацію і загибель людей.
Поголовна радянська грамотність, як свідчать наші останні катастрофічно скромні досягнення в економіці, політиці й інших сферах, не давала конструктивних і прибуткових знань. Ми усі виявилися біля розбитого корита застарілих технологій, машин, організаційних структур і політичних підвалин 30–50-літньої давнини, які не пускають нас у цивілізований світ чесної конкуренції і змагання. І явище ця глибинне, воно визначає принципову нездатність нації жити в сучасному цивілізованому світі.
Причина — відрив навчання від реальних процесів у науці, на виробництві й у житті. У кращому випадку ВНЗ давав і далі дає застарілі професійні знання, які не можуть бути затребувані, щоб принести їх власникові і державі прибуток. Мало того, ВНЗ — це найчастіше вогнища сірості і безпорадності, хабарництва і чиновницького безладу, скопійованого з брежнєвських часів.
У свою чергу наука, що існує окремо від ВНЗ, не спиралася на агресивну талановиту молодь, і це дуже часто спричиняло її (науки) склеротичне виродження, пов'язане із снобізмом і кар'єризмом. Основне, чим піклується наука — це поділ привілеїв, учених ступенів і звань, усіляких премій, доступ до яких набув відверто комерційного значення.
Сьогодні освіта і наука існують в об'єктивно неефективному для кожного і гранично збитковому для держави режимі. І справа не тільки в поточних збитках. Реформування науки й освіти вкрай необхідне насамперед тому, що без різкого підняття інтелекту нації ми не матимемо прибуткової економіки не тільки сьогодні, а й через десятиліття.
Справа в тім, що сьогодні 90% щорічного приросту світових багатств забезпечують наукомісткі технології, які є інтелектуальною продукцією, а не природними ресурсами. А в розвинених країнах, у Японії, Німеччина, Франції та ін., цей показник наближається до 100%. Так сталося, що ці країни або не мають своїх природних ресурсів (Японія), або їх недостатньо, і вони свою економіку десятиліття назад змушені були зорієнтувати на виробництво інтелектуальної продукції — на створення новітніх технологій. Та й наші цілком багаті природні ресурси не можуть бути використані прибутково без новітніх технологій.
Досвід розвинених країн переконливо свідчить, що прибутковість наукомістких технологій і машин потенційно може перевищувати прибутковість нових родовищ нафти, газу, руди, золота. Саме цим шляхом відновлюватиме свою економіку й Україна, адже цивілізована торгівля дає до 4–6% доходу від обороту, прибуткове виробництво — 10–30%, і лише вкладення грошей у створення новітніх технологій множить гроші в десятки і сотні разів.
Суть реформування освіти і науки в об'єднанні їх у єдиний процес на основі самооплатності і прибутковості. В усьому розвиненому світі студентів навчають тільки там, де творять науку — в процесі наукового пошуку із розробки новітніх технологій, у якому вони повноправні учасники.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Шляхи до прибуткової науки і освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок