Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩОМУ ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩОМУ ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩОМУ ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,40 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК 378.147.016: 7/9
Я.І.Мандрик
ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩОМУ ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
У статті наголошується на необхідності вирішення низки проблем, пов'язаних з вивченням гуманітарних дисциплін у вищому технічному навчальному закладі.
Справжнє відродження України неможливе без пробудження національної свідомості нашого народу, насамперед молоді, через реальне відродження національної самобутності вищої школи, покликаної формувати майбутнє нації, її соціальний та культурний генофонд, оскільки інтелектуальний рівень народу - це похідна від рівня освіти.
Гуманістичний аспект підготовки майбутніх спеціалістів, а в технічному ВНЗ - інженерних кадрів є одним із суттєвих і актуальних. Саме на таких засадах розбудовує науковий та навчально-виховний процес Інститут гуманітарної підготовки (ІГП) Івано- Франківського національного технічного університету нафти і газу. Інститут гуманітарної підготовки заснований 1994 року в складі п'яти кафедр: історії та політології, філософії, англійської мови, німецької та французької мов, фізвиховання та спорту. Упродовж років свого функціонування професорсько-викладацький склад інституту докладає чимало зусиль, щоб наповнити гуманістичним змістом усі дисципліни, відмовившись від технократизму в мисленні. Кожна молода людина - молодий спеціаліст - повинен відчути себе причетним до долі свого народу і відповідальним за подальший стан справ у незалежній Українській державі.
На початку функціонування ІГП було переглянуто насамперед усі навчальні плани та програми, їх наповнили новим змістом.
Першим кроком щодо впровадження гуманітарної освіти в університеті був перехід до нових курсів та сучасної методики їх викладання.
Таким чином, поряд із засвоєнням нового матеріалу студенти отримують тепер об'єктивну, науково-вивірену інтерпретацію, позбавлену ідеологічних упереджень, догматизму та ораторських підходів.
Більше того, за означений період в університеті відпрацьовано й успішно реалізується робоча гіпотеза переведення змісту, форм та методів навчання і виховання до якісно нового стану, який відповідав би міжнародним стандартам. А це особливо важливо тепер, коли національна освіта входить у європростір, де Болонська конвенція вимагає відповідних стандартів, але й однозначно гарантує певні права.
Студенти за власним бажанням обирають для вивчення будь-який спецкурс, який розробили і запропонували кафедри. Усе це забезпечує реальну можливість кожному викладачеві реалізувати свої творчі задуми, а кожному студентові - зробити вільний вибір і задовольнити свої духовні потреби. Викладання історії України, філософії, політології, соціології, культурології, етики й естетики, психології, релігієзнавства, найпоширеніших європейських мов у контексті сучасних надбань світової науки й культури дозволило суттєво оновити навчальний процес та надати йому гуманістичного спрямування.
Скажімо, працюючи над дальшим удосконаленням навчально-методичного забезпечення, кафедра історії і політології (завідувач кафедри - доц. Я. Кісь) забезпечила розробку навчальних програм і нових курсів з історії України, української і зарубіжної культури та політології, підготувала фонд кафедральних лекцій. Особливу зацікавленість у студентів мають нові спецкурси: « Україна в боротьбі за державність у 1917-1921 рр. », «Національно-визвольні змагання ОУН-УПА в 40-50-х рр. », «Український етнос: питання ґенези та утворення його державності», «Здобутки вчених України в контексті світової культури», «З історії розвитку науки і техніки в Україні» тощо.
Оновлюючи метод забезпечення своїх дисциплін, кафедра філософії (завідувач кафедри - проф. Д. Скальська) ввела в навчальний процес нові курси з логіки, етики ділового спілкування, культурології, релігієзнавства, соціології. З цією метою підготовлено цікаві навчальні посібники із соціології та релігієзнавства, конспекти лекцій з естетики, філософії, психології та культурології. Великою популярністю серед студентів користується спецкурси: «Історія української філософії», «Філософська антропологія», «Філософія науки й техніки», «Філософія у духовній культурі ХХІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩОМУ ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок