Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методичні поради щодо розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва

Загрузка...

Методичні поради щодо розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва

Назва:
Методичні поради щодо розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,58 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Методичні поради щодо розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва


У сучасних умовах динамічного розвитку суспільства перед кожним учителем постає потреба постійного вдосконалення педагогічної майстерності, саморозвитку, в основі якого – систематична самоосвіта. На цьому неодноразово наголошували педагоги В.О.Сухомлинський І.В.Бондар, І.А.Зязюн, В.Г.Кремень та інші. Зокрема, В.Г.Кремень стверджує: "В умовах інформаційного суспільства самоцінність знань як таких змінюється. З одного боку, вони стають більш доступними, а з іншого – одержання нових знань, умінь стає обов’язковим для людини впродовж усього життя. Тому неможливо в школі чи іншому навчальному закладі дати освіту на все життя" [3, с.7]. Досліджуючи сучасні тенденції розвитку освіти, І.А.Зязюн зазначає: "Динамізм сучасної цивілізації, посилення ролі особистості в суспільстві і виробництві, зростання її потреб, гуманізація і демократизація суспільних відносин, інтелектуалізація праці, швидка зміна техніки і технологій – ці та інші тенденції зумовлюють необхідність зміни формули "освіта на все життя" формулою "освіта впродовж усього життя" [1, с.15]. Такі тенденції розвитку суспільства спрямовують педагога на вдосконалення своєї майстерності, конкурентоспроможність та конкурентноздатність. Зміни у світовій та вітчизняній науці спонукають його працювати творчо, вміло орієнтуватися в інформаційному просторі.
В Україні здійснюється перехід на новий зміст навчання. Зокрема, змінено структуру Базового навчального плану, навчальних програм; запропоновано новий зміст освітніх галузей; введено в навчально-виховний процес нові предмети “Мистецтво”, “Художня культура”, “Естетика”, вирішуються питання профільного навчання, зовнішнього оцінювання навчальних досягнень учнів. На нашу думку, такі зміни в освіті потребують розроблення та впровадження нових підходів у методиці навчання нових мистецьких предметів та зміни вимог до професійної діяльності педагогів.
Виходячи із зазначеного вище, метою нашої статті визначаємо пошук способів вирішення проблем розвитку професійних умінь вчителів образотворчого мистецтва, удосконалення якості їх професійної діяльності, а також певних аспектів методики викладання предметів художньо-естетичного спрямування.
На думку В.О.Сухомлинського, "гарний вчитель – це людина, яка досконало володіє уміннями, притаманними тій чи іншій трудовій діяльності, майстер своєї справи" [8, с.15]. Відомо також, що рівень сформованості вмінь – це важлива професійна якість учителя; обмеження їх розвитку може негативно вплинути на викладання предмета. Саме тому важливим є питання розвитку професійних умінь педагога. Дослідженню даної проблеми присвячено низку сучасних праць – дидактів О.Г.Артемчука, О.Бугрія, І.П.Грищука, Н.М.Голоти, І.А.Зязюна, М.В.Кухарєва та інших.
Загальновідомо, що рівень розвитку професійних умінь учителя безпосередньо впливає на рівень навчальних досягнень учнів. Окрім цього, варто враховувати, що творча активність школярів як результат творчого викладання предмета проявляється у самостійному перенесенні знань і умінь у нову ситуацію, в усвідомленні нової функції знайомого об’єкта, в умінні поєднувати в різних комбінаціях відомі способи вирішення завдань. Отже, високий рівень розвитку професійних умінь сприяє ефективній організації вчителем навчального процесу, творчому використанню педагогічного досвіду, інноваційних технологій, реалізації особистісно орієнтованого навчання школярів. Такі підходи до організації навчально-виховного процесу – актуальні в сьогоденні, у період, коли відбувається інтеграція мистецтва та предметів художньо-естетичного циклу, що передбачає якісні зміни методики викладання цих навчальних предметів.
Проаналізуємо чинники, що сприяють зростанню професійних умінь вчителя образотворчого мистецтва. Як зазначає В.Ф.Орлов, стати вчителем, принести користь суспільству та отримати громадське визнання особистість зможе лише тоді, коли досягне високих результатів у художньо-педагогічній діяльності: по-перше, як митець, а по-друге, – як педагог.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Методичні поради щодо розвитку професійних умінь учителя образотворчого мистецтва

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок