Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО БОЛОНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ)

Загрузка...

ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО БОЛОНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ)

Назва:
ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО БОЛОНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,16 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 314.04
Садовніков В.К., Левошко Н.В.
ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО БОЛОНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ)
Розглянуті основні проблеми демографічної ситуації в Полтавському регіоні, а також вплив демографічної і економічної ситуації в регіоні і в Україні взагалі на підготовку кадрів найвищої кваліфікації і співвідношення цього процесу до Болонської конвенції.
Ключові слова: демографічні процеси, педагогіка вищої школи.
Рассмотрены основные проблемы демографической ситуации в Полтавском регионе, а также влияние демографической и экономической ситуации в регионе в Украине вообще на подготовку кадров наивысшей квалификации и соотношение этого процесса к Болонской конвенции.
Ключевые слова: демографические процессы, педагогика высшей школы.
To consider the basic problems of demographic situation in the Poltava region. Influencing of demographic and economic situation in the one region of Ukraine, training of personals the greatest qualification and correlation of this process to by Europe of convention.
Key words: demographical processes, pedagogics of the higher educational establishment Постановка проблеми. Економічно-соціальна ситуація, яка виникла в Україні дуже складна. З одного боку, держава відчуває дуже великий спад в економіці, найважливішою причиною якого є світовий економічний кризис, з іншого - дуже складна демографічна ситуація, яка склалася як наслідок Чорнобильської катастрофи 1986 року і погіршення економічної ситуації у країні в цей період. Погіршення демографічної ситуації впливає дотепер на якісні й кількісні показники набору студентів у вищі навчальні заклади освіти, а в куті з погіршенням економічної ситуації впливає і на підготовку кадрів вищої кваліфікації для науки та освіти.
Актуальність цієї статті якраз і полягає в тому, що автори, в результаті аналізу статистичних даних із цих питань стосовно Полтавського регіону, зробили спробу розібратися у становищі, яке склалося, намітити негативні сторони, які мають місце у питаннях забезпечення науки і освіти кадрами вищої кваліфікації і висловити своє бачення з питань приєднання держави до Болонської конвенції.
Метою статті є аналіз демографічної ситуації у країні (на прикладі Полтавського регіону) й її впливу на підготовку кадрів (у тому числі вищої кваліфікації) у майбутньому з урахуванням приєднання України до Болонської конвенції.
Вирішення поставленої мети виконувалося шляхом аналізу статистичних даних із поставленого питання в Полтавському регіоні, даних літературних джерел, а також власних роздумів авторів статті.
Викладання основного матеріалу. Демографічні проблеми, які виникають у вищій школі на сучасному етапі розвитку українського суспільства, можна представити як два основних напрямки:
перший напрямок пов'язаний із постійним підвищенням вікового критерію навчально- педагогічних кадрів вищої кваліфікації - докторів і кандидатів наук;
другий напрямок пов'язаний із різким скороченням народжуваності в Україні, починаючи з 2001 року, що викликає труднощі в наборі студентів на навчання у вищі навчальні заклади і у підготовці кваліфікованих молодих кадрів.
Що стосується першого напряму демографічних проблем вищої школи, то дослідження його треба проводити на загальнодержавному рівні.
Основною проблемою в цьому питанні є суттєве скорочення підготовки спеціалістів вищої кваліфікації з числа молодих науковців. І головне у цьому є те, що у вищих навчальних закладах освіти постійно скорочується кількість місць державного замовлення на набір в аспірантуру і докторантуру, водночас збільшується кількість місць підготовки спеціалістів вищої кваліфікації на умовах комерційних взаємовідносин.
Враховуючи сучасний економічний стан України, не кожен молодий науковець може собі дозволити платити шалені гроші за навчання в аспірантурі чи докторантурі.
Крім того, існує суттєва проблема, яка пов'язана із публікаціями наукових праць. Якщо раніше автор за публікацію своїх наукових робіт отримував гонорар, то зараз він сам повинен платити за свої публікації і, як правило, досить великі гроші.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ДЕМОГРАФІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО БОЛОНСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок