Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Педагогічні засади використання дидактичної гри (лінгво-комунікативна підготовка фахівців індустрії дозвілля)

Загрузка...

Педагогічні засади використання дидактичної гри (лінгво-комунікативна підготовка фахівців індустрії дозвілля)

Назва:
Педагогічні засади використання дидактичної гри (лінгво-комунікативна підготовка фахівців індустрії дозвілля)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,36 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 371.382
Ганніченко Т.А., Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв
Педагогічні засади використання дидактичної гри (лінгво-комунікативна підготовка фахівців індустрії дозвілля)
У статті розглянуто гру як педагогічне явище, визначені її особливості, ознаки і педагогічне значення, а також доцільність її використання у процесі лінгво-комунікативної підготовки фахівців індустрії дозвілля.
In the article it is reviewed game as the pedagogical phenomenon, its peculiarities, attributes and pedagogical importance are defined, and also expediency of its use is considered in the process of linguistic and communicative preparation of specialists of industry of leisure. Значні досягнення останніх років, насамперед у сфері інформаційних технологій, євро-інтеграційні процеси об'єктивно сприяли зростанню соціальних домагань українського соціуму, необхідності набуття та під-тримання належного професійно-кваліфікаційного рівня в умовах високої конкуренції на ринку праці. Через це невідкладним є вирішення проблеми реформування системи освіти, насамперед вищої. Сприятливим кроком у цьому сенсі є долучення України до Болонського процесу, метою якого є вироблення єдиного загальноєвропейського стандарту освіти. У Болонській декларації враховані нагальні потреби європейської спільноти щодо мобільності студентів, викладачів, дослідників, усунення перешкод для вільного пересування заради постійного вільного досту-пу до освіти, можливості отримання та зміни про-фесії, а також підвищення своєї кваліфікації тощо. "Програма дій щодо реалізації положень Болонської декларації в системі вищої освіти і науки України", серед іншого, передбачає:
запровадження в системі вищої освіти і науки України передового досвіду розвинутих країн світу та її інтеграція у міжнародне науково-освітнє співтовариство;
мотивоване залучення студентів до навчання [1].
В світлі виконання положень Болонської декларації доцільне запровадження досвіду розвинутих країн щодо використання передових освітніх методик. Актуальним є використання дидактичної гри при підготовці фахівців різних галузей як одного з ефективних методів навчання різних дисциплін.
Метою цієї статті є визначити педагогічні засади ("засада - вихідне положення, принцип." [4]) використання дидактичної гри в процесі лінгво-комунікативної підготовки фахівців індустрії дозвілля, а саме педагогів- органі-заторів дозвілля.
Завданнями статті передбачено:
проаналізувати гру як педагогічне явище (визначення, зміст, особливості та ін.);
визначити її педагогічне значення;
встановити доцільність її використання на заняттях з іноземної мови в процесі лінгво- комунікативної підготовки фахівців індустрії дозвілля.
Ефективність ігрового навчання підтверджена тисячолітнім досвідом ігрової діяльності. Філософське поняття феномену людини, як відмічає видатний філософ ХХ століття Й.Хейзинга, включає поряд з видовими характеристиками "Homo Sapiens" ( людина розумна), "Homo Fabef' ( людина, що творить), ще й "Homo Ludens" (людина, що грає). В ігровому навчанні виявляються такі якості особистості, як цілеспрямованість, активність, динамічність і продуктивність мислення, міцність та оперативність пам'яті, прагнення до постійного самовдосконалення і віра у власні сили та ін. Саме тому у грі реалізована ідея діалектичної єдності думки та дії. Найбільш широкого застосування набуло ігрове навчання у вищих навчальних закладах країн СНД та Європи, велика популярність ігрового моделювання у вищій школі США. Вперше ділова гра була застосована в навчанні студентів США у середині 50-х років. Сьогодні цей напрямок розробки ігор для навчання студентів перетворився у США у велику наукову галузь. Перша ділова гра для навчання студентів була проведена у Радянському Союзі у 30-х роках, саме з цього часу можна констатувати початок навчання за допомогою гри в теоретичному аспекті.
Вивчення феномену гри цікавить багатьох дослідників, і все ж таки залишаються ще недостатньо розроблені питання, через невичерпність можливостей використання гри.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Педагогічні засади використання дидактичної гри (лінгво-комунікативна підготовка фахівців індустрії дозвілля)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок