Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасний урок з позицій інтерактивного навчання

Сучасний урок з позицій інтерактивного навчання

Назва:
Сучасний урок з позицій інтерактивного навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,54 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 
„Сучасний урок з позицій інтерактивного навчання”


ПЛАН
1.Вступ.Сучасна освіта – це освіта для людини.
2.Роль інтерактивних технологій у розвитку пізнавальних інтересів учнів.
3.Структура інтерактивних уроків.
4.Застосування інтерактивних технологій у роботі з учнями.
5.Урок алгебри у 9-ому класі з теми „Арифметична прогресія” з використанням інтерактивних технологій.
Сучасна освіта — це освіта для людини. її стрижнем є розвиваюча, культуротворча, домінанта, виховання здатності до самоосвіти і саморозвитку особистості, яка вміє використовувати набуті знання і вміння для творчого розв'язання проблем, критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, прагне змінити своє життя.
Роль учителя є вирішальною у процесах формування мислення, гартування характеру й виховання моральних якостей учня. Він генератор і джерело ідей, якими керується другий суб'єкт педагогічного процесу - учень. Від педагогічної майстерності вчителя залежить націлювання учнів на належний навчальний лад. Тоді цілі вчителя стають і цілями учнів — у них одна мета. Природно, що прагнення обох до єдиної мети прискорює її досягнення. Щоб керувати процесом формування і розвитку здібностей учнів, треба знати актуальні і потенціальні їх рівні. Водночас виникає проблема: якими повинні бути умови середовища, щоб кожен школяр міг розвинути свої творчі нахили й перетворити їх у творчі досягнення.
Високий рівень успішності учнів не завжди поєднується з високим рівнем творчої обдарованості. У зв'язку з цим потрібно намагатися ство-рити сприятливі умови для самовираження кожної дитини в різних видах діяльності, в тому числі й навчально-творчій.
Саме уроки математики дають виключні можливості прищеплювати інтерес до творчих пошуків, виховувати в дітей бажання шукати нові, кращі шляхи виконання дорученої справи.
Працюючи в школі та спостерігаючи за школярами, я дійшла виснов-ку, що для багатьох учнів визначальним чинником вивчення математики є її загальновизнана роль у житті та інших науках. Але є учні, які на уроці перестають слухати або, навпаки, тільки роблять вигляд, що слухають, але не чують, якщо новий матеріал їх не зацікавив з самого початку. За-побігаючи байдужості на уроці, появу нового матеріалу потрібно підпо-рядковувати природній допитливості школяра: новий факт не виникає з «нічого»; разом з дітьми з'ясувати можливості його застосування, а фор-му організації навчання обирати оптимальною. Отже, завдання, яке по-стало перед учителем, — збудити здібності своїх учнів, виховати в них сміливість думки і впевненість у тому, що вони розв'яжуть кожну задачу, в тому числі й творчого характеру, — без особистого захоплення справою, без наявності педагогічного такту і таланту, без умілого вибору форм на-вчання, методів, прийомів та засобів втілити в життя неможливо.
Головною в роботі вчителя стала проблема зробити навчання цікавим :для учня це означає посильним і успішно- результативним, для вчителя - радісним. Творчо працюючи, він завжди прагне:
пропонувати посильний рівень вимог відповідно до рівня навченості та научуваності;
вчити учнів концентруватися та максимально викладатися в обмеже-ний час;
дати можливість навіть слабкому учневі отримати високу оцінку;
створювати умови для свідомого і самостійного вибору учнями рівня засвоєння навчального матеріалу;
дати можливість сильним учням проявити свої творчі здібності.
Адже інтерес до діяльності має спеціальну здатність підвищувати працездатність включаючи увагу. Підтримання бажання вчитися вимагає зміни способів і форм сприйняття нового, створення різних ситуацій для застосування вивченого. Виховання ж інтересу передбачає реалізацію багатьох методичних прийомів, пошук і застосування різних технологій навчання, а головне — невтомну вчительську працю, самовдосконалення і самоосвіту.
Нині важливу роль у розвитку пізнавальних інте-ресів учнів відіграють інтерактивні технології навчан-ня та інтерактивний урок. Інтерактивне навчання — це певний різновид активного навчання, це спе-ціальна форма організації пізнавальної діяльності, мета якої — створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчув би свою інтелектуальну спроможність пізнавати нове.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасний урок з позицій інтерактивного навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок