Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Початкова школа в системі середньої освіти Нідерландів

Початкова школа в системі середньої освіти Нідерландів

Назва:
Початкова школа в системі середньої освіти Нідерландів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,51 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Початкова школа в системі середньої освіти Нідерландів


Вивчення розвитку освітнього процесу Нідер-ландів, активного учасника європейського співтовариства, у яке інтегрується Українська держава, дає можливість поглибити наші знання щодо європейсь-кої освіти та сприяє розвитку власної. Тому доцільно розглянути, як саме живе і працює голландська школа. Конституція Нідерландів гарантує свободу освіти. Загальна середня освіта в Голландії обов'язкова і безко-штовна. Позитивно вражає цілісність та комплексність шкільної освіти, її гнучкість та безперервність. Кожна людина, що живе в цій країні, незалежно від її громадянства, національності, релігійних уподобань, соціаль-ного статусу та фінансового рівня має можливість не просто отримати освіту, а й вибрати власний шлях інте-лектуального, морального і професійного розвитку.
Характерною особливістю системи освіти Нідер-ландів є поєднання централізованої освітньої політи-ки уряду з децентралізованим адмініструванням у школі. Міністерство Освіти і Науки здійснює загальне керівництво і контроль в освітній галузі. По-перше, це фінансування системи освіти. Шкільні будинки та споруди, заробітна плата вчителям та адміністрації, підручники та інша література, необхідна для педагогів і школярів — все це оплачується урядом.
Муніципальні школи (їх більшість) засновуються та керуються місцевою владою. Також багато шкіл, заснованих приватними особами. Якщо таку школу відвідує достатня кількість учнів і вчителі виконують закони і правила, встановлені Міністерством Освіти і Науки Нідерландів та провідними установами в галузі освіти, — ця школа фінансується урядом. Існують і засновуються школи на основі релігійних уподобань, наприклад, римо-католицькі, протестантські, христи-янські, іудейські. Працюють школи і за такими відо-мими методами, як школа Монтессорі, Далтон та ін.
Державою також визначаються обов'язкові типи програм, мінімальна і максимальна кількість годин на кожен тип програм, річне і тижневе навантажен-ня учнів, предмети, які належить викладати в кожно-му класі, тривалість уроку, кваліфікаційні вимоги до вчителів, умови їхньої праці та розмір її оплати, зміст та порядок проведення іспитів та тестів.
Керівним документом для початкової школи є Акт про Початкову Освіту. Він визначає основні принципи розбудови та розвитку змісту початкової освіти; кількість навчальних годин на день, тиждень, рік та загалом на весь період початкової школи, що складає 7520 годин за 8 років навчання, і кількість навчальних днів на тиждень; основні положення на-вчального плану. Діти в групах від 5 до 8 років по-винні відвідувати школу 1000 годин на рік. Для дітей віком від 1 до 4 років кількість менша і залежить це від самої школи, як вона вирішила упорядкувати на-вчальний процес. Наприклад, діти віком від 1 до 4 років можуть мати додаткову перерву чи додатковий вихідний. В цьому ж Акті зазначені головні цілі по-чаткової освіти, спрямовані на розвиток емоційної сфери дитини, інтелектуальних і творчих здібностей для подальшого формування необхідних знань, умінь і навичок, культурного і фізичного розвитку.
Більшість дітей іде до школи у віці 4 років (вза-галі, шкільна освіта починається з першого року життя дитини, а закінчити навчання взагалі можна в будь-якому віці), хоча обов'язковим для початку на-вчання у початковій школі є 5-річний вік. В цей період діти звикають відвідувати навчальний заклад, привчаються до шкільного розпорядку дня. Цей віковий відрізок вважається сензитивним для над-бання навичок мовлення та спілкування, соціалізації.
Школа однією із цілей ставить собі навчити дитину розуміти та спілкуватися голландською, а особливо як-що вдома вона розмовляє іншою мовою. Нідерланди — багатонаціональна країна. Співіснування з багатьма європейськими сусідами, свобода вибору громадянами Європи місця проживання та праці, приплив емігрантів з інших країн вимагає від педагогів врахування особли-востей існування у полікультурному суспільстві. Все більше набувають актуальності такі напрямки, як гро-мадянська освіта, полікультурна освіта.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Початкова школа в системі середньої освіти Нідерландів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок