Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Соціальні фактори формування навчально-пізнавальної діяльності інженерів-педагогів у процесі навчання 

Соціальні фактори формування навчально-пізнавальної діяльності інженерів-педагогів у процесі навчання 

Назва:
Соціальні фактори формування навчально-пізнавальної діяльності інженерів-педагогів у процесі навчання 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,80 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Соціальні фактори формування навчально-пізнавальної діяльності інженерів-педагогів у процесі навчання 


Найважливішою характеристикою того чи іншого проміжку життєвого шляху людини є її соціальний статус, тобто об’єктивне положення в системі взаємовідносин з іншими людьми, у суспільстві, що визначає і специфічну позицію особистості по відношенню до навчання на різних етапах життя.
Для першокурсника головним є його новий соціальний статус, відмінний від шкільного. Вчорашній абітурієнт перетворюється в своєрідний інженерно-технологічний об’єкт, яким можна керувати за допомогою зовнішніх впливів, нових технологій, загальних стандартів. На молодших курсах студент прагне до самовизначення, що пов’язано з потребою знайти своє місце в студентському колективі. Дослідники говорять про те, що всі ці зміни потреб пов’язані спочатку з новою соціальною позицією молодої людини, а потім з його позицією в колективі одноліток і, зрештою, з позицією майбутнього члена суспільства [1, 4].
Відомо, що підготовка інженера-педагога залежить від його професійно-педагогічної, зокрема психологічної, спрямованості. Професійно-педагогічну спрямованість психологи трактують як систему особистісних якостей, які визначають стійке, усвідомлене, активно-дійове ставлення до педагогічної праці сьогоднішнього студента. З погляду М.І.Дяченка і Л.О.Кандибовича – це розуміння та внутрішнє сприйняття мети й завдань професійної педагогічної діяльності, ідеалів, настанов, поглядів, що характеризуються ”стійкістю (нестійкістю), домінуванням суспільних вузько особистісних мотивів, далекою або близькою перспективою” [2, 274]. Професійно-педагогічну спрямованість дослідники розглядають переважно як систему особистісних якостей, які визначають внутрішнє розуміння мети й завдань педагогічної діяльності та які залежать від характеру провідного мотиву в структурі мотивації майбутнього педагога. Тому необхідна особистісно - орієнтована філософія освіти, яка спрямована на створення належних умов для творчого розвитку психіки студента та задоволення його потреби в самоствердженні, самореалізації і самоактуалізації у навчально-пізнавальній діяльності. І.Зязюн відзначав, що найважливішим у цьому підході є не формування в майбутніх фахівців “окремих нормативних знань, а механізмів самоучіння, саморозвитку, самовиховання з урахуванням максимального вияву індивідуальних здібностей кожного учня” [5, 6].
Ряд учених [1, 4, 6] стверджують, що на формування особистості майбутнього викладача суттєво впливає цикл психологічних навчальних дисциплін та усвідомлення студентами їхньої значущості в професійному становленні. Такий цикл має сприяти студентам у формуванні мотивів і мотивації навчально-пізнавальної та первинної мотивації професійної діяльності, визначенню та усвідомленню ними смислу й кінцевого результату своєї навчально-пізнавальної діяльності та формуванню первинних професійних інтересів, навичок і вмінь; застосуванню отриманих професійних знань, навичок і вмінь у навчально-пізнавальній і майбутній професійній діяльності; максимальній їх самоактуалізації у навчальному процесі та активній життєдіяльності.
З психологічного погляду мета діяльності – це усвідомлення особистістю її майбутніх результатів. Ми будемо виходити із загального положення про те, що при організації навчально-пізнавальної діяльності студентів викладач відтворює досвід пізнавальної діяльності, що становить єдність знань, переконань і практичних дій людини.
У залежності від ступеню розвитку названий якостей у людини створюється уявлення про себе як про особистість. Великі можливості для формування мотивації навчання має і сам процес навчально-виховної роботи у ВНЗ. Головне в цій роботі – постійно створювати умови для того, щоб підвищувати самооцінку студента, переконати його в реальності та здатності робити успіхи в навчанні та дослідницькій роботі, а пізніше і у викладацькій. Особливо велике значення для вирішення цієї проблеми має індивідуальний підхід до студентів, розуміння внутрішнього світу кожного студента, диференційна освіта кожного з них.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Соціальні фактори формування навчально-пізнавальної діяльності інженерів-педагогів у процесі навчання 

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок