Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Про графічний спосіб розв’язання математичних задач

Про графічний спосіб розв’язання математичних задач

Назва:
Про графічний спосіб розв’язання математичних задач
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,88 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Про графічний спосіб розв’язання математичних задач
Нова програма з математики орієнтує вчителя на необхідність формування в учнів умінь розв’язувати задачу різними способами. Учитель прагне до того, щоб учні усвідомлювали можливість різних способів розв’язання деяких задач і свідомо вибирали найбільш раціональний з відомих їм способів.
Для відшукання різних способів розв’язання задачі необхідно розкрити залежності між величинами і знайти різні шляхи вираження цих залежностей.
Показати роль графічної моделі як важливого засобу виявлення різних схованих залежностей між величинами задачі, розв'язуваної різними способами.
Перш ніж графічна модель почне виконувати ту функцію, про яку говорилося вище, необхідно навчити дітей будувати графічну модель задачі, вирішувати відповідні задачі одним способом. Робота з розв’язання задач різними способами в I класі починалася з більш легших. Так, уже при розв’язанні складених задач, що включають прості задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць, використовували графічну модель.
Наведемо графічні моделі і різні способи розв’язання деяких задач цього виду.
Першокласники принесли кулі. Червоних куль було 20, блакитних на 6 більше, ніж червоних, а жовтих на 4 більше, ніж блакитних. Скільки жовтих куль принесли першокласники?
ч
б
ж
I спосіб
(20+6)+4=30 (куля.)
Відповідь: 30 куль.
Більш глибокий аналіз задачі, якому в значній мірі сприяє графічна модель, дозволяє розв’язати задачу ще одним способом.
II спосіб
20+(6+4) =30 (куля.)
Відповідь: 30 куль.
2. У словнику Оля записала 30 слів. Іра на 5 слів менше, ніж Оля, а Володя на 3 слова менше, ніж Іра. Скільки слів записав Володя?
I спосіб
(30—5)—3=22 (сл.)
Відповідь: 22 слова.
II спосіб
30—(5+3) =22 (сл.)
Відповідь: 22 слова.
В II класі продовжувалася робота з розв’язання задач цього ж виду різними способами, однак задачі бралися більш складні і вимагали для розв’язання глибокого аналізу залежностей.
Наведемо приклад.
1. На збір картоплі приїхали робітники в трьох автобусах: у першому 35 чоловік, у другому на 5 чоловік менше, ніж у першому, а в третьому на 8 чоловік більше, ніж у другому. Скільки робітників приїхало в третьому автобусі?
I спосіб
(35 — 5) + 8 = 38 (ч.)
Відповідь: 38 чоловік.
Другий спосіб розв’язання задачі заснований на поглибленому аналізі залежностей за допомогою графічної моделі:
35+(8—5) =38 (ч.)
Відповідь: 38 чоловік.
Щоб прищепити учням інтерес до розв’язання задач нестандартним способом, бажано пропонувати задачі з таким формулюванням запитання, що допускала вибір більш раціонального способу розв’язання переконала в тому, що графічна модель дозволяє знайти більш раціональний спосіб розв’язання задачі.
Для зразка продовжимо розгляд складених задач .
2. На нижній полиці 25 книг, на середній на 2 книги більше, ніж на нижній, а на верхній на 9 книг більше, ніж на середній. На скільки більше книг на верхній полиці, ніж на нижній?
(25 + 2) +9 — 25 = 11 (кн.)
Відповідь: на верхній полиці більше, ніж на нижньої, на 11 книг.
Можна розв’язати задачу іншим способом: 9+2=11 (кн.). Він створений на виявленні схованих залежностей між величинами задачі. Неважко переконатися, що виявленню схованих залежностей у значній мірі сприяє графічна модель задачі.
Вище розглянули розв’язання різними способами складених задач, що включають прості задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць.
Даний інтерес представляє розв’язання різними способами складених задач, що включають прості задачі на збільшення і зменшення числа в кілька разів.
Приведемо кілька прикладів.
1. В один магазин привезли 35 дитячих велосипедів, в іншій у 3 рази більше, ніж у перший, а в третій у 2 рази більше, ніж у другий. Скільки велосипедів привезли в третій магазин?
І спосіб
(35 3) 2 = 210 (вел.)
Відповідь: 210 велосипедів.
На основі графічного аналізу задачі одержуємо, що, для того щоб розв’язати задачу іншим способом, спочатку треба довідатися, у скільки разів більше велосипедів привезли в третій магазин, ніж у перший (3 x 2).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Про графічний спосіб розв’язання математичних задач

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок