Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Порівняльний аналіз систем вищої освіти України і Австрії

Порівняльний аналіз систем вищої освіти України і Австрії

Назва:
Порівняльний аналіз систем вищої освіти України і Австрії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема: Порівняльний аналіз систем вищої освіти України і Австрії.


ЗМІСТ


ВСТУП
Система освіти в кожній країні повинна постійно вдосконалюватись організаційно та в плані змісту, повинна більш оперативно реагувати на сучасні та перспективні потреби розвитку суспільства.
Прагнення до більш високого рівня освіти є одним із основних атрибутів демократичного суспільства. В той же час високий рівень підготовки кадрів є першочерговою передумовою господарського та соціального розвитку суспільства, і на сучасному етапі розвитку економіки цей факт є особливо важливим. Традиції вищої освіти нашої країни слід не лише зберігати, але й ширше розвивати, вивчати досвід, досягнутий у вищій освіті іншими країнами, зокрема Австрією.


1. СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ В АВСТРІЇ
Система вищої освіти Австрії поділяється на три сектори: університети та університети мистецтв; коледжі, в яких навчають викладачів і соціальних працівників; вищі школи.
Всі університети в Австрії є державними. Викладачі та співробітники університету є державними службовцями. Всі інші університети фінансуються з федерального бюджету (виняток складає лише університет у Кремсі, який фінансується державою лише частково). Відповідно, навчання для австрійських громадян є безкоштовним.
Австрійські вузи займають стійке положення в середині переліку європейських університетів. За підсумками опитування, проведеного журналом „Шпігель”, до рейтингу кращих університетів континенту потрапили чотири факультети трьох австрійських університетів – у Вені, Зальцбурзі та Граці.
У Зальцбурзі краще вивчати право, у Вені – економіку, у Граці – технічні науки.
У вузах Австрії навчаються майже 210 тис. студентів, заняття для яких ведуть 18000 викладачів. Майже половина усіх студентів (96 тис. чол.) навчаються в університеті Вени. Венські технологічний університет та університет економіки – це ще по 22 тис. студентів.
12% від загального числа студентів складають іноземці. Австрія є особливо привабливою для вихідців із Німеччини (вони складають чверть від усіх студентів) та італійського Південного Тіролю (п’ята частина).
Вена є насправді студентським містом – тут зосереджено більше половини австрійських та іноземних студентів.
Венський університет був заснований герцогом Рудольфом IV у 1365 році. Університет у місті Грац був заснован у 1585 році, у Зальцбурзі – в 1622 році, у Інсбруці – в 1669 році.
У ХІХ ст. з’явилося багато австрійських спеціалізованих вузів. Це технічні університети у Вені та Граці, гірський університет у Леобені, університет культури землекористування, ветеринарний та економічний університети у Вені.
До системи освіти Австрії входять також шість художніх вузів і Дунайський університет післядипломної освіти в Кремсі, який займає особливе місце. В ньому підвищують кваліфікацію фахівці в галузі європейського права, міжнародних відносин у Європі, мас-медіа, економіки, управління, екології та медицини.
До університету приймаються без екзаменів випускники австрійських гімназій, які мають атестат зрілості. Прийом здійснюється двічі – на зимовий і літній семестри. Вступні іспити проводяться лише в творчі вузи.
Після закінчення університету та захисту диплома присвоюється звання магістра. Закінчивши університет, можна навчатися в докторантурі університету. Після її закінчення присвоюється вчений ступінь Doctor (Dr.) – приблизний аналог ступеня кандидата наук в Україні.
Абітурієнти, для яких німецький не є рідною мовою, повинні довести його знання. Підтвердженням є диплом про складення іспиту з німецької мови.
В іншому разі абітурієнт може бути зарахований, але як непостійний студент з умовою вивчення та складення в Австрії іспиту з німецької мови. Як правило, на цю процедуру відводиться рік, упродовж якого абітурієнт отримує повне право проживати в Австрії та вивчати німецьку мову. Після успішного складення іспиту з німецької мови абітурієнта зараховують до університету як звичайного студента.
Між Австрією та іншими країнами (Україною, Казахстаном та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Порівняльний аналіз систем вищої освіти України і Австрії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок