Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування національної свідомості, духовно багатої особистості, здатної до самовизначення, самореалізації та самовдосконалення

Формування національної свідомості, духовно багатої особистості, здатної до самовизначення, самореалізації та самовдосконалення

Назва:
Формування національної свідомості, духовно багатої особистості, здатної до самовизначення, самореалізації та самовдосконалення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,02 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Формування національної свідомості, духовно багатої особистості, здатної до самовизначення, самореалізації та самовдосконалення


Пелих У.Р. у своїй роботі порушує проблему «Формування національної свідомості, духовно багатої особистості, здатної до самовизначення. Самореалізації та самовдосконалення».
Основна увага сконцентрована на завданнях, поставлених перед педагогами, а саме:
формування в учнів орієнтирів на загальнолюдські цінності, любов до своєї держави, її народу, готовність брати активну участь у процесах державотворення;
пошук нових ідей, шляхів організації виховної роботи з учнями;
впровадження нових виховних технологій.
Пелих У.Р. звертає увагу на те, що розбудова української держави неможлива без пробудження національної свідомості українського народу, української молоді. Щоб виховати національно свідому особистість, необхідно вивчати історичне минуле України, її культуру, мистецтво. Народні традиції та звичаї тощо. Поняття «національної свідомість» є невід’ємним атрибутом національного життя і національної культури. Воно означає розуміння своєї належності до нації, її самобутності та відмінності від інших. У нинішній ситуації перед кожним громадянином можна поставити таке питання: Хто ти є на українській землі – господар, гість чи ворог?
В даній роботі вказуються шляхи вирішення проблеми формування національно свідомої особистості, наводяться приклади із життя школи.


Нова школа – од початкової до вищої – повинна бути пройнята національно свідомим натхненням…
Софія Русова
Якщо маленька людина в маленькому місті сумлінно робить свою маленьку справу – Всесвіт стає кращим.
Східна мудрість
Древні мудреці говорили: «Виховання – це наука, яка навчає наших дітей обходитися без нас», тобто інтерпретація сьогодення – добре знати себе, використовувати власний потенціал, вміти створювати ситуації успіху, писати й реалізовувати власний сценарій.
Національна доктрина розвитку освіти поставила за мету виховання особистості, морально досконалої людини, яка могла б розв’язати складні проблеми, що постали перед нашою державою.
Адже, сьогодення – це період, коли змінюються суспільні відносини, загострюються соціальні проблеми, порушуються установлені норми і правила. І найбільше страждає від цього молодь.
За Національною програмою виховання дітей та учнівської молоді в Україні метою виховання є становлення громадянина України, патріота своєї країни… здатного виявляти національну гідність, знати свої обов’язки і права, бути конкурентноспроможним, успішно само реалізовуватися в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал, носій культури.
У зв’язку із цим працюю над розв’язанням проблеми: «Формування національної свідомості, духовно багатої особистості, здатної до самовизначення. Самореалізації та самовдосконалення».
Виходячи з цього, ставлю перед собою такі завдання:
формування в учнів орієнтирів на загальнолюдські цінності, любов до своєї держав, її народу, готовність брати активну участь у процесах державотворення;
пошук нових ідей, шляхів організації виховної роботи з учнями;
впровадження нових виховних технологій.
Виховний процес сьогодні – це природна, ініціативна, самобутня. Непередбачено зміцнювальна життєдіяльність дитини й колективу, в якому вона існує. Виховання має бути особистісним. У центрі повинна стояти особистість дитини, забезпечення комфортних, безконфліктних і безпечних умов її розвитку, реалізації її природного потенціалу.
Динамізм повсякденного життя вносить корективи в підготовку до нього. На кожному історичному етапі вихователям доводиться поряд із вічними розв’язувати також проблеми, що мають пряме відношення до сьогодення.
Розбудова української держави неможлива без пробудження національної свідомості українського народу, української молоді. Тому особливе занепокоєння сьогодні викликає брак у багатьох молодих людей усвідомлення себе як частини народу співвіднесення своєї діяльності з інтересами нації.
Кожен громадянин суверенної України повинен мати свою національну свідомість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Формування національної свідомості, духовно багатої особистості, здатної до самовизначення, самореалізації та самовдосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок